Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszáns hogyan hat?

Az antidepresszáns hogyan hat?

Figyelt kérdés

Meghozza a kedved, hogy tegyünk valamit? Az akaratot? Lesz bennünk tőle tenni akarás? Mit fogok érezni? Milyen lesz a közérzetem, a gondolkodásom?


Még sosem szedtem ilyet, ám most szerintem fel fogja írni az orvos. Csináltam egy depresszió tesztet és a szexuális érdeklődés csökkenését leszámítva minden durván igaz rám. Sajnos odáig fajult a depresszióm, hogy nem tudtam bejárni dolgozni, kirúgtak és az iskolából is kimaradozgatok. Tudják a szüleim, hogy nem maradok így, ezért is nyúltam segítségért, de átmenetileg amíg jobban leszek, ők fedezik a költségeimet.

Tehát, nagyon szeretném ha hatna az antidepi bogyó (már ha tényleg kell és felírja az orvos), de a kérdés az, hogy tényleg hatásos? Visszajön tőle az akaratom? Régen mindig jobb és jobb akartam lenni, ma már ahhoz sincs erőm, hogy lezuhanyozzak, vagy ki menjek pisilni.

Lesz tőle kedvem újra emberek közé menni? Jelen pillanatban attól is rosszul vagyok ha hozzámszólnak.

Tudom, hogy nem tesz csodát az se, de ezeket helyrebillenti az agyamban? Lesz újra ezek a dolgok iránt vágyam?

Mert jelenleg csak annyira futja, hogy aludjak, vagy ébrenlétben nézzem a plafont, vagy filmezzek, de már a film sem köt le igazán.


És a szexualitásra tényleg rossz hatással van? Bocsi ha túl sok infó, de én orgazmusfüggő vagyok. Ez az 1, amit még nem vett el tőlem a depi. Mivel most nincs partnerom és nincs is affinitásom szerezni egy új pasit, magamnak csinálom. Bocs, hogy leírom, csak érdekel. Tehát, tényleg elveszi az orgazmushoz való kézséget?

!!!!!Ha valami perverz pasi rámír, azonnal tiltom! Nem ajánlatot tettem ezzel, csak leírtam a szituációt!!!!!


2022. márc. 24. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
!!!Teljesen felesleges volt ilyen részletességgel leírni a szexuális szokásaidat a kérdés szempontjából!!!
2022. márc. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A te válaszod meg teljesen haszontalan...
2022. márc. 24. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj, hogy gyerek vagy még ahogy olvasom. A személyiséged sehol nincs, de egy jó hír, hogy ami van az már a mentális zavart eléri. Egészen mást kellene bevenned.
2022. márc. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A depresszió mentális zavar, szóval eltaláltad...

Gondolom szexuális tartalmú üzeneteket küldözgető pasi vagy te is.

Itt gyik-en meg már muszáj kiírni, mert azonnal jönnek a gusztustalan privátok.

2022. márc. 24. 22:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Többféle antidepresszáns van. A legmodernebb, SSRI típusúak úgy hatnak, hogy blokkolnak egy receptort az agyban, ami meggátolja, hogy a természetes módon termelt szerotonin felszívódjon az éterben, helyette a köztes helyen kering addig, amíg meg nem találja a "jó utat". Így több szerotonin marad az átmeneti helyen, tehát nagyobb eséllyel fog valamelyik kapcsolódni a megfelelő receptorhoz.

Általában ezeket szokták a leggyakrabban felírni a pszichiáterek, de van többféle is, nézz utánuk.

Nekem személy szerint nem használt, így most próbálkozunk egy másikfajtával. Azt mondta nekem is a pszichiáter, hogy lecsökkenti az orgazmuskésséget, de nekem előtte se volt soha, így ezt nem tudom megerősíteni.

2022. márc. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!