Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyenkor is szólnak valamit...

Ilyenkor is szólnak valamit ha meglátják hogy hegek vannak a lábamon?

Figyelt kérdés

Szóval egy fél éve vagdostam magam, de már nem csinálom és megbántam. Mentálisan is felépültem már, biztos nem csinálnám újra.


Viszont nyáron szeretnék majd rövid nadrágot hordani, de látszódnak a vágások a lábamon. Engem különösen nem zavarna, teljesen gyógyultak már, csak a hegek vannak ott. Ellenben attól tartok hogy pl suliban szóvá teszik/pszichológushoz küldenek. Fentebb írtam hogy már jól vagyok így nincs szükségem segítségre. Szerintetek fognak valamit kezdeni vele? Ha úgy van beszélnek a szüleimmel?



2022. márc. 2. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Ha felelős felnőttek, akkor fognak vele foglalkozni, igen.
2022. márc. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Kenegesd koromvirag-kremmel, az kicsit halvanyitja
2022. márc. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon nem a heg a lényeg, hanem hogy miért jutottál idáig!

Nyilvánvalóan foglalkozni kell vele ma, holnap, de 5-10 év múlva is.

A szüleiddel neked kellene megosztani, ha túl vagy rajta, de a pszichológust remélhetőleg nem úszod meg, ha érdekled őket.

2022. márc. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%

Igen, ha látszódik, akkor jobb esetben félrehív a tanár és beszél veled erről majd eldönti a következő lépést. Amúgy a hosszú nadrág tökéletes nyárra is😏.

Meg ha a szüleid nem tudnak erről, és ha törődnek veled ígyis-úgyis észre fogják venni. Jobb lenne előbb velük tisztázni, hogy ez volt és már nincs. Mert vagy feltűnik nekik, hogy folyton hosszú gatyában vagy vagy mert meglátják vagy elmondod. De ha előbb az iskola jön rá akkor simán felhívhatják a szüleidet is. (Itt nem akarok most rád ijeszteni, nekem felhívták, de addigra az én szüleim tudtak róla, úgyhogy nem volt belőle nagy “fesztivál”)


Meg tényleg a pszichológus nem az ördögtől való, hasznos tud lenni, mert azt hiszed, hogy most kicsit jobban vagy. Ahham, nem, egyszer elkezdted utánna az összes kicsit rossz napokon/heteken/hónapokon csinálni fogod. (Ez arra vonatkozik, ha nem 1-2-szer csináltad, hanem sokszor húzamosabb ideig)

2022. márc. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!