Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fejleszthető a problémamegoldó...

Fejleszthető a problémamegoldó képesség?

Figyelt kérdés

Egyetemet végeztem, de ennek ellenére butának tartom magam.

Rossz a problémamegoldó képességem és elég nehezen viselem a stresszt.

Nem vagyok valami talpraesett.


Önbizalom hiányos is vagyok ezek miatt. Valamint eléggé stresszes, szorongó alkat.


Ezek a kompetenciák fejleszthetőek?



2022. febr. 15. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy stresszes, akkor jó a probléma megoldásod? Biztosan fejleszthető, de ha nyugalomban jó, akkor "csak" a stresszel van gondod.

Milyen jellegű problémákkal van godnod?

2022. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen a stressz helyzetet viselem nehezen.


Önbizalom hiányos vagyok. Félek, hogy valamit nem jól csinálok stb

Néha szétszórt vagyok meg ilyenek.

2022. febr. 15. 15:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Önbizalom probléma.egyetemet végeztél! Legyél már magadra büszke:) vmiért gatlod te magad a boldogságodat. Én gyereknek dadogtam pirultam stb.rengeteg munkám van benne hogy senki nm látja azt amikor xarul vagyok.vhogy megtanultam ahogy angolul fake it till U make it.;) Én pl direkt idegen helyen ismerkedtem fiatalabb korban ott úgyse ismertek.es feloldottam.az emberek 98szazaleka magával törődik.szoval te is törődj magaddal,sportolj, kepezd magad.hasznald jól ki az idődet.time management, Google
2022. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A problémamegoldó képesség fejleszthető, csak úgy, mint a stresszkezelés is. Rengeteg stresszkezelő technika van, pl. légzéstechnikák, és a sport is segíthet.

Az egyik legjobb szerintem a FILÉ, úgyhogy azt le is írom. Fontos? Indokolt? Lehetséges? Érdemes? Ha egyik kérdésre is nem a válasz, akkor fölösleges stresszelni és meg kell próbálni elengedni és elfogadni a helyzetet. Ha viszont igen, akkor jönnek képbe a stresszkezelő technikák. Lehet nem sikerült valami jól leírnom, de a neten könnyen megtalálod. :) Nekem abban szokott segíteni, hogy mindig az jön ki, hogy nem is fontos nekem a dolog vagy nem tudok rajta változtatni és rájövök, hogy már megint fölöslegesen stresszelek.

Egyébként olyan ismerősöm is van, akinek az önbizalom problémáin nagyon sokat segített egy pszichológus, ezen is érdemes lenne elgondolkodni.

2022. febr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!