Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokadik antidepresszáns?

Sokadik antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen minden fontosabb antidepi megvolt a ciklikusok és a MAOI-k kivételével. (Tehát szedtem SSRI-ket, SNRI-ket, atipikus antidepresszánsokat.)


A remeron és az elontril volt csak jó, az elsőt egy év után elvették, a második fél év után hatását veszítette. (Egyébként a remeron csak az alvásproblémámon segített, a depresszión nem. Az összes gyógyszer közül csak az elontril segített a depresszión. A szorongáson, ami már nagyon régóta van, egyik sem.)


Bipoláris vagyok, depressziós fázisban és a pszichiáterem szerint már mindent kipróbáltunk (voltam kórházban is, kétszer, hónapokig), elég lesz a lítium... Szerintem meg nagyon nem.


Tud valaki vmi biztatót írni?



2022. márc. 16. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Litium+scippa? Kventiax? Lamolep? Valproat? Ezek valok bipolarista, nem snri-k, ssrik...
2022. márc. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mindegyiket szedtem a felsoroltak közül. Per pillanat lítium van csak.
2022. márc. 16. 19:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Bipolárisra én a Lamolep Kventiax kombót kapom nagy mennyiségben. Az volt neked?
2022. márc. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen. A lamolepet egyáltalán nem bírom, a ketileptet (kventiaxot) szedtem évekig, nekem nagyon nem volt jó.


Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy a lítiumon kívül semmilyen hangulatstabilizáló nem jön szóba (mindegyik volt) és az antipszichotikumok közül egyik sem jön szóba (6 vagy 7 fajta volt).


Szóval a lítiumot tolerálom, de mellé kellene az antidepresszáns, mert nagyon lent vagyok.

2022. márc. 16. 19:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem sem segít semmi, kb. mindent kipróbáltam már.
2022. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Tudok bíztatót írni. A gyógyszereket kipróbáltad, nem segítettek, akkor most már kipróbálhatnál vami mást is. Rengeteg bizonyított, és dokumentált gyógyszermentes módszer van a depresszió ellen, amik hatékonyak, és nincs mellékhatásuk. A teljesség igénye nélkül: sport, kreatív hobbik, természet, szerelem, kisállatok, csokoládé, stb.
2022. márc. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5

És te próbáltál MAOI-t vagy ciklikus antidepit?


6

Igen. Persze. Csak amikor olyan mélyen vagy, hogy az ágyból sem kelsz fel, akkor nem fogod tudni az általad felsoroltakat csinálni... Kb. az egyetlen, ami még jól esik, az az evés. {Szerelem? Bipoláris zavarral? Nem terhelnék senkit ezzel.}


Terápiára jártam már (több helyen, sokáig, pszichiátriai rehab intézetben is voltam hónapokig).

2022. márc. 16. 21:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Anafranilt, ami triciklikus. MAOI-t nem mertem volna, mert elég sok étellel nem kompatibilis, szerencsére nem is ajánlották fel. Coaxilt szedtem még, az kicsit különbözik a többitől, de az se segített. A pszichiáterem már a ketamint fontolgatta, amint van rá lehetőség. Nem tudom, hogy megpróbálnám-e.
2022. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Abilify?
2022. márc. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8

Köszönöm. Ezek még nem voltak. Ketamin, hüm... nem tudtam, hogy Magyarországon adják.


9

Volt. De az nem antidepresszáns, hanem antipszichotikum. Nekem antidepresszáns kellene. Ahogy írtam, nem bírom az antipszichotikumokat.

2022. márc. 16. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!