Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kaphatnám vissza a...

Hogyan kaphatnám vissza a régi agyam (lassult gondolkodás, koncentráció és figyelemzavar, memória gondok, tanulási nehézség)?

Figyelt kérdés

4 éve erős érzelmi bántalmazáson estem át, azóta az agyam teljesen le van pusztulva, pedig alapvetően egy értelmes ember voltam, kifejezetten jó logikus gondolkodással. A matek volt az egyik fő erősségem.


4 éve viszont annyira szétesett a gondolkodásom, hogy az érettségi dolgozatom is minden sorban legalább 2x volt javítva, mert mindig új megoldások jutottak eszembe és konkrétan nem emlékeztem, h az előző megoldást miért is írtam be... Nagyon durva volt, tanárok is megjegyezték.

Gondolataim nem voltak, mintha kiürült volna a fejem. Semmire se emlékeztem, minden csak utólag ugrott be, megerőltető volt a gondolkodás is. Fogalmazni nem tudtam, szavak nem jutottak az eszembe. Sokszor az élő beszédben is voltak hosszú szüneteim, mert nem jutottak eszembe kifejezések.


Jelenleg 4 év elteltével ott tartok, h jobb napokon tudok fogalmazni írásban, meg már nem javítok át mindent 5x, de most is elfelejtem a szavakat menet közbe. Illetve azóta a második munkahelyemen vagyok, de a munkámra is kihat ez az egész. Állandóan csesztetnek, hogy "bamba vagyok", nem tudok "megjegyezni dolgokat", pedig már 100x mondták el, meg nem esnek le az utasítások amiket mondanak. Tanulni nem tudok, bármit magolok, rögtön kimegy a fejemből.


A kérdés, h hogyan lehetne ezt helyrehozni. Figyelemzavar teszten minden érték nagyon rossz lett. Munka miatt kéne a jó agy, illetve az élet más területein is gátol. SOS?!


2022. febr. 8. 19:51
 1/5 A kérdező kommentje:
és a legújabb tünet, ami 2 hónapja jött elő: félálomban teljesen zagyva gondolatok jutnak eszembe, amiknek semmi értelmük sincs és teljesen összefüggéstelenek...
2022. febr. 8. 19:58
 2/5 anonim ***** válasza:

Szegényke. Gondolom, hogy klinikai pszichológus segítene, aki traumafeldolgozásban jártas. Persze nem lesz olcsó, de ennél jobbat nem tudok.

Próbáld kímélni az idegrendszeredet, aludj sokat, egyél egészségesen.

2022. febr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Járok egyhez, igaz, h csak 1 hónapja, de egyelőre nem sokat tudott erről mondani. Mindenesetre tényleg tudna szerinted segíteni? Én kezdem elveszteni a reményt, őszintén.
2022. febr. 8. 20:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem tud, igen. De meg kell találni azt, akivel összepasszoltok és érti mit akarsz, miről beszélsz. Én 2 pszichológushoz jártam (más témában), az egyik egy év alatt egyvalamiben segített, de összességében ezen kívül mondhatjuk hogy rontott a helyzetemen. Őt ott is hagytam.

Jártam később egy másikhoz aki meg fél év alatt kb csodát tett. Azóta is csak javul az életem még abból a terápiából eredeztethetően.

2022. febr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
én drasztikusan leredukáltam az interneten eltöltött időt. az a sok plusz felesleges információ leterheli az agyamat. megnőtt a memóriám, mintha a telefonomm töröltem volna felesleges dolgokat. több időt töltök természetben, offline. se tévé, rádiót néha hallgatok. agykontrol segít amit még rég tanultam, meg meditáció.plusz naplót írok, így ha sok minden ki is megy a fejemből azért ahogy olvasom visszajönnek a dolgok.plusz angolozok, építem vissza a memóriámat.szépen lassan, nekem a gyógyszerek miatt ment tönkre a memóriám. nekem a sok mozgás egyszerre stressz levezetés is.ezeket próbáld meg.mit veszthetsz, max fogysz egy kicsit és még ilyen szép időben tudsz nézelődni ahogy a természet ébredezik tavasszal. ennél szebbet nem tud mutatni az internet se.
2022. febr. 9. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!