Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontin elég lehet a pánikbete...

Frontin elég lehet a pánikbetegség gyógyitására?

Figyelt kérdés
Pár éve voltam pánikbeteg, akkor antidepresszánst szedtem és frontint. Most kiújult sajnos :((( Elkezdtem szedni a frontint amig jobban nem leszek, aztán természetesen egy orvost is megkérdezek. Rohamaim nincsenek mióta szedem, viszont nem tökéletes az állapotom, néha elég rossz közérzet tör rám. Van, akinek csak frontint vagy vmilyen nyugtatót irtak fel és helyrejött? Csak kiváncsi vagyok, hogy vajon a frontint kell e majd emelnem, most 3szor 0.25mg-osat szedek, vagy felirnak mást is. Amúgy az orvos azt mondta, hogy bármikor mehetek, kérhetek frontint, ha kell, tehát afelől nem kell aggódni, hogy orvos beleegyezése nélkül kezdtem el szedni. A kiváltó okok hasonlók lehetnek, mint azelőtt, rajta vagyok a dolgon, hogy ezeken változtassak.
2010. okt. 11. 16:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
fontos leszögezni, hogy az alprazolam nem gyógyít, csak tünetileg kezel. a gyógyszeres, vagy pszichoterápiás kezelést egészíti ki, de semmiképp nem szünteti meg a kiváltó okot.
2010. okt. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tehát akkor valószinüleg kapok mást is...A kiváltó ok a túlterheltség lehet, ez az egy dolog azonos a régebbi állapothoz képest. Családi problémáim nincsenek, párkapcsolat rendben van. Párkapcsolatról annyit, hogy olyan dolgokon aggódok, amin nem kéne, ez szerintem a betegség miatt van. Régebben is volt ilyen, hogy apróságok miatt kétségbe estem, pl nincs meg vmim, akkor biztos elhagytam, pedig meg volt, nem csak sima aggódás, hanem, hogy megőrültem, meg ilyenek... Meg amikor olyan kapcsolatban éltem, hogy eléggé meg voltam alázva semmi bajom se volt, tehát szerintem mindenképp a túlterheltség, munka, iskola... Most egy tanfolyamot kezdtem el, mert nem volt munkám, de közben szerencsésen találtam, igy a tanfolyamra nincs szükségem, ráadásul folytonos továbbképzésekkel ér vmit a képesités, és ha nem ebben dolgozok, semmit nem érek a papirral. Sok a munka és a tanfolyam együtt, ezért a tanfolyamot abba is hagytam, fontosabb az egészségem, mint egy papir, amivel nem érek el semmit, bár sok pénzbe került.
2010. okt. 11. 16:46
 3/15 anonim ***** válasza:

hát sokszor megmarad a lelki probléma a nyomasztó élethelyzet megszűnte után is.

persze ez nem jelenti, hogy gyógyíthatatlan lenne.

2010. okt. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Régebben teljesen meggyógyultam, ezért is vagyok most már nyugodtabb, bizok benne, hogy megint meggyógyitanak :) A túlterheltségből vissza veszek, akkor is igy volt, meg a gyógyszerek és helyre jöttem :)
2010. okt. 11. 17:12
 5/15 anonim ***** válasza:
24%

Szevasz.

sorstársad vagyok.

ha 3x1 Frontin,(Xanax koppintása) tünetmentessé tesz, mázlis vagy, addig szeded amíg akarod, káros hatása nincs , ekkora adagban még hozzá se szoksz.

ha kevés, emeld bátran, 3 naponta 0,5 mg-mal, amíg a rohamok el nem maradnak.

Minden más hatástalan, kivéve a clonazepam hatóanyagot, (Rivotril), ami még jobb is csak rá lehet állni, mert erős hatású, és csak akkor kell, ha xanax nem elég.

Amúgy a Xanax (alprazolam) napi 4mg adag fölött a rohamok 98%-át megszünteti, és van hogy kevesebb is elég, mint esetedben. Tény, hozzá lehet szokni, de mivel nem káros akkor mi van? Kit érdekel? Károsodni nem fogsz tőle.

A szívbeteg is hozzászokott az értágítóhoZ, a cukorbeteg meg az inzulinhoz? Akkor szokj hozzá a Xanaxhoz. Napi 16 mg-ig hosszú távon bizonyítottan nem okoz semmit, de van aki ennek a tripláját kell szedje.

Innkább, a Frontin,(Xanax), mint hogy alkohollal szüntesd meg a rohamokat, mert az aztán nem jó ötlet.

Én már voltam 1 éves pszihoterápián,nevetséges volt, szedtem Prozacot és más ilyen szarokat, csak rontottak.

Ne foglalkozz vele, emeld amíg kell, majd két év múlva megpróbálod lassan elhagyni.

cső

2010. okt. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszi a választ, tetszik az optimizmusod ;) Amikor először voltam beteg halálosan féltem, most már könnyebben veszem az egész betegséget. nemsokára elfogy a gyógyszerem, úgyhogy mindenképp el kell mennem dokihoz, mert most csak a háziorvos irta fel anyukámnak, ugyanis képtelen voltam orvoshoz menni és igy 800ft körül van 80Ft helyett :) Meglátjuk mit javasol, de talán jobb lenne antideresszánsz nélkül megúszni a dolgot és csak a frontin. Annak idején mindkettőröl nagyon fokozatosan szoktam le, nem éreztem elvonási tüneteket, az antidepinél egy kicsit, de akkor még kisebb adagban csökkentettem, és nem volt gond. Alkoholhoz nem nyúltam ilyen esetben soha, és nem is fogok, inkább türtem, előbb leszek öngyilkos, mint alkoholista...Konkrét rohamaim nincsenek szerencsére, de fura, nyomasztó érzéseim vannak, de közel se annyira, mint a frontin előtt. tehát használ még ebben a legkisebb adagban is. További szép napot! ;)
2010. okt. 11. 18:35
 7/15 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló azért írt 1-2 meredeket.

1. Napi 0,75 mg-vel már szépen hozzá lehet szokni.

2. Terápiás adag max 5 mg körül szokott lenni. (És ezek már elég súlyos esetek)

3. 16, meg főleg 48 mg-ot nem szed senki. Utóbbi naponta 2 doboz (!) 100 db-os 0,25mg-s.

Mennyi ideig szedted az antidepit? Mennyi idő alatt lettél tünetmentes? Mennyi ideig tartott a leállás maxról 0-ra?

2010. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az antidepit kb 1, másfél évig szedtem, ha jól emlékszek. A frontint rövidebb ideig, pontosan nem tudom már, azt azért kaptam, hogy a tünetek gyorsan elmúljanak. Akkor olyan állapotban voltam, hogy nem tudtam kimenni az utcára, fokozatosan szoktattam magam vissza, de már pár nap alatt használtak a gyógyszerek, az életbe való visszaszokás volt hosszú folyamat. Úgy szoktam le a frontinról, pontosan nem emlékszek, de nagyon apróra tördeltem a gyógyszert, szinte nyolcadoltam és heteket vártam a következő csökkentésig. A másikkal is kb igy volt.
2010. okt. 11. 21:30
 9/15 A kérdező kommentje:
Ezt lehet, hogy az utolsótól kérdezted :D Sebaj, leirtam én is :)
2010. okt. 11. 21:31
 10/15 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, ne a gyógyszerekhez nyúlj megoldást keresve. Változnod kell, hogy a konfliktushelyzeteket megoldd és feldolgozd. Módszeresen, kis célokkkal haladj előre! Próbálj meg kiegyensúlyotott életet élni!

Olvasgass ezen az oldalon: [link]

Jómagam követem a paleolit táplálkozást és ez is segít egy kicsit.

Sok apró dologban kell változást elérni és megtalálni az egyensúlyt.

2010. okt. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!