Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vannak öngyilkos gondola...

Miért vannak öngyilkos gondolataim évek óta?

Figyelt kérdés

Még annó általános iskolai váltás után történt minden amikor kipécézett egy csaj aztán már mindenki ott gúnyolt ahol tudott, első középsulim volt és onnan kezdtem el lógni, menekülni mindenhonnan. Itt eltelt pár hónap és ekkor éreztem először, hogy "hé mi lenne ha ma nem mennék be és nem kellene látnom őket" és sok nap után már az öngyilkosság járt a fejemben mint metró alá ugrani, hídhoz menni stb..de mindtől féltem és egy nap egy óriási vihar sugallta hogy nem jött el az időm. Második sulimban nem volt gond csak már mindent magamra vettem sajnos és már mindenkit ellenségnek néztem és itt se voltam sokáig míg sok idő múlva megtaláltam a jó iskolát (szaksuli) ahol azért eltöltöttem jó pár évet, találtam barátokat. De mióta eljöttem onnan és új munkahely után kell néznem, egyszerűen menekülhetnékem van mindenhonnan. Első munkahelyemről(2016körül) is állandóan próbáltam menekülni, persze ott tartottak, sokat késtem stb..persze legrosszabb volt mivel emberek között voltam ott éreztem hogy nem bírok ennyi ember között lenni..Aztán elvégeztem még egy sulit ugyanabban a suliban 1-2 évig így volt egy kis lazítás időm. Viszont mikor vége lett azóta keresem a helyem és mindenhonnan menekülhetnékem van. Nem bírok emberek között megmaradni. Lassan 2 éve tart el a családom, és annyira betokosodtam a szobámba hogy semmihez nincs kedvem, sokszor enni nem bírtam felkelni, voltam interjúkon de amint lett volna lehetőségem munkába állni megint menekültem pedig lett volna 1-2 jó ami azért nem emberek közötti munka. De ez a félelem a mai napig kihat és ha valaki nem kényszerít rá mint annó sulinál hogy ha nem mész akkor mi lesz és ezért is sikerült megmaradnom a jobb sulimban. Idő közben meg valami kényszer betegségem is lett amit orvos diagnosztizált. Főleg a gondolatok gyötörnek nagyon. De ezt kezelem de rémes..Néha mikor jobb időszakokat élek meg akkor nincs egyáltalán öngyilkos hangulatom sőt vannak terveim mint új hajszín, új mobiltelefon (iphone), lakás esetleg stb de ezekhez mind pénz kell ahhoz meg munka. De manapság már a lustaság elnyom és öngyilkosságra se lennék képes szerintem de néha azon kapom magam, hogy elindulok és megcélzok egy közeli hidat vagy magas hegyoldalt és csak elmélkedek azon, hogy hogy kéne véget vetnem az életemnek, mi célból vagyok még itt ha ennyi mindent elrontottam és senki nem büszkélkedhet miattam. Próbálom megjavítani magam de egyyszerűen nem megy, nincs egy barátom se kivéve egy de őt is elveszítem hamarosan ha elköltözik.. Nincs bennem lélektartó így fogalmam sincs hova tartok. Amilyen eredményeket értem el nekem csak ilyen fizikai betanított munkák maradnak mert máshoz nem is értek, mindig is kerültem a munkát. De muszáj dolgoznom sajnos. És ez nem igazán élet. Társat se szeretnék mert nem hinném hogy bárki megmardna mellettem, férfiak meg amúgy se érdekelnek...

Évek óta tervezgetem az öngyilkosságot hiába voltam orvosoknál..

Néha elmúlik de mindig ott van.

Van még esélyem új életet kezdeni?

Lány vagyok, 18 elmúltam de a valódi koromat nem szeretném megadni.



2021. máj. 23. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Új életet bármikor tudsz kezdeni. Sajnos úgy érzem neked az élet majdnem egyik legalapabb pillére ingott meg, ez pedig a biztonság érzete. Ha nem érzed magad biztonságban akkor nincs szeretet, valahova tartozás, és így akkor nincs meg az elismerés az életben amit mások adnának, majd így az önmegvalósítás sem fog sikerülni.


A világ hatalmas és vannak hasonló emberek mint Te, de olyanok is akik lehet nem tanácsokat fognak adni, hanem meghallgatnak. Néha ez is több mint a semmi, de ne add fel. Tűzz ki valami célt, valósítsd meg a dolgaid és ne félj az újtól. A régi rossz emlékeid és tapasztalataid pedig száműzd és majd pár év múlva jót nevethetsz rajta és látod hogy hova jutottál.

2021. máj. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Gondolom azért vannak öngyilkos gondolataid, mert te is belátod, hogy ez így nem élet. Szövegedből kiolvasható, hogy te sem érzed így jól magad és vágysz a normális életre, csak az állandó szorongás és félelem az ami meggátol téged.

"Van még esélyem új életet kezdeni?"

Hogyne lenne. Egy egész élet van még előtted. Húszas éveidben jársz nem vagy még semmiről lemaradva. A probléma fő okát kell megkeresned. Írtad, hogy bántottak a suliban, de ettől még nagyon kevesen lettek öngyilkosok. Kicsit meg kell ismerned önmagad és ez alapján tovább haladnod. Ennyi idősen még bőven nem ciki olyan végzettséget szerezned ami érdekel és simán tudsz olyan közeget is találni, akik között jól érzed meg. Sok sikert!

2021. máj. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Írtad, hogy bántottak a suliban, de ettől még nagyon kevesen lettek öngyilkosok.

Igen de nem csak emiatt vannak ezek a gondolatok hanem ahogy alakult az életem, tökre más személy lettem, sokat hazudtam mindenkinek hogy nekem legyen kényelmes de nem olyan hú de rossz dolgokat. Sosem öltem senkit, senkit nem bántottam csak engem nem is fizikálisan, kiközösítettek, sok kisebb betegségem alakult ki, csúnyának érzem magam, szeretnék ezeken változtatni de nehezen felejtek és annyira bennem maradtak a szekálások hogy mára ilyen félelem alakult ki emberek által. Bárhol vagyok hamar elakarok jönni, mindent inkább gyorsan elintézek, tömeges helyekre inkább nem is megyek, barátnőm múltkor is elhívott valami fröccsös helyre és eléggé tömeg volt a terasznál így mondtam maradjunk kicsit távolabb, de azért leültünk egy távolabbi zúgba, de ahogy elhaladtunk a tömeg előtt kellemetlen érzés volt, ahogy múltkor is elhaladtam az önkormányzat előtti sor előtt hiába láttam hogy midenki máshova néz tökre menekülhetnékem volt és cikinek éreztem magam..

2021. máj. 23. 23:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok. Te is máshogy látod a világot, de mások is. Amennyiben kikapcsolódni mész valakivel, az akkor tényleg szóljon a kikapcsolódásról. Én ilyenkor kb. nem is törődik a körülöttem lévőkkel. Pedig majdnem már a seggemet pacsizgatják annyira zsúfoltak a teraszok. Érezd jól magad, dumálgassatok egy jót.

A kötelezőt pedig letudhatod gyorsan, én is így szoktam. Még én is parázok néha hogy ne csináljak semmi hülyeséget és gyorsan letudom.

2021. máj. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hidd el szeretnék kikapcsolódni de valahogy ez az érzés van bennem mindig, félek az emberktől ilyenkor nem az öngyilkos gondolatok vannak hanem ez a félelem közösségektől, tömegtől stb. Az a "normál" szociális fóbia talán?
2021. máj. 24. 00:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az otthonülős típus sem bűn. Vannak ilyen fóbiák, de ha nem akarod nem kell erőltetni. Viszont az életed akkor sem dobhatod el, hiába jönnek ezek a gondolatok. Otthoni hobbit egyszerű találni, csak kitartás kell hozzá.
2021. máj. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne tudnál változtatni. Velem is ezt csinálták a suliban. Majd végigdrogoztam 8 évet. Én sem kedvelem az embereket, utálok dolgozni és nem járok ilyen helyekre szórakozni, mert nem vonz. Nem vagyok egy nagy társaságkedvelő ember. Párt mégis találtam. Igaz 23 évesen.


Én is minden nap utálok bemenni dolgozni, de attól még be kell. Ebből élek. Az hogy mit gondolnak mások lényegtelen. Mindenkinek ez a baja egész életében, hogy mit gondolnak mások. Miért mit gondolnak? Semmit. Rohan mindenki és a saját bajával foglalkozik. Ez már nem a suli.

2021. máj. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!