Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek volt már idegösszeomlás?

Kinek volt már idegösszeomlás?

Figyelt kérdés

Ezek a testi tünetek lehetnek idegosszeomlás esetén

szédules,izomfajdalom,remeges,alvaszavar,hanyinger,fejfajas,sirógörcs,szomorúság,zúg a fülem.

Szakitott a párom velem.Utána jelentkeztek ezek.



2022. márc. 16. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem semmi... Sajnos pocsékabb állapotban vagy, mint én. :-(
2022. márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Szeirntem azért el lehet választani egy szakítás utáni szomorúságot és egyéb kísérő tüneteket egy klinikai depressziótól....


Mennyi idó óta állnak fenn ezek a tüneteid?

2022. márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Egyszer nekem koronavírus fertőzés után jelentkeztek bizonyos tünetek.

Folytonos szorongás, de így hogy mintha szájzáram lett volna, fájt is az állkapcsom, fogcsikorgatás úgy hogy észre sem vettem, és a számban a nyelvem magától remegett, ahogy a különböző végtagjaim is. Mindennek tetejében úgy éreztem magam minden percben, mintha egy szakadék szélén kapaszkodnék, tehát az az érzés volt bennem.

Az egész testemben éreztem, ahogy az idegrendszer, tehát az idegek mintha apró villámcsapásokat kapnának....


Nem volt túl jó... :D


Amúgy én ekkor néztem utána hogy mi is ez, mert idegösszeomlásra gyanakodtam. Mint kiderült, nincs ilyen betegség, legalábbis szakkifejezés.


Ami nekem és valószínűleg neked most is van, azt valószínűleg a rengeteg stressz okozza.


Rohadtul sok stressz, ami végül is érthető.


A legfontosabb, hogy valahogyan próbáld meg elvonni a figyelmedet a testi tüneteidről, és a rossz emlékeidről. Szerezz egy hobbit, vagy kezdj el edzeni, ez a 2 legjobb megoldás erre, higgy nekem, rengeteg embert vigasztaltam már szakítás után és ezektől mindig jól lett mindenki.


Mivel felgyülemlett benned egy jó rakás stressz, fontos hogy azokat valahogyan levezesd. A testmozgás valóban a legjobb módszer erre. Otthon edz, tornázz, mozogj, menj ki a levegőre, ezek mind segítenek neked. A lehető legrosszabb megoldás amit csinálhatsz ha a szobádban kuksolsz és szomorkodsz.


A sok tornázás után csinálj magadnak egy jó meleg habfürdőt, csinálj fényekkel félhomályt, nyomj be egy kis jazz zenét, és kortyolgass egy pohár jó bort, és élvezd az életet, ahogy megérdemled.


Ez a legjobb megoldás amit csak tehetsz.

2022. márc. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem létezik olyan, hogy idegösszeomlás, mert az azonnali halált jelentene. Lelki megrázkódtatást szenvedtél, érzelmi sokk, a köznyelv ezt kiborulásnak nevezi, de hívhatjuk gyásznak is.
2022. márc. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%
Ez nem az. Erős szorongás. Dobj be néhány xanaxot.
2022. márc. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Nekem most volt. Sőt szerintem még mindig tart. 6 hete minden nap elsírom magam, többször is. Alig eszek. Remegek és megy a hasam. Próbálok minél többet aludni, hogy inkább ne is legyek ébren. Mondjuk nem egyszer rémálmom van, szóval olyan sokat nem segít az alvás. Légszomjam is volt. A legrosszabb a folyamatos feszültség érzet. Nem győzöm nyugtatózni magam.
2022. márc. 19. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ja, a szédülés kihagytam. Illetve többször elkezdtem rángatózni, mint valami epiliepsziás.
2022. márc. 19. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
* epilepsziás
2022. márc. 19. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!