Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy olyan fázisa a depress...

Van egy olyan fázisa a depressziónak amikor az ember úgymond beletöródik?

Figyelt kérdés
Nem tudom,én sokáig szorongtam és kétségbe voltam esve, 2× volt pánikrohamom is. Mostanában úgy vettem észre hogy egyáltalán nem törődök a depressziómmal, nem érdekel. Ugyanúgy van, semmi nem változott vele kapcsolatosan, csak nem figyelek rá, próbálom kizárni és így nyugodt maradok. Most persze pont az ellenkezőjét tettem ezzel a kérdéssel, de úgy értem hogy egyébként így állok hozzá. Igaz hogy csak telnek és múlnak a napok, minden olyan üres, sötét és szomorú, de megvagyok. Minden napnak a végét várom, hogy aludhassak. Nem megyek ki a házból csak ha muszáj. Vegetálok és várom a halált. Ennyi.. 20/L

2022. febr. 16. 08:03
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
beletörődik*
2022. febr. 16. 08:04
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Hárítasz...és ha várod a halált egyre mélyebben süllyedsz a depresszióba. Miért jó ez neked ahelyett, hogy orvoshoz fordulnál? Benne vagyok és szenvedek, de nem tudok így tekinteni az életemre, helyzetemre. A megoldáson töröm a fejem, pedig 3-szor annyi idős vagyok mint te.
2022. febr. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Figyelj, semmi értelme orvoshoz fordulni, nem tudnak segíteni. Vagy vegetálok életem végéig így, vagy megölöm magam egy szép napon.
2022. febr. 16. 09:09
 4/16 anonim ***** válasza:
42%
Rendben, én orvoshoz fordultam, neked pedig jó vegetálást kívánok!
2022. febr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És segített? Nem. Akkor miről beszélünk?
2022. febr. 16. 09:13
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
Hidd el, a pszichológus segíthet. Csak baromi nehéz elkezdeni ezt az egész folyamatot, mert kényelmes belesüppedned a mocsárba. De hidd el, ha elkezdted, egyre könnyebb lesz, és egyre kevesebb munkába kerül majd. Egyszer élünk, sokkal jobb lenne, ha boldog tudnál lenni közben, ha nem is mindig, és nem is holnap.
2022. febr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Én 27F évesen kerültem be pszichiátriára írtak ki gyógyszert. A szorongáson neked kell túl lenni. Orvosok nem nagyon tudnak segíteni.
2022. febr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Túl vagyok én már mindenen, csak a halált várom.
2022. febr. 16. 11:10
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor minek tetted fel a kérdést? Sok embernek - köztük nekem is - segített a pszichiáter és a pszichológus. De ha neked jobb ez a jelenlegi állapot, akkor csak így tovább...
2022. febr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
És mennyit segített? Pont olyan jól vagy mint egy mentálisan egészséges ember? Hát nem hinném. Nekem ilyen félsegítség nem kell, inkább veszek egy kötelet.
2022. febr. 17. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!