Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan oldhatnám meg a psziché...

Hogyan oldhatnám meg a pszichés evési problémám?

Figyelt kérdés

Azért ide írtam ki, mert nem egészségügyi vagy fogyókúra oka van. Nem eszek 2 hete csak keveset. Nem tudom miért, de valahogy rendezni kellene!

Sokéves kapcsolatból szakítás után vagyok, én raktam ki, mert függősége van, engem elnyomott és lelkileg bántalmazott. Lelkileg megnyugodtam, de szellemileg ezek szerint nem.

Fogytam az eleve kevésből 5 kilót, mert nem eszek eleget, de ez mindig csak ilyenkor alvás előtt tűnik fel! Bűntudatom van, de nem eszek többet, max. bepótolom a másik felét az ebédnek. Inni nagyjából iszok eleget.

Nem érzem úgy, hogy ezen orvos tudna segíteni. Valami praktika kellene, hogy hogyan egyek rendesen! Aki esetleg anorexiából gyógyul, van valami módszer? Vagy mondjuk valaminek a leve, ami étvágyat csinál? Mondjuk étvágyam van, csak nem megyek ki érte, mert eszembe sem jut. Megfőztem, majd csak másodikat ettem és elraktam a többit.

Most, hogy elvileg már jó nekem, most vagyok rosszul?? Miért?



2022. márc. 5. 21:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem hagytam el magam, tisztálkodok és takarítok is rendesen. Rend van, járok dolgozni, alszok. Csak az evéssel van probléma!
2022. márc. 5. 21:26
 2/7 anonim ***** válasza:
Pszichologus
2022. márc. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hiába te akartad a szakítást, megviselő tud lenni. A szakításkor én is fogytam 10 kilót, majd mikor már jól voltam, újra tudtam enni, és vissza is jött a súly. Esetleg igyál turmixot, gyümölcsleveket, magvakat, azzal is viszel be egy kis plusz kalóriát.
2022. márc. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De hogy kell pszichológus. Szerintem ez tök normális szakítás után. Általában ez van az emberek többségével. Jó hogy nem sírsz, mert az plusz gond lenne, ha annyira ki lennél bukva. Ez idő míg feldolgozod, több évről beszélünk akkor is ha te szakítottál. Neked is ugyanolyan nehéz.

Végül is azt írtad hogy étvágyad van csak elfelejtesz enni. Akkor állíts be emlékeztetőt a telódon. Vagy kösd valamihez az étkezést. Reggel indulás előtt reggeli. Munkahelyen csak ebédelnek a többiek, akkor csak eszedbe jut, este meg ha van kedvenc műsorod esetleg ahhoz kösd, vagy barátokkal vacsora.

2022. márc. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Olyan szar egyedül, de belehaltam volna már, nem bírtam tovább! Biztos azért nem eszek, mert hiányzik, pedig rohadtul tett érte, hogy nem kéne!

Tök szánalmas lett néhány dolog. Nem tudok felbontani kajákat, nincsen itthon minden eszköz, csend van, semmi se jó a tv-ben. Folyamatosan fázok, mert nem jön át rám meleg!

Na de most jobb, mert nincsenek szívbetegség szerű panaszaim és elfojtott dührohamaim meg az az erős idegesség és félelem.

Jól voltam, örültem mikor elment, most meg minden olyan szar lett!!!

Lefogytam, ki vannak a bordáim és már hányingerem van az ételtől. Én akarok enni, behoztam még megint, de nem kell.

Csak arra tudok gondolni, hogy megint megcsal vagy meg fog halni, mert nem lesz, aki mentőt hívjon!

2022. márc. 5. 23:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Amikor nagyon koplaltam akkor volt hányingerem az ételtől.

Te pedig tarts ki, ennél csak jobb lesz. Próbálj enni és a barátokra, családra támaszkodni.

Gondolj arra nem ok nélkül hagytad ott. Ezek tipikus szakítós tünetek de néhány hét és jobban leszel.

Csinálj olyan dolgokat amiket miatta nem tehettél.

2022. márc. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Heti kétszer járj el edzőterembe. Èn ha hasonló pánikos, levert időszakban vagyok ha elkezdek edzeni járni mondjuk heti kétszer legalább egy órát, akkor 2 héten belül visszajön az étvágyam. A szervezeted tudtodra fogja adni hogy hoppá itt változás van, kemény edzés van súlyokkal, kell a kalória :) éhes leszel.
2022. márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!