Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Agorafóbia és pánikbetegség -...

Agorafóbia és pánikbetegség - Ha tudtok, ajánljatok olyan könyve (ke) t, (esetleg hatékony módszer (eke) t) melyek konkrétan a pánikbetegség és az agorafóbia gyógyításával foglalkoznak?!

Figyelt kérdés

Főként azok válaszát várom, akik átestek ezeken a betegségeken és sikeresen megküzdöttek velük.


Kiegészítésként: Én jelenleg abban a fázisban vagyok, hogy napi fél - 1 db. 0,25 mg-os Xanax-ot szedek és igyekszem minél többet "gyakorolni" a (tömeg)közlekedést egyedül és kísérettel egyaránt.. 1-2 hónapja küzdök, azelőtt nem volt gondom soha az utazással..


Előre is köszönök minden HASZNOS tanácsot! :)


2012. márc. 10. 00:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Van egy "Csak semmi pánik" című lélekbúvár könyv. Nekem sokat segített.
2012. márc. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én átestem ezen, de leküzdöttem. Elsősorban az akaraterőmnek köszönhetem, ajánlom Szendi Gábor Pánik című könyvét.
2012. márc. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

én is át estem ezen a betegségen,de én másfél évig szenvedtem kibas.zott durván és nem múlt el, ezért elmentem egy pszihiátriára tanácsot kérni.

ekkor még nem tudtam hogy mi ez a betegség csak a pánikot ismertem, ott mondta a doktornő hogy agorafóbiám van pánikbetegséggel.


ezeket szedtem majd 3 évig a az Ataraxot (nyugtató-t) csak fél évig mert függőséget okoz te is vigyázz a xanaxal.


[link]



[link]


a lényeg hogy jól csinálod ha be mersz menni a tömegbe, mersz utazni vagy épp egy bu.zi nagy áruházba vásárolni

én is így kezdtem, mindig teszteltem magam(persze a gyógyszerek szedésével egy időben, és kb 2-3 hét volt míg kezdtem jobban lenni)


sajnos én megpróbáltam kezelésem előtt mindent de nekem sehogy sem múlt el,


ezzel a betegséggel már bocs hogy ezt írom nem szabad szarakodni, ha érzed magadon hogy minden féle képen le tudod győzni akkor hajrá, de ha nem akkor kezeltesd megad

mert rá mehet a magán életed a kapcsolataid és minden más ami téged és a külvilágot össze köt. Csak mert sza.rúl vagy a tömegben és az emberek közt.

2012. márc. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valóban függőséget okozhat a xanax. Én más fajta nyugtatót szedtem és antidepresszánst, de semelyik nem segített, csak rosszabbították a helyzetemet és abbahagytam minden szedését. Ha lehet, ne szedj ilyeneket, mert még súlyosbíthatják az állapotodat.
2012. márc. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A "Csak semmi pánik! Shirley Trickett könyve tényleg nagyon jó. 1900 Ft-ba kerül. Többet ér, mint az antidepresszáns. Én a tanácsait követve gyógyultam meg. A legfontosabb, hogy rendesen lélegezz!
2012. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, a megfelelő légzés nagyon fontos, erre tökéletesek a relaxációs gyakorlatok.
2012. márc. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kezdetben minden pánikos xanaxot( hasonlót) kap, hátha elmúlik magától is. Illetve sikerül valamilyen technikára szert tennie a betegnek, vagy elmúlik az ok, amitől előjött. Ha viszont erősödik, ( az mellett, hogy minden praktikát kipróbáltál) észreveszed, hogy egyre több xanax fogy, ne várd meg amíg teljesen leterít, kérjél beutalót a pszichiátriára. A továbbiakban az ő utasításaik szerint. Ha így jársz el, hottziher, hogy kimentenek belőle.
2012. márc. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ancseszkava ***** válasza:
Sajnos én is ebben a cipőben járok,tömegben iszonyom van,klausztrofóbiám a tömegközlekedési járműveken,barlangban,liftben,hajón.....nagyon rossz érzés,sajnos egyetlen dolog van,ami igazán hatásos lehet,a saját félelmeiddel szembenézni,keresni a helyzetet amitől félsz,tehát végigjárni egy barlangi túrát,ha szorongsz is,és ha rádjön is a pánik,illetve fokozatosan egyedül utazni a buszon,trolin...stb. egy idő után lesz önbizalmad,a szorongásod csökken.....Bátorság!
2012. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A Sport!! Reggelente fussál! Energikus lesz a napod! Ússz, focizz amit akarsz de sportolj! Sikerülni fog:) És egyvalamit jegyezz meg és mondogasd magadban: Tudod hogy a rohamba soha nem haltál bele, soha nem veszítetted el az eszméleted, tudod azt hogy túl fogod élni! A hasmenésbe se halsz bele mégis csikar fáj meg minden bajod van tőle! Ez is ilyen, elmúlik! Én is pont ezekkel küzdök 4 éve és most elég sikeresen :) napi 2x 0,5Xanax reggel 1 db 50mg Sertralin! Kitartás
2012. jún. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!