Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezhet olyan, hogy testképza...

Létezhet olyan, hogy testképzavarom van, de csak az arcomra terjed ki?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Valamiért az hogy a testem milyen az annyira nem érdekel, bár van rajtam súlyfelesleg, és teszek is ellene éppen, de valahogy ez mégsem foglalkoztat annyira. Viszont az arcommal nagyon nagyon elégedetlen vagyok. Pár éve nagyon rossz életmódom volt, alig aludtam, reggelig fent maradtam mindig, aludtam pár órát, és kezdődött előről. Illetve mentális betegségek miatt nagyon sokat stresszelek a mindennapokban. Emiatt hatalmas csíkok és karikák vannak a szemem alatt, illetve a szemem alatt az orrom tövétől mindkét oldalon van két hatalmas ferde csík, ami leér az orrom aljáig. Igazából mondták is már, hogy durvább mint egy 40 évesnek. Meg folyamatosan azt nézegetem, hogy nem-e asszimetrikus az arcom (amúgy szerintem eléggé az), meg folyton mindenféle hibát észreveszek rajta, és soha nem vagyok elégedett vele. Néha belenézek a tükörbe és sírhatnékom van. De ugyan akkor valamiért ritkán van olyan, hogy olyan élettel teli az arcom, és jó rá nézni, de ez általában másnapra elmúlik, és az okát sem tudom, hogy ez ilyenkor mitől van, de sokkal jobban szoktam érezni magam.

Szerintetek mi tévő legyek? Nagyon nehezen bírom ezt. Ha az arcomon kevesebb zsír lenne (amiért teszek is éppen), illetve eltűnnének a karikák a szemem alól és a hatalmas ráncaim, és viszonylag sima bőröm lenne, akkor sokkal jobban érezném magam.


2022. márc. 13. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

"Ha az arcomon kevesebb zsír lenne (amiért teszek is éppen), illetve eltűnnének a karikák a szemem alól és a hatalmas ráncaim, és viszonylag sima bőröm lenne, akkor sokkal jobban érezném magam."


Ha lefogysz, még ráncosabb leszel és még beesettebbek, karikásabbak lesznek a szemeid.

2022. márc. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
naon jo
2022. márc. 13. 18:09
 3/3 anonim ***** válasza:

ha nem alszol eleget és akkor simán lehet, hogy elég reharcolt az arcod, illetve mások is megerősítettek ebben, úgyhogy ez nem testképzavar, csak elégedetlenség.

Ha tud mi a probléma oka, akkor tudod mit kell csinálnod. Aludj eleget és helyre fog jönni. Plusz tipp: Igyál eleget és ne bámulj egész nap valami képernyőt.

2022. márc. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!