Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le a szorongásom?

Hogyan győzzem le a szorongásom?

Figyelt kérdés

Kb 2,5 éve kezdődött.Nagyon nehezen lépek ki a komfortzónámból,ha igen akkor is úgy érzem sokszor mingyárt pánik rohamot kapok félek és undorodok az emberektől még a barataimtol is.Főleg az iskolába jön elő és ez elnyomja az "igazi" énem és nem tudok önmagam lenni,félek hogy nem kedvelnének vagy ilyesmi.Próbáltam önmagam lenni de az inkább gáz viselkedést szült.Úgy gondolom ezzel becsapom azokat akiket szeretek és bűntudatom van miatta.Eddig 2x volt pánikrohamom/szorongási rohamom nem tudom mi a pontos neve de sokszor volt olyan helyzet hogy egy hajszalon mult.Voltam pszichologusnal,tobbnel is de nem használt.Főleg mert nem tudok megbízni az idősebb felnőttekben és az egyik pszichológus nem igazan tartotta meg a titkom.(felre ertesek elkerulesere nem önveszelyes volt vagy barmi ilyesmi)

koszi a valaszokat,szemelyes sztorikat is szivesen olvasok


2022. márc. 25. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Kezdj el sportolni!megnöveli a szerotonin szintedet, múlni fog a szorongás. Társas sportot keress, ahol hozzászoksz az emberekhez.


Először eljárhatsz futni, aztán menj el edzőterembe. Önbizalmad is nőni fog, ha látod fejlődést. Mi az, amitől félsz? Milyen helyzetben kapsz majdnem pánikrohamot? Volt valamilyen traumatikus élményed?

2022. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem csodálkozom, hogyha olyan emberekkel találkozol, mint a kérdésemnél a válaszadók többsége. https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..


Ma elmentem futni, hogy de jó lesz és majdnem belfulladtam a szmog észlelésébe. Elegem lett a világból is, de a sport tényleg megoldás, csak éppenséggel ahhoz tiszta környezet, tiszta lelkű emberek és tiszta táplálkozás szükséges. Az alkotás sem rossz, de össze kell fogni. Amikor kimozdulsz az aprócska negatíivitásokat kerüld, hogyha tudod.

2022. márc. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha volt, akkor 2,5 éve történhetett valami.


Vagy félsz, hogy valamit elrontasz? Hogy kinevetnek? Attól szorongsz, hogy bénázni fogsz mások előtt? Önbizalmadat kellene növelned. Ne félj hibázni, nevetni saját magadon. Ne érdekeljen, mit mondanak, gondolnak mások rólad.

2022. márc. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
#2 lassan itt is palackozott levegőt fogunk venni a boltban, mint 'asszem' Kínában. Akkora a szmog.
2022. márc. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
A pszichológusok is emberek...Beszélgess Istennel először is keresd Őt és útba igazít. Ő nem árul el.
2022. márc. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Négyes, ne is mond!! Szánalmas, hogy Élő emberek ennyire nem tisztelik a Környezetüket. A palackozott levegő pedig csak egy újabb biznisz arra, hogy hogyan adjuk pénzért azt, ami alapjáraton mindenkinek a joga és ingyen járna.
2022. márc. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad megvárni, hogy palackozott levegős helyezekbe jutassanak pénzhajhász emberek és cégek. Ezért vagy te is szarul, mert depresszióssá tesznek a kapzsi rosszinduatú emberek és az álltaluk generált helyzetek. A levegőt szennyezik, az Ételt is és lassan már mindent. A lelket is jelenlétükkel. Egészséges embernek nincsenek ilyen bajai, de nagyon egyszerű a képlet, el kell szeparálódni minden olyan kártényok körülménytől, ami így lenyom. Kell lennie Gyógyírnak, de elhiheted nekem, hogy az nem feltétlenül a pszichológus lesz.
2022. márc. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Elnezest de lehetne hogy a kerdessel kapcsolatban valaszoljatok?Nem gondolom hogy a palackozott levegonek barmi koze van a szorongasomhoz:)

Probalkoztam hinni Istenbe,jartam templomba gyulekezetekbe de nem tudtam benne teljes szivembol hinni,a "kamu" vallasosok korebe pedig nem szeretnek tartozni.Lehet majd megprobalom a sportot koszi az ertelmes valaszokat;)

2022. márc. 26. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!