Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a magyarázat erre a viselke...

Mi a magyarázat erre a viselkedésemre?

Figyelt kérdés

Amikor azt érzem, hogy valaki dominánsabb/okosabb nálam, akkor felveszek egy ilyen áldozat szerepet, mintha el akarnám tudat alatt érni, hogy sajnáljanak. Percek alatt elmegy az önbizalmam és törékeny leszek, mint aki arra vár, hogy felmentést kapjon a gyengesége/butasága alól. Konkrétan a fiú szaktársaimról van szó, lányként tanulok mérnöknek és mindig ezt érzem, hogy a fiúk okosabbak nálam, én pedig automatikusan megsajnáltatom magam, pl. fejfájásra panaszkodom, vagy kicsit túlzok hogy rosszak a körülményeim és azért vagyok ilyen gyenge, mert az mégis jobb, mint azt tudni, hogy szimplán csak butának néznek.


Mitől van ez? Hogyan kellene másképp viselkednem? Tanácsokat szeretnék kérni!


2022. febr. 12. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából megválaszoltad magadnak.


"mintha el akarnám tudat alatt érni, hogy sajnáljanak"

"mint aki arra vár, hogy felmentést kapjon a gyengesége/butasága alól."

"mert az mégis jobb, mint azt tudni, hogy szimplán csak butának néznek.


Úgy érzed, hogy butának tűnsz, ezért próbálod magadat még gyengébbnek mutatni, hogy együtt érezzenek veled, és próbálod külső tényezőkre hárítani. Mert nem tudod magabiztosan, egészséges önbizalommal kezelni, hogy ha hibáztál. Vagy lehet még nem is hibéztál, de már automatikusan jön neked ez a reakció.


De megjegyzem, hogy nem okosabbak a fiúk, nem azért van több férfi mérnök, hanem mert kevesebb lányt érdekel.

2022. febr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! És hogyan kezeljem ezt egészégesen?
2022. febr. 12. 21:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Először magad előtt kell felvállalni, hogy ha nem tudsz valamit, ha hibáztál, hogy van, akinek az jobban megy.

Ne csak erre az egy dologra próbáld feltenni, hogy értékes vagy e, vagy sem. Ahhoz, hogy pozitív önképed legyen, kell az, hogy érezd, hogy valamiben jó vagy. Keress az élet más területén is ilyeneket, keresd meg az erősségeid. Azért jó, mert ha az egyik téren hibázol, akkor tudod, hogy ott a sok másik, amik szintén az erősségeid és nem fogod úgy megélni, hogy ennyire buta vagy.

Azt is figyelheted, hogy mások mikor hibáznak. Vagy, hogy miért jobbak nálad. Lehet, hogy csak többet gyakoroltak, és nem azért, mert okosabbak.


Ezek mind elmossák a határokat és közelebb érzed magadat szintben a többiekhez.

2022. febr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Kicsit fekete-fehéren látom az egészet. Most belegondoltam, hogy miben vagyok jó, pl. nagyon jól le tudom vezetni a nehéz képleteket és folyamatokat. A fiúk előtt pedig csak azt mutatom, ami gyengén megy, hiszen mindig sok kérdést teszek fel a tanárnak, ők pedig kinevetnek.
2022. febr. 12. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!