Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van kiút, vagy csak az öngyilk...

Van kiút, vagy csak az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Ha valaki megállás nélkül szid engem az gyakorlatilag átok alatt tart engem. Ezt épp most hallottam egy youtube vidiben, egy hozzáértő embertől. Egy családtagom, gyerek korom óta szid engem, lehord mindennek, és már 35 vagyok, és ugyanaz van. Már vagdostam magam többször is, mégsem hagyja abba. Lehord engem mindennek, még csak tizenéves gyerek voltam mikor megkezdte. Sajnos úgy alakult, hogy együtt lakok vele, és anyámmal. Most tudtam meg, hogy valójában átok alatt vagyok, mivel folyamatosan lehord mindennek. Lehülyéz, lebénáz, és tegnap ő maga hozta fel azt, hogy gyerekkoromban megmondta már akkor, hogy egy senki vagyok. És azt mondta hogy tudta, hogy álmodoztam arról, hogy lesz belőlem valaki, és hogy szándékosan taposott bele a lelkembe. Én elmegyek a háztól, és felmászok arra a hegyre amit kinéztem előre magamnak és leugrok onnan. Tudom, hogy csak nevetni fogtok rajtam ti is, és csúfolni, meg azt fogjátok mondani hogy megérdemlem azt, amit csinál velem kiskoromtól. Lehet, hogy megérdemlem, ez is benne van..de lelkileg ezt már nem is birom, meg már nem is akarom tovább tűrni.

2022. márc. 30. 12:54
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
89%
Kedves Kérdező! Mielőtt bármit is teszel, hívd fel a 116-123 számot vagy akár a 112-t!
2022. márc. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 Grimfox ***** válasza:
90%

Ez nem átok, hanem egy pszichológiai jelenség. Gyakorlatilag a szavaival szuggerál, kondícionál, és ettől a személyiségedbe mindez mélyen beleivódik. Ha úgy vesszük, ez rosszabb mint az átok, mert ez egy folyamatos pszichés nyomás, nem egy mágikus cselekedet. Az öngyilkosság persze látszólag kiút ebből, de a valóság az, hogy csak addig van ebből kiút, amíg élsz. Te tudod a legjobban, mit szuggerált, beszélt beléd. Tudnod kell, hogy mindezek miatt az, amit mondott, a döntéseidre is hatással van, és ez sikertelenséget eredményez. Meg úgy általában szenvedést. AZ első lépés, hogy megtagadod a véleményét. Nem szemtől szemben, annak nem sok értelme lenne, mert akkor csak még inkább mondaná. Magadban eldöntöd, hogy ennek az embernek a szava, véleménye annyit ér, mint egy utcakavics. Ezt a gondolatot rendszeresen ismétled magadnak, főképp olyankor, amikor elkezdi a mondókáját. A második lépés, hogy amikor magadra, vagy a világra gondolsz, döntést hozol, akkor igyekszel végiggondolni, hogy alapvetően hogyan látod mindezt, hogyan döntenél olyan helyzetben. A szemléleted, döntéseid most az az ember befolyásolja mindazzal, amit eddig mondott. Ezért ha végiggondoltad miként látsz egy adott dolgot, hogyan döntenél egy adott helyzetben, akkor kényszeríted magad, hogy egy másik nézőpontot vegyél fel. Először mindegy milyet. Lehet egy naiv, optimista nézőpont is, a lényeg hogy különbözzön attól, amit természetesnek veszel. El kell kezdened másként látni mindent, mint ahogy a sok éves érzelmi elnyomás belédnevelte. Ha ezeken az első lépéseken túljutsz, már megszabadultál annak az embernek a befolyásától, legalább részben.

Noha nem kell őt sajnálnod, vagy egyáltalán bármi pozitívat gondolnod róla, azt tudnod kell, hogy ő egy gyenge ember. Szüksége van valakire, akire ráléphet, hogy legalább egy kicsit többnek, erősebbnek érezze magát. Nem képes ő maga tenni azért, hogy tényleg feljebb jusson, ezért valakire rá kell lépnie. Egy gyerek könnyű célpont, és egy felnőtt is, akit már gyerekkora óta a talpa alatt próbál tartani. Ha nem hiszel neki, és nem aszerint gondolkodsz, mint amit a sok éves szuggesztióval beléd táplált, akkor elveszti a lépőkövét, és visszaesik a valódi, gyenge állapotába.

2022. márc. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
És ki ez a családtagod ? Nem neki lenne szüksége elmeorvosi segítségre ?
2022. márc. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Azt mondta azért ismételgeti hogy mennyire hülye vagyok, meg egy senki, hogy el ne felejtsem. Hogy lehetne ezt elfelejteni? Úgy érzem ördögi körben vagyok, és lelki pokolban. És az benne a rossz még, hogy agyilag-értelmileg tényleg korlátolt vagyok. És ő tényleg okosabb nálam, bármit megszerel. Internetet, áramot, mindenhez ért. A múltkor nem mentem haza, hanem berúgtam, és fel akartam vágni az ereimet. Persze nem tudtam végül megtenni. Ő azt mondta hogy nem sajnál engem. Hogy nem sajnál hogy lelkileg mennyire szenvedek. Meg hogy meg érdemlem. Azt hitte hogy tényleg felvágtam az ereimet. Esküszöm az élő Istenre, hogy én sosem bántottam őt semmivel. Sem senkit.
2022. márc. 30. 13:24
 5/38 A kérdező kommentje:
3. Ő a saját bátyám. Szégyelltem elárulni, mert már irtam ki kérdéseket ez ügyben. És szégyellem hogy nem találok ebből a helyzetből kiutat. 10 évvel idősebb nálam. Nem tudom meddig tűrjem még, hogy megaláz folyton, és nyugodtan taposgassa a lelkemet.
2022. márc. 30. 13:29
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyáltalán nem úgy tűnsz mint aki értelmileg korlátozott, nagyon is jól és okosan fogalmazol, kulturáltan írsz.


Ne hagyd magadat befolyásolni!

2022. márc. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
45%
baszd pofán, mérgezd hashajtóval, és lépj le a feszba, 35 éves felnőtt ember vagy. ideje lenne felnőnöd. A toxik bátyáddal meg szakíts meg minden kapcsolatot. ( a szüleiddel is) egyedül boldog(abb) leszel, meg esélyed normális életre ;)
2022. márc. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
72%
Szükséged van valakire, aki szeret és ez meg fog gyógyítani. Van valaki, aki megért és tud veled beszélgetni?
2022. márc. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Végülis akár nevezhetjük átoknak is. Ha valaki sokat hallja, hogy csődtömeg, úgy is bánnak vele, akkor előbb-utóbb maga is úgy fogja érezni, hogy az. Holott amúgy hazugság, de más véleménye alapján becsapod magad is, és mélyre kerülsz.

Ha önmagadat is bántod emiatt a személy miatt, attól csak rosszabb lesz. Hívd fel azt a számot, amit az 1-es mond! Aztán keress fel egy pszichológust, és beszélj vele erről.

Hagyd figyelmen kívül ezt az embert. Beszélj anyáddal a dologról. Ha tudsz költözz el otthonról. Minden bizonnyal van kiút.

2022. márc. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
72%
10# te egy idióta vagy és végtelenül gonosz.
2022. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!