Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ettől a könyvtől majd azonnal...

Ettől a könyvtől majd azonnal a csúcsra kerülök,oda lesz a depresszióm is?

Figyelt kérdés

Vagy ez megint csak egy pénzszerző pszichológus/choach?

https://www.youtube.com/watch?v=3i3OI8bTdKM&t=126s



2022. febr. 16. 00:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%

Ránézésre egy pszichopata.

Tudod ki venne ettől bármit is.

2022. febr. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát de pszichológiából diplomázott szóval emberekkel foglalkozik meg siker coach
2022. febr. 16. 13:39
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
Az ilyen könyvek csak az íróknak és a kiadóknak tesznek jót, jön a profit.
2022. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Van sok ilyen siker könyv külföldi meg magyar íróktól is egyébként lehet van akinek hat ha elolvas egy vagy több ilyen könyvet csak kérdés az átlag e aki ebből profitál lelkileg vagy cselekvés képen vagy csak kevesen.Sokan azt látom járnak a coachok előadására is pénzért vagy nézik őket a neten fel pozitívosodnak de ez a löket mindig kell nincs sok olyan,hogy én pozitív is maradok és a sikereket a coachoknak könyvelik el.
2022. febr. 16. 13:58
 5/22 A kérdező kommentje:
egyébként a voiz tele van hasonló csak ott hangos könyvekkel
2022. febr. 16. 13:58
 6/22 anonim ***** válasza:

Azonnal biztosan nem kerülsz tőle a csúcsra és alapvetően téves a kérdésed megfogalmazása, hogy vagy mindent megold, vagy semmit sem ér. Ez ez a splitting néven is emlegetett félreértelmezés egy nagyon alapvető probléma a legtöbb embernél, ha csak fekete-fehéren képesek értelmezni. Ez pedig nagyon súlyos problémákhoz is képes vezetni.

Valami lehet attól még sikeres, eredményes, hasznos, jó, hogy nem old meg azonnal mindent. Vagy akár attól is, hogy esetleg soha nem old meg mindent. Sőt, rossz hírem van, de a legtöbb dolog pont ilyen.


A problémáid (ahogy a legtöbb ember problémái) ugyanígy sok apró dologból tevődnek össze egy, vagy több nagy problémává, amik általában nem egyik pillanatról a másikra alakulnak ki, hanem sok év alatt egymásra épülve, egymásba gabalyodva, egymást erősítve, gerjesztve növekedtek azzá a probléma halmazzá, amivel ma meg kell küzdened.


Éppen ezért a problémák megoldása is csak hosszú idő alatt, fokozatosan lehetséges. Aki azonnali megoldást ígér, az becsap, mert egycsapásra lehetelten sok évi, vagy akár több évtizednyi problémát megoldani. A megoldás még akkor is sokáig tart, kemény munka és bizonytalan kimenetelű, ha nagyon hozzáértő szakember nagyon jó tanácsai és nagyon figyelmes felügyelete mellett dolgozol a fejlődéseden. Aki viszont nem ígér megoldást egyik napról a másikra, hanem azt mondja, hogy nehéz lesz, sokat kell vele dolgoznod és nem is garantált, hogy 100% sikert érsz el, arra oda sem figyelsz, mert mi az, hogy nem 100% és nem könnyű a siker???


Hogy konkrétan ő mit és hogyan ír, arról nem tudok véleményt olvasni. Sok féle hasznos könyvet olvastam, amik eltérő mértékben mind hozzájárultak a sikereimhez és a problémáim kisebb-nagyobb mértékű megoldásához. Minden problémámat egyik könyv sem oldotta meg önmagában, de mindegyik hozzájárult néhány problémám megoldásához, kellően sokat együtt ismerve pedig elég sok féle problémát sikerült már megoldanom. Ezt hívják tanulásnak. Amit az ember csecsemő korában elkezd és ha elég szerencsés, akkor élete végéig abba sem hagyja és talán egyre jobban és jobban csinálja, hogy minél kevesebb komoly problémája maradjon élete utolsó éveire.


A pszichológus/coach ugyanolyan szakember, mint egy tanár, vagy egy fodrász. Ugyanúgy a hozott anyagból dolgozik, amit te viszel magaddal a közös munkához. Ha kopaszodó ritka, egyenes szálú fekete hajad van, akkor bármennyire jó fodrászhoz mész, nem fog tudni sűrű göndör szőke hajat varázsolni belőle. Viszont egy rendezettebb, az adottságaidhoz mérten normális külsőt még kihozhat a hajadból, ha el tudod engedni azt az igényt, hogy te csak a sűrű göndör szőkét tudod elfogadni.

Egy tanár is csak próbálkozhat vele, hogy megtanítsa neked a szükséges tudásanyagot, de neked kell megtanulnod. Ő próbálhatja szemléletesebben elmagyarázni, ha nem érted meg leső, második, akár sokadik elmondásra. Lehet, hogy neked nem úgy kell megtanítani, mint másoknak. Egy jobb tanár ezt felismeri és magától is megpróbálja más módon elmagyarázni, hogy könnyebb legyen megérteni, megjegyezni. De bármit tesz érte a tanár, hogy te megtanuld, attól még zömében rajtad múlik, hogy megtanuld és meg is maradjon az emlékezetedben, ne felejtsd el pár nap, vagy pár év után.


A pszichológus/coach is a te adottságaiddal dolgozik ugyanúgy, ahogy egy sport edző is. Ő nem helyetted dolgozik, nem ő oldja meg a problémáidat. Ők csak segítenek neked megkeresni a probléma megoldásához vezető módszereket és igyekeznek módszereket adni a kezedbe, amikkel te képes lehetsz megoldani a saját problémáidat. Ugyanúgy, ahogy a sport edző, a pszichológus és a coach sem tévedhetetlen és nem is feltétlenül pótolhatatlan.

Egy ideálisan alakuló életben az embernek nincs szüksége sport edzőre, mert magától is tudja, hogyan táplálkozzon helyesen, milyen testgyakorlatokat végezzen, hogyan edzzen.

Egy ideálisan alakuló életben ugyanígy azt is tudja az ember, hogyan gondolkozzon, milyen döntéseket hozzon, hogyan szervezze az életét, hogyan küzdjön meg a problémáival. Egy szerető és tájékozott család, rokonság, barátok, munkahely akár tökéletes élet kialakítását is képesek biztosítani bárki számára. Egy ilyen tökéletes környezetben az embernek nincs is szüksége pszichológusra, coachra, tanácsokra, segítségre.

Viszont nem mindenkinek (sőt kimondottan kevés embernek) adatik meg, hogy a környezete tökéletes legyen. A pszichológusokat és coachokat pedig arra képzik ki, hogy minél hatékonyabban képesek legyenek segíteni az embereknek olyan problémák megoldásában is, amikkel nélkülük nehezebben boldogulnak. A sok éves célirányos szakképzésüknek köszönhetően pedig ők esélyesebb, hogy tudnak hasznos dolgokat tanácsolni, méginkább megfelelő kérdéseket feltenni, hogy a jobb megoldások irányába tudj elmozdulni.

2022. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Az ilyen könyvek nem arra vannak, hogy a klinikai depressziót kezeljék, nem is alkalmasak rá. Ezek legfeljebb segítő életvezetési tippeknek jók. Amennyi ilyen tartalom elérhető online, teljesen ingyenesen, szerintem nem érdemes egy ilyen könyvért fizetni. Persze, ez a könyv egyedi, gyakorlatias, tudományosan megalapozott meg minden, de ez a marketing. Senki nem venné meg ha nem így lenne beharangozva. Biztos tudja a srác mit csinál, meg láttam már más pszichológiai témájú videóban is egyszer de ha fizetni akar valaki ilyesmiért akkor már talál nagyobb nemzetközi szaktekintélyektől is könyveket szerintem.
2022. febr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ja, és amúgy a videó leírásában megadott linken hozzáférhető talán a könyv első fejezetének, vagy rövid kis részének a hangoskönyv változata, meg tudod hallgatni ha érdekel. Vannak benne jó gondolatok is, de engem annyira nem győzött meg. Neked ettől még lehet bejön. Nem ismerem, szóval lehet félreértem sőt biztos, de nekem a videóban meg a hangoskönyvben is úgy tűnt párszor mintha a röhögés szélén állna ami nem veszi ki túl jól magát :D
2022. febr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

6/


Hát én valószínű életképtelen vagyok,nem sok szüksége van a világnak rám :( mert én akár videót nézek akár csak olvasok valamit nem tudok felállni.Jó ideje érzem már,hogy 2010-ben nekem nem szabadott volna életben maradnom.

2022. febr. 17. 13:34
 10/22 anonim ***** válasza:

Szomorú, hogy így érzed és biztosan tévedsz benne. Mindenképp érdemes lenne pszichológushoz fordulnod, hogy segítséget kapj benne, hogy megtaláld a saját utad!


Lehet, hogy az ilyen könyvek is tudnak valamennyit segíteni, de azt hiszem, neked sokkal komolyabb és személyre szabottabb segítségre van szükséged ezeknél! Add meg az esélyt magadnak, hogy megkaphasd a segítséget, amire szükséged van!

2022. febr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!