Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség okozza, ha...

Milyen betegség okozza, ha nem ismerem fel az ismerőseimet az utcán?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta bunkónak tartanak, mivel sokszor elmegyek az utcán az ismerőseim mellett köszönés nélkül, mert észre sem veszem őket. Sokszor konkrétan azt sem hallom meg, ha rámköszönnek. Hallás, illetve látásvizsgálaton is részt vettem és nincs szervi problémám. Nem hiszik el nekem, hogy ez nem szándékos, mert egyébként intelligens vagyok, dolgozok, zenélek, vannak barátaim, hobbijaim. Ez a felismerési zavar (?) kiterjed arra is, ha olyan helyen járok, ahol azelőtt csak egyszer-kétszer voltam. GPS-szel is eltévedek gyalog, nem tudom értelmezni, emiatt jogosítványt sem mertem elkezdeni, nem is akarok. Több egyéb problémám van, pl. olyan mondatok esetén, amiknek több értelme lehet, biztos nem a helyzethez megfelelőre gondolok, de nem tudom, ezek összefüggenek-e a fentebb leírt dolgokkal.

2022. márc. 1. 01:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Agnózia?

Disz-izé?...

Idegorvos tudna segíteni.

2022. márc. 1. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem csak menj el melyen beszélgetni egy pszichológushoz és kérdezd azt. Bár okozhatja negatív, rossz környezet, a sok bentlét a szobában/házban stb. A ön és a területvédelem hiánya bármilyen félelmeket eredményezhet.
2022. márc. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A félelem tudatában és hatására ki hagyhat az agyad, hisz nem tudja megjegyezni azt amit kellene, helyette már inkább a hosszú távú tapasztalatokból beidegződött és általa beképzelt félelmet és veszélyt.
2022. márc. 1. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2022. márc. 1. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sokan vannak ilyenek. Nem minden esetben betegség, csak figyelem hiány, ilyesmi. Ezen valamilyen módon változtatni kell, mert ez mindenre negatívan fog kihatni később és te nem vagy az, mégis bunkóságnak látszik.
2022. márc. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Létezik arcvakság is.
2022. márc. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy csak szimplán bambulsz, mert nem érdekel; amiért teljesen máson jár az agyad. Van ez így...én ezért lettem kettes általános iskolában. Ami fontos az embernek, az megmarad. Hogyha pedig túl sokminden van a fejedben az is okozhatja mindezt. Amikor túl sok az információ, akkor az például ilyen érzés...akárcsak egy labirintusban. Olyankor érdemes lehet megpihenni valami Természetes nyugodt környezetben, hogy halld a gondolataid és értelmezni is tudd mindazt. Tegyél rendet a fejezdben is és ne csak a szobádban, vagy a házban. Ülj le és húnyd le a szemed és csinálj úgy, mintha elakarnál aludni aztán megtisztulsz.
2022. márc. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ó, én hányszor le lettem b...va otthon, amiért apámnak nem köszöntem. Persze, hogy nem, mert nem azt skubiztam folyton, hogy az iskolából hazafelé melyik mellékutcában ki somfordál tőlem 100 méterre.
2022. jún. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!