Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depressziós, öngyilkosságra...

A depressziós, öngyilkosságra gondoló embereket miért orvoshoz meg pszichológushoz küldözik, mikor szeretetre lenne szükségük?

Figyelt kérdés

Bárkinek bármi lelki gondja van, azonnal "menjél orvoshoz". Közben meg a saját példámon tudom hogy a gyógyszerek semmit nem érnek, ha a lelked beteg, magányos: évekig jártam kezelésekre, szedtem gyógyszereket, semmi nem használt, pánikrohamom volt, szédültem, rosszul voltam, rettegtem.

Aztán az osztálytalálkozóra mikor elmentem, egy másodperc bajom nem volt, és az ottani élmények, jókedv, beszélgetések, a régi ismerősök újra látása, az osztálytársnőm ölelése és szeretete, annyi energiát adtak, hogy azonnal megszűnt bennem minden félelem, rosszullét, és végre elhittem hogy lehet még boldog életem. Napokig nem is volt semmi bajom, aztán mikor megpróbáltam felvenni a kapcsolatot az osztálytárssal aki megölelt, és ő nemet mondott, annyira összezuhantam hogy azóta megint depressziós vagyok és már arra gondolok jobb volna meghalni.

Ebből jöttem rá hogy azok az emberek akik ilyesmitől szenvednek, ők szeretetre, megértésre, emberi ingerekre vágynak, és nem gyógyszerre meg vadidegen orvosok demagóg jó tanácsaira.

Mégsem látom hogy annyira segíteni próbálnának ezeknek az embereknek mások, ahogy nekem sem, csak orvoshoz küldözgetnek minket meg gyógyszereznek. És utána ha valaki öngyilkos lesz, akkor ráfogják hogy gyáva meg önző meg holdkóros. Ahelyett hogy pár percet beszélgettek volna vele vagy megölelték volna egyszer...

Csak én nem értem ezt?



2022. márc. 30. 22:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
33%
A tarsasag,jo baratol sokat tehetnek de elsosorban a belso eroforrasainkat kell kiaknazni,mert mi van akkor az illeto barat elkoltozik,parkapcsolata lesz,stb.Vagy ahogy irod is kedves kerdezo ha nem reagal a megkeresesre bezuhansz.Ilyenkor az a gond elsosorban masoktol varjuk a szuksegeink betolteset errol kellene a fokuszt attolni.
2022. szept. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 hgwell ***** válasza:
51%
11-es! Te nem szeretsz adni, ami megfelelő életvitel segédlet azonban a mérleg önszándékból hatástalan mozgató rugó.Pl.: Mindenki kap egy életet.Bármit is tehetsz ugyanabban a körforgásban marad végtelen ideig a szinkron egy felsőbb tevékenység által.Ez a programod.Így skáláztak.
2023. szept. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
12-Nem mondanam hogy nem szeretek adni.De bizonyos tapasztalatok utan magambol mar nem fogok sok mindenkinek adni.Nem fogom adni magamat olyanoknak akiktol bantast,rosszat kapok.
2023. szept. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 hgwell ***** válasza:
0%
Kivéve ha a bántást nem önszántadból vonzod. A te adócsatornád is meztelen és tátikában énekel jövőbeli énednek.
2023. okt. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!