Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD, kényszerbetegség elmúlt...

OCD, kényszerbetegség elmúlt valakinek gyógyszer nélkül? Ha igen mitől és hogyan?

Figyelt kérdés

#kényszerbetegség #OCD #Gyógyszer nélkül gyógyulni
2022. márc. 26. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Dokinál gyógyszerrel.
2022. márc. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem gyógyszerrel se
2022. márc. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, orvosi segítséggel elmúlhat/vissza lehet szorítani. De ehhez tényleg pszichiáter/pszichológus segítsége kell.
2022. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat.Szülőként írtam. Kisfiam 14 éves. Kb. másfél hónapja tapasztalatuk az első kényszeres tüneteket. Sokat kezdett járni a fürdőszobába. Szájat öblögetett, kiköpködte a nyálát, egyre többet mosta a kezét, bepánikolt, hogy valami ártalmasat evett meg. Nekünk azt mondták ez a pszichiáter szakterülete, mert erre mindenképpen gyógyszer kell. Nagyon sok rossz tapasztalatot olvastam fórumokon a felírt gyógyszer hatásairól,hogy nem tudják abbahagyni,mert akkor sokkal rosszabb, durva dolgokat írtak, hogy késsel hadonászott a gyerek mikor le akartak állni vele. Így próbálunk más úton segítséget vagy javulást keresni. Egyelőre az iskola pszichológushoz jár, és MORA terápiára viszem hetente. Valaki említette a Neurofeedbacket. Ezzel kapcsolatos tapasztalat van esetleg valakinek? Azt szeretném tudni, hogy mi lehet az oka ennek az egésznek, és mitől múlik el?! Anyaként, nagyon rossz látni, hogy szenved a gyerekem, hogy rossz neki! Azt mondta ha ez nem múlik el, nem tudja hogyan élhetne tovább. Szerintem a hormonális változásnak köze lehet hozzá, mert sok helyen ezt a kort írták az egész jelenség kezdetének. Ha valaki talált megoldást, jó lenne ha megírná mi volt az?! Nagyon szeretnénk gyógyszer nélkül javulást elérni! Köszönöm!
2022. márc. 27. 20:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszer nélkül nem fogtok elérni változást, ezek az ijesztgetések meg hülyeségek, hogy na majd függő lesz, dehogy lesz, nem olyan gyógyszert fog kapni az OCD-re amitől megbolondul, ha elhagyja.


De igazából ha nem szeretnél gyógyszert: Tök jó lehet végig nézni, ahogy szenved a gyerek és egyre mélyebbre megy a probléma


A gyógyszer nem az ördögtől való! Segít, nekem is segített! Igen, én is szedtem és még itt rajtam kívül sokan, semmi bajunk nem lett tőlük.


Ha lázas lenne akkor sem adnál neki lázcsillapítót? Na látod…, akkor miért szenved még a gyerek?


Kitartást neked is, de főleg a fiadnak, tudom, hogy nem könnyű az OCD-vel együtt élni.

És tényleg ne higgy a gyógyszeres rémtörténeteknek :)

2022. márc. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vitatkoznék.

Én meggyógyultam hosszú évek alatt az OCD-ből, orvos és gyógyszer nélkül.


Ettől függetlenül persze az öngyógyítás rizikós, ha segíteni szeretnél neki, akkor meg kell fizetni egy normális szakembert, és kognitív viselkedésterápiára menni.

2022. ápr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ha olvassa még valaki egyáltalán. Vagy ha bárki később segítségre szorulna és tanácstalan lenne, emiatt osztanám meg a tapasztalatunkat. Végül amellett döntöttem, hogy nem kezdtük el az erős gyógyszert, mert több ismerőssel is beszéltem akik nagyon megbánták. Sokkal rosszabb állapotba került tőle a gyerek mint előtte volt. Lehet hogy két gyereket sem lehet összehasonlítani egymással, és nem is szeretnék senkit lebeszélni arról, hogy ne szedje. Mi nem szedtük és bár volt pár nehéz hetünk, de szép lassan jobban lett. Én egy természetes gyógynövényt adtam, ezt: [link] Nagyon örülök, hogy így döntöttem, mellékhatásmentes segítség volt a fiamnak. Persze mindemellett sok figyelem, mozgás a szabadlevegőn a természetben, sokat sétáltunk, beszélgettünk. :)
2023. jan. 18. 16:46
 8/8 anonim válasza:
Szia,meggyogyult a fiad? En fiatal apakent 24evesen szenvedek csak kenyszerdolgokba. Mindkg elhiszek magamrol betegseget esetleg skizo vagy pedofil vagy hasonlo vagyok es annyira berosszulok hogy tonkreteszem magam ezzel ,mindig mikor amit hiszek magamrol olyan gondolatokat produkalok es rettento rossz erzes 3 honapja van a fejemben ez a betegseg… ráadásul a lányomon jön ki legjnkább, nagykn sokszor voltam melyen majdnem belehaltam,mostanra szedek b komplex vitamint es elkezdtem edzeni.
2023. nov. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!