Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, mit jelent ez?

Pánikbetegek, mit jelent ez?

Figyelt kérdés

Egy pszichológiával kapcsolatos tantárgyam jegyzetében olvastam ezt:

"pánikroham tünetei: heves szívverés, verejtékezés (...) a legtöbben úgy érzik, mindjárt megbolondulnak és teljesen elveszítik a fejüket".


Mit jelent utóbbi, hogy "úgy érzik megbolondulnak, vagy úgy érzik, teljesen elvesztik a fejüket"?

Körbe tudja írni valaki ezt az érzést kicsit részletesebben?


[Nem a halálfélelemre gondolt a jegyzet készítője, mert azt más bekezdésben részletezi, külön.]



2022. febr. 26. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Érdekes megfogalmazni, ezt inkább átélni kell. Szerintem ez sem mindenkinél van így, egyénenként változhatnak a tünetek.


Nekem a heves szívverésen, verejtékezésen és paradicsom kinézeten kívül olyan volt, mintha kiszálltam volna a testemből. Mármint próbáltam menekülni a helyzetből, de valahogy mégsem ment, mert pánikoltam, nem tudtam tisztán gondolkodni, csak azon járt az eszem, hogy húzzak innen minél hamarabb (ami nem sikerült, azaz csak jobban bepánikoltam).


Plusz kicsit attól féltem ilyenkor, hogy még jobban elvesztem az uralmat magam felett és pl elájulok (amihez ilyenkor eleve közel álltam). Halálfélelmem sosem volt.


Szerintem az "úgy érzik megbolondulnak, vagy úgy érzik, teljesen elvesztik a fejüket" alatt ezt is érthetik.



Ma már szerencsére nem vagyok pánikbeteg, külsős segítség nélkül sikerült megoldanom (persze lehet jobb lett volna, ha kérek segítséget, akár családtól/barátoktól, akár szakembertől). Úgyhogy azoknak üzenném, akik ezzel szenvednek, hogy ne hagyják, hogy megkeserítse az életüket, tegyenek ellene, kérjenek segítséget. Sokkal jobb lesz később, ha már nem gyötörnek a rohamok. Plusz nem szabad elkeseredni, ha nem jön gyorsan változás, vagy visszaesés van, mert ez benne van a pakliban. Nekem kellett hozzá kb 5 év, hogy elmúljon, de persze ezért tenni is kellett. Meg kell keresni a kiváltó okot és azzal szembe kell nézni, de azt folyamatosan. Még én sem érzem 100%os lennék, de dolgozok rajta és nem hagyom, hogy visszajöjjön.

2022. febr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#3 fejben minden rendben?


#4 igen, el kell. Ha nem akarsz segíteni, minek nyitod meg a kérdésem?

2022. febr. 26. 18:47
 3/3 A kérdező kommentje:

#5

Köszönöm szépen a hasznos válaszod, mielőbbi teljes gyógyulást\tünetmentes állapotot kívánok! Vigyázz magadra!

2022. febr. 26. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!