Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy ezután nem fog...

Lehet hogy ezután nem fog hatni az antidepresszáns?

Figyelt kérdés
Kevert szorongásos és depressziós zavarra írták fel, illetve pánikzavarra. Először 5 mg-ot szedtem, aztán megemelték 10-re. Úgy pár hét után már kezdtem határozottan jobban lenni, egy hónap szedés után meg majdnem teljesen jól voltam már, viszont az adagemelés után elkezdtem homályosan látni, emiatt azt javasolta a pszichiáterem, hogy le kéne cserélni másikra, de az átállás fokozatos, emiatt egy hétig szedjek megint csak 5 mg-ot. Egy hétig egész jól voltam, aztán megint jött újból a pánikroham és a szorongás, ami már két hete nem volt… Mondtam neki, hogy egyelőre hagyjuk ezt a gyógyszerváltást, inkább kibírom a homályos látást, de valószínűleg visszaestem az adagcsökkentéstől, és öngyilkossági gondolataim is lettek, amik ezelőtt nem voltak. Azóta két napja megint 10 mg-ot szedek, de félek attól, hogy most már nem leszek jól, mert visszaestem. Ez lehetséges?

2022. márc. 18. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
mit szedsz? amúgy ilyenkor sztem megint kell 2 hét mire visszaáll a gyógyszer és jól leszel
2022. márc. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Escitilt

Hát remélem így lesz :(

2022. márc. 18. 17:13
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Valószínűleg újra hatni fog. Csodálkozok, hogy valakinek ilyen jól hat, illetve hatott az antidepresszáns. Én már nagyon sokfélét szedtem, de ilyen egyértelmű hatást sosem tapasztaltam.
2022. márc. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem hatni fog. Van olyan megfigyelés, hogy másodszor már nem hat egy gyógyszer, ami először teljesen jó volt. (Nagyon sok embertől hallottam ezt.) De mivel még ki sem ürült a szervezetedből, ezért minden oké.


3

Az eszcitalopram nagyon sok embernek bejön. Én itt a gyakorin rengetegszer olvastam, hogy teljesen elmúlt a pánik. Ill. volt lakótársam is ezerszer jobban volt vele, mint nélküle.


Megkérdezhetem, hogy miket szedtél?

2022. márc. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Paroxat, Cymbalta, Venlafaxin, Sertralin, Brintellix, Coaxil, Mirtazapin,Trittico, Citalopram.


Cymbalta és Sertralin: enyhe hatása azért volt

Mirtazapin szorongásra kicsit hatott.

Sertralin és Mirtazapin: együtt közepes hatás depresszióra. Zabáltatott.

Trittico: álmosít, elalváshoz jó.

Venlafaxin: egy falatot sem tudtam enni. Nagyon lefogytam.



Többinek nem volt hatása. Paroxattól és Citalopramtól rosszul voltam, ezért lett leállítva

Brintellixtől hosszú idő után is hánytam, hatása semmi

Mirtazapinból csak 15 mg megy, több kiüt és fejfájást okoz.

2022. márc. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös. Nyugtató mindegyik mellé kellett. Vagy más, nyugtató hatású gyszer. Pl Pregabalin.

Most 1/3 szem Tritticot szedek alváshoz. Nincs depresszióm most (télen szokott lenni, most is volt, de már múlik magától)

Korábban egész szem sem akart igazán hatni depresszióra.


Lamolepet is szedek. Ez bipol depressziós fázisára van kitalálva, de enyhe visszaesést megelőző hatása is van kevert és hipomán epizód ellen. A védő hatása nekem elég. Depresszió ellen kevés.

2022. márc. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5 és 6-os.

Eszembe jutott, hogy Elontrilt és Agomelatin tartalmú (neve nem ugrik be) antidepit is szedtem.

2022. márc. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!