Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Testképzavarom van?

Testképzavarom van?

Figyelt kérdés
Négy éve született meg a kisfiam. 30 éves vagyok. 15 kilót híztam a terhesség alatt. Nem zavart 75 kiló voltam, áprilisban valami történt, elhatároztam, hogy leadok legalább 10 kilót, hogy a súlyom a normál testúlyom legyen. Hát most 56 kiló vagyok, de félek enni, én nem látom, hogy vékony lennék. Nagynak látom a hasam. De soha nem éreztem ilyet, 60-65kiló közt mozogtam mindig és jól éreztem magam. Most elkezdtem szenna teát inni, 1 hónapja, hogy kiürüljön minden amit ettem. Csak ebédelni szoktam.

2021. nov. 5. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Kérdezd meg a párodat vagy valaki mást a testalkatodról, hogy milyen.
2021. nov. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Ne csak ebédelj! Amúgy nincs abban semmi rossz, ha van egy kis pocak. Egyél normális kajákat, meg mozogj heti 3-4× legalább. Én a súlyzós edzést ajánlom, nekem az vált be, szépen karbantart. Milyen magas vagy amúgy?
2021. nov. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt mondják, hogy vékony vagyok. 163 cm magas vagyok.
2021. nov. 6. 14:38
 4/11 anonim ***** válasza:
163 centihez az 56 kiló az tényleg egy picit vékony, de az a lényeg, hogy tartsd meg a súlyod, vagy hízz, csak ne fogyj. És úgy látszik testképzavarod van, de még szerencse, hogy észre vetted, így ha akarsz, tudsz rajta változtatni. Kérj másoktól segítséget, és ne csak ebédelj.
2021. nov. 7. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez a fura , hogy soha bem voltam ennyi kiló, és akkor nem éreztem magam kövérnek. Most pedig annak érzem, nem lett teljesen lapos a hasam, de egy stria nincs rajta, de egy pici bőr réteg van, és biztos a terhességtől. A combjaim meg edzem de nem akar olyan feszes lenni, jó már nem annyira narancs bőrös de, párom szerint nagyon szép a testem, de ő szeret. Mindenki azt mondja nem kell fogynom. De én nem így látom. Névnapom volt és párom este 9 kor ért haza. Hozott sütit, chipset , hát ettem vele nem akartam megbántani, de másnap semmit nem ettem.
2021. nov. 7. 07:13
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez tényleg testképzavar. Kérj segítséget, és próbálj ne a testedre figyelni, hanem csináld azt, amit szoktál azon kívül, egyél mikor szoktak mások, és ne félj az evéstől.
2021. nov. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok, ha eszem este bűntudatom van.
2021. nov. 7. 14:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne érezz bűntudatot. Gondolj arra, hogy az evés a legfontosabb, azt csináltad eddig, és azt csinálja mindenki más is.
2021. nov. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez nem testképzavar, ez már az anorexia első tünete! Kérlek, kérj segítséget, mielőtt késő lesz, és túl mélyre esel ebben az egészben!! Hidd el, nem a levegőbe beszélek, van vele tapasztalatom. Esetleg írhatsz is nekem, ha szeretnél, nagyon szívesen segítenék.
2021. nov. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mars szakemberhez azonnal - nekem is igy kezdődött -


Anorexia, bulimia (férfiként!) Étkezesek kihagyasa, kemény bűntudat minden evés után, pocakot láttam ott is ahol nem volt stb.


Ne sodródj bele jobban mert komoly betegség lesz a vége! Én már jobban vagyok, de jó pár évem ment rá...

2021. nov. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!