Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gyorsul fel a légzésem...

Miért gyorsul fel a légzésem amikor próbálok elaludni?

Figyelt kérdés
A napokban észrevettem, hogy amikor éppen elaludni próbálok (mostanában, mivel ismét elkezdtem a tudatos álmodással foglalkozni, általában a hátamon alszom) azt veszem észre magamon, hogy felgyorsul a légzésem. Teljesen ellazultan fekszem az ágyamban, és egyik pillanatról a másikra jelentősen gyorsabban kezdek el lélegezni. Ezt azonnal észlelem és kb 10-15 másodperc után ismét normális lesz a légvételem. Tudja esetleg valaki, hogy ez mitől lehet? Csak pár napja figyeltem rá fel, és most már érdekel, hogy mi lehet az oka, emiatt teszem fel ezt a kérdést, hátha valaki tud rá választ adni.

2022. febr. 14. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:
pszichés eredetű. a lényeg, h jól kordában tudod tartani. rengeteg félig vagy teljesn elfeledett traumákon megyünk át és a test nem felejt, az elme igen.vagyis az sem, csak átrakja passzívra, mert beleőrülnénk ha minden fájdalmunkra vissza tudnánk emlékezni.pszichológust keress fel ha rosszabbodik,elalvás előtt 4órával semmi kaja, kevés folyadék max.autogén tréning, meditáció ilyenek tudnak segíteni. de simán kezdj el naplót vezetni, ahogy írsz jönnek majd a gondolatok.és megis könnyebbülsz tőle ahogy kiírod magdból.
2022. febr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy (akár tudat alatt) valami izgatott várakozás van benned az álmodás miatt. Mit fogsz álmodni, összejön-e majd a tudatos álom...
2022. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!