Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A háború miatt borzasztóan...

A háború miatt borzasztóan szorongok. Hogy nyugodjak meg?

Figyelt kérdés

Eddig is féltem tőle. Itt élünk Szabolcs megyében. Közel van Ukrajna.

Viszont mióta az atomháborúról szólnak a hírek, szó szerint gyomorgörcsöm van. Ma nem tudtam a munkámra se figyelni, mert szorongok. Nem tudok aludni, mert attól tartok, mi van ha éjszaka ér minket ez a borzalom. Nem akarok meghalni, szó szerint rettegek. Nincs kedvem tévézni, zenét hallgatni, nevetni...

Ez az oldal is tele van ezzel, meg minden más is, bárhol nézelődök a neten. Nem lehet kikerülni.

Hogy nyugodjak meg? Tudom ez beteges.



2022. febr. 28. 22:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%

Nyugodj meg. A háború Ukrajnában zajlik. Te Magyarországon élsz.

Ha meg atomháború lenne, tök mindegy volna, hol élsz - mindenhol szívás lenne.

2022. febr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
51%
Pszichológus talán tud segíteni. Ha nem, akkor Xanax.
2022. febr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj. Először úgyis Ukrajnára dobná.

Megértelek amúgy, itt lakok Nyíregyházán. 5 éves a lányom...

Most léptem ki a flightradar24-ből, sokszor böngészem... De nem tudunk mit csinálni, mint bízni a nem olyan rossz kimenetelben.

Az én munkahelyemen már leállt minden. Ukrán gyárnak dolgozunk itt Magyarországon. Leállt az export, nincs mit csinálni. Várunk, meglátjuk, mi lesz.

De azért egészségügyileg ne tedd tönkre magad. Valamint a munkádat se kellene elveszítened. Próbáld meg megosztani valakivel a félelmeidet, ha nagyon rádtör.


Nálunk érthető okokból a munkahelyen állandóan ez a téma, így mindenki kiadja a feszkót.

2022. febr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

#1: Igen. Pont ebbe rossz belegondolni. Nincs menekvés.

Huszonéves vagyok. Rengeteg tervem van mèg. Gondolom másoknak is. Félek a haláltól nagyon.

2022. febr. 28. 22:52
 5/31 A kérdező kommentje:

#3: Szintén Nyíregyházán élek.

Nagyon sajnálom, hogy így alakult a dolog a munkahelyeden.

Köszönöm a biztatást. Rendes vagy te is.

2022. febr. 28. 22:54
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen :)
2022. febr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
44%
Te amúgy is szorongó vagy, nem emiatt szorongsz, ez csak ürügy. Menj pszichológushoz. Ne nézz híreket, foglald el magad. Nem igaz, hogy mindenhol csak erről van szó, itt van vagy 20 rovat és csak 1 a politika. Nem fog atombombát ledobni Putyin, mert az neki pont ugyanúgy hazavágná az életét, mint mindenki másnak. Magyarországra se fog betörni, nem mi vagyunk a célpont.
2022. febr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%
Biztosan nem fog atomot ledobni, nem menne vele semmire.
2022. febr. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem dob atomot a saját szomszédja, úgy mint nekünk. Ha pedig Oroszország atomot dobál akkor mindenki akinek van. Az meg senkinek sem érdeke.


Ezért nem szól bele a NATO és küld csapatokat

2022. márc. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
85%

Én is félek egyre jobban. Én somogyi vagyok, picit messzebb lakom, de ezeknek a modern fegyvereknek ez nem távolság.

Én sem tudok semmire koncentrálni, szintén nincs kedvem azokhoz a dolgokhoz, amit a Kérdező is leírt.

Alvás dettó nem megy, és megfigyeltem, hogy enni sem tudok úgy, mint korábban.

Próbálom magam függetleníteni ezektől a dolgoktól, de nehezen megy. Hozzám a délszláv háború volt közel, de valahogy attól nem tartottam annyira, ahogy visszaemlékszem, mint a mostanitól.

2022. márc. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!