Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bele lehet halni a bánatba?...

Bele lehet halni a bánatba? Vagyis okozhat a depresszió olyan súlyos idegi/szervi károsodásokat,melyek halálhoz vezet(het)nek?

Figyelt kérdés
2008. dec. 17. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Lehet pl olyan hatása, hogy valaki nem kívánja az ételt, de bármelyik szerv megsínyli a depressziós állapotot. Sajnos a legrosszabb idegi elváltozás az élet elvetése, az öngyilkosság :(
2008. dec. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlenül ugyan nem, de közvetve sajnos igen, ha a beteget már az életfunkcióinak működése sem tudja érdekelni, vagy bánatában egészségromboló eszközökhöz folyamodik (gyógyszertúladagolás, alkohol, kábítószer, és persze az öngyilkosság).
2008. dec. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%
Igen, belelehet halni a banatba, amikor mar szinte fajdalmad lesz akkora nagy a banatod.
2008. dec. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
86%
A válasz, sajnos, igen. A depresszió súlyos idegi zavar, melyet lelki trauma, illetve stressz okoz, és maga is is sztresszt gerjeszt. Bizonyos határok túllépése esetén az idegrendszer túlterhelődhet, ami idegösszeroppanáshoz vezet, ez pedig létfontosságú szervek leállását okozhatja. Mindezek tekintetében a veszély tehát valós, ezért is annyira fontos, hogy ha valakin a depresszió jelei mutatkoznak, haladéktalanul forduljon szakorvoshoz.
2008. dec. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Igen a depressziós ember, főleg a mély depressziós hajlamos az öngyilkosságra. Tehát bele lehet halni.
2008. dec. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
86%
Én is már ottartok h semmi nemérdekel a környezetemben,bnőm is elhagyott emiatt, nemeszek,nemalszok, állandóan ideges vagyok,szedem a rohadt xanaxot amit szépen sörrel öblitek már le...itt ez a rohadt karácsony,ezis flbasz,mindenki boldog,meg minden szép és jó...kivéve nállam...hát nagyon remélem nállam előjön valami károsodás h végelegyen már ennek az egésznek,nemérdekel h fiatal vagyok...nincskedvem már élni
2008. dec. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolso, mi a problemad, nincs munkahelyed? Mitol vagy merges a karacsonyra? Nehogy azt gondold, hogy az emberek boldogok, ugyan mar! Ne legyel elkeseredve, hidd el, hogy senkinek sem konnyu az elete, es attol, hogy az uzletek felvannak diszitve, es az emberek vasarolgatnak, meg nem boldogok. Nincs az emberekre tabla akasztva, hogy mi a problemajuk, de hidd el, hogy mindenkinek van! Ha nem dolgozol, akkor menjel ki kulfoldre dolgozni, vagy mi a baj?
2008. dec. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
kedves utolsó! kíváncsi lennék mi van veled karácsony óta nekem is hasonló problémáim vannak...
2009. jún. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem január végén halt meg a barátnőm és azóta teljesen tönkrementem testileg is, lelkileg meg aztán.... Idegösszeroppanást kaptam. Fogytam egy csomót, mert ugye enni sem eszem rendesen, az ideg is leeszi rólam a kilókat, sírógörcsök kapnak el, stb. Az öngyilkosság nálam is felmerült, de gyorsan ki is vertem a fejemből, hiszen nem lehetek annyira önző, hogy a szeretteimnek fájdalmat okozzak! Járok pszichológushoz, de nem érzem, hogy jobb lenne. Sajnos okozhat olyan idegi károsodásokat a depresszió, hogy az illetőt már SEMMI nem érdekli, a szerettei sem és öngyilkos lesz. Engem is csak az állított meg, hogy a szeretteimnek nem okozhatok ekkora fájdalmat! Sajnos a depresszióból nem lehet egyedül kigyógyulni, mindenképp kell egy szakember. Én sem szívesen járok a pszichológushoz, de ő talán segíteni tud és legalább azt is észreveszi majd, ha netán mégmélyebbre süllyednék és meg tudja előzni, hogy nagy baj legyen. Üdv: Gyuszi, 18
2010. ápr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 julcsyka89 válasza:

Kedves Gyuszi!

Megértelek. Ahogy olvastam a válaszodat sírva fakadtam :'(. Nekem is ilyen jellegű a problémám. Velem az a helyzet hogy érzékeny vagyok, más szóval ha rám üvöltenek összerezzenek. Ha valaki sértően beszél velem elkezdek sírni.

Julianna 18 éves.

2017. júl. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!