Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Munkamániás lennék?

Munkamániás lennék?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években sokszor többet vagyok bent a munkahelyemen mint otthon. A baráti és családi kapcsolataim kezdenek ellaposodni, rendszerint túl vállalom magam de annyira, hogy a lakásom sokszor úgy néz ki, mint ha nem is lakna benne senki. Vastag por és rendetlenség, konkrétan ha otthon vagyok csak alszom.

Állandóan rábólintok minden túlórára, sokszor nem tudok nemet mondani, bár megmondom őszintén nem is akarok.

Szeretem a munkahelyem és magát a munkát is, de sokszor annyira kimerült vagyok, hogy úgy érzem már nem bírom tovább.

Mikor még is felkérnek egy új feladatra én rögtön rábólintok, holott nem a kényszer visz rá arra, hogy állandóan dolgozzak.


Érdemes ezzel valamit kezdeni, vagy míg nekem belefér addig minden a legnagyobb rendben?



2022. márc. 7. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Ez bizony az, ahogy az angolok mondják, workaholic, workaholism.

Én orvoshoz fordulnék, mert - hogy még egy angol nyelvű tudományos szakszót mondjak - burnout, azaz kiégés lehet a vége.

2022. márc. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%
Egy munkahely sem ér ennyit, kell hogy legyen valami öröm az életben, még akkor is ha szereted a munkádat. Előbb utóbb ki fogsz égni és a legkisebb feladat is megerőltető lesz, a munka gondolatától is rosszul leszel. Gondolkodj el azon, hogy mi elől menekülsz amikor munkába folytod magad, valószinüleg azt kell előbb rendbe hozni. Sok sikert!
2022. márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van hobbim amit munkán kívül űzök is öl hétvégén mikor nem csak alszom. Én teljes egyensúlyban érzem magam így, de a barátok hívták fel erre a figyelmem
2022. márc. 7. 16:01
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább részleges munkamánia. A 100%-os munkamániás másokra is ráerőszakolja a dolgot, minden kis csipcsup hülyeséget velük csináltat meg. Tudom, mert volt egy mostoha"apám", aki ilyen volt.
2022. márc. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!