Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegséggel és depresszió...

Pánikbetegséggel és depresszióval küzdök 9 éve! Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Scippát szedtem először jó volt évekig elhagytam magamtól sajnos, nem sokkal utána vissza jöttek a pánikrohamok! Elmentem egy másik pszichiáterhez ő Duciltiát írt fel nagyon nem vált be, utánna Brintellixet Lamoleppel hát az sem volt jó! Vissza mentem a régi orvosomhoz ismét Scippát kaptam! Nagyon jól voltam tőle 4 évig, 20 mg-ot szedtem egy ideig utánna lecsökentette 10 mg-ra, ezzel is el voltam! De most karácsony előtt ismét rosszul lettem, pedig szedtem a gyógyszert, vissza tért a depresszióm is hiába szedtem tovább a 10 mg-ot! Vissza mentem az orvoshoz azt mondta,hogy ez előfordul, hogy egy idő után már nem hat a gyógyszer,vagy hogy hozzászokik a szervezet! Fel írta a Velaxint 4 hét alatt amíg szedtem hát egy rémálom volt, 5 kg-ot fogytam,semmit nem tudtam enni, zavartságot okozott teljesen fejbe vágott mint régen a Duciltia! Most újra Scippát szedek, az orvos javaslatára 2 hete szedem már a 15 mg-nál járok, hetente kell emelnem 5mg-al! Valószínű 20-mg-ot kell majd belőle szednem! Kérdésem az lenne, hogy harmadjára is fog használni a Scippa vagy ez nekem már nem fog használni? Más is járt már így? Most totál padlón vagyok, étvágyam csak egy kicsit lett jobb, nincs erőm semmihez,egész nap csak feküdnék!
2022. márc. 7. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
57%
Ősi hiba, hogy a futottak még kategóriás orvosoktól és a gyógyszerektől várod a gyógyulást. Nos ezek ennyit tudtak. Mit tegyél? Ásd bele magad az olvasásba: agyműködés, idegrendszer működése, hormonok, stb. Ha megérted, hogy mit miért csinál a szervezet, és miért vannak ezek a betegségeid, akkor a gyógyulás mikéntjét is meg fogod tudni. Más jellegű mentális gonddal voltam 6 orvosnál, egyik se tudott segíteni, csak gyógyszerekkel tömtek volna. Nekifeküdtem a szakirodalomnak, és saját magamat meggyógyítottam. Nyilván nem Rózsika néni praktikáit kell olvasgatni a fészbukon, hanem pl kutató orvosok, professzorok írásait, könyveit. Jó olvasást, és mielőbbi gyógyulást kívánok!
2022. márc. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Jó magam is pánikbeteg voltam. Megfelelési kényszer, lakást nem bírtam elhagyni, halálfélelmem volt, légszomj stb... 3 pszichológusnál jártam, semmit nem tudtak mondani, nem tudtak segíteni, mindegyik nyugtatózni akart volna, házi orvos lebeszélt róla, hogy túl fiatal vagyok, ne nagyon szedjem. Én személy szerint kineziológust ajánlok, engem ő fél év alatt teljesen helyre tett, tünetmentes lettem. Igazából mindehhez nekem személy szerint környezetváltozásra volt szükség, tehát szülőket ott hagyni, mert ők váltották ki. De megmondta nekem a kineziológus is, hogy gyógyszer csak a tüneteket fogja elnyomni, a kiváltó okot kell megszüntetni. Eleinte szedtem nyugtatókat én is, de végül fokozatosan elhagytam őket. Csak akkor veszem be, ha nagyon muszáj, volt egy stresszesebb időszak munka miatt, de fél éve nem kellett hozzányúlnom szerencsére, erőt vettem magamon. Tudom, hogy nehéz,én is 2 évig voltam benne, több állást elvesztettem a betegség miatt, de kitartás! Jobbulást :)
2022. márc. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!