Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem mondom el a gondjaim,...

Ha nem mondom el a gondjaim, akkor miért nem beszélek róla, ha meg elmondom miért hisztizek, az emberek erre élveznek vagy mi?

Figyelt kérdés
2022. febr. 16. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez sajnos egy valós kettősség. Elvárják, hogy beszámolj a lelkivilágodról, de ha megteszed, akkor jön az áldozathibáztatás, mert foglalkozni kell veled. Ez ilyen elméleti dolog, hogy "mindent elmondhatsz..." :D


Persze tisztelet a kivételnek, azért sokan vannak, akiket tényleg érdekli, mi van veled, és törődnek is a dologgal.

2022. febr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert a legtöbb ember, megkeseredett, kiégett, nincsen normális életük és "rajtad" vezetik le a feszkót. Ha nem mondasz el semmit: jön a sablon duma, hogy miért nem beszélsz róla, nekünk minden elmondhatsz.. Ha meg beszélsz és esetleg olyan problémáid vannak amik a nagy többségnk semmi, akkor meg jönnek a tipikus "irígylem a problémádat" "bárcsak nekem is ez lenne csak a bajom" "csak hisztizel, szedd össze magad" "minek mentél oda". Ami a kutyát nem érdekli, hogy nekik mi bajuk, milyen nyomorult az életük, de nekik jól esik téged csesztetni. Nem kíváncsiak arra, hogy mi a bajod, mert nekik túl sok van. És inkább bántanak mást, inkább máson vergődnek, minthogy a saját problémáikat oldanák meg.


Nekem ez a véleményem, én így látom a legtöbb embert.

2022. febr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, hozzátenném:

Minél többet figyeled az embereket annál inkább kirajzolódnak a határok, az embercsoportok közötti különbségek. Sajnos tényleg a legtöbb ember nem képes elviselni azt, hogy valaki másnak jobban megy, mint neki. Ezért van az, hogy ha nekem az a problémám, hogy a suliban szándékosan szekál egyik tanárom és direkt von le pontokat a semmiért, akkor akármilyen komoly probléma (nagyon is számítanak a jegyek, főleg ha szándékosan rontja egy tanár) akkor is lesz olyan aki szerint az egész nem probléma ÉS!! a saját életükkel példálóznak: Bezzeg a mi időnkben" "menjél kapálni a földekre" stb stb. Ebből is látszik, hogy igen, Ő kapálni ment és mire vitte. :/

2022. febr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze, lehet ami neki hatalmas probléma neked meg az nem az, sőt, a legjobb mikor az olyan gondjaidat akarják megoldani amit te nem is akarsz pl. jogsi nélkül nincs élet stb..
2022. febr. 17. 14:31
 5/5 anonim válasza:
Szerintem próbálj meg beszélni róla inkább, mint hogy magadba tartsd az érzéseid, és ha azt mondják, hogy hisztis vagy akkor ne is törődj velük.
2022. febr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!