Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem depressziós vagyok....

Szerintem depressziós vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem merek szakemberhez fordulni, nem igazán szeretek az érzéseimről beszélni (legfeljebb arc/név nélkül, mint valamilyen szinten itt), szüleimnek sem szívesen nyílok meg. Attól félek, hogy nem vesznek komolyan, és csak egy nyálgépnek néz akárki, akinek beszélek a problémáimról. Olyan szinten van eluralkodva rajtam, hogy társaságban már szinte nem is én vagyok, mindent ami egy picit komolyabb dolog azt elpoénkodok, egy csomó ismerősöm közt én vagyok az az ordenáré ember, aki mindenen viccelődik, pedig csak a folyamatos szorongásomat próbálom leplezni ezzel. Tudom, hogy nagy divat mostanában a fiatalabbak körében hogy mindenki "depis", de nálam ez nem csak pillanatnyi állapot, hosszú évek alatt jutottam erre a szintre. Annyira képtelen vagyok bármiféle komoly kontaktusra az emberekkel, hogy eddig a 20 évem alatt egy röpke 2 hónapig volt barátnőm, de nem tudtam meglenni vele, mivel neki sem tudtam az igazi énemet felfedni/mutatni.

Már itthon a családomban sem merek önmagam lenni, legszívesebben mindenkit elkerülnék és egyedül ücsörögnék a szobámban, ahova remélhetőleg senki nem jön be. Kezdek teljesen kikészülni, érzem ahogy egyre jobban emészt fel ez a folyamatos negatív érzés. Fogalmam sincs, hogy mitől lehetnék egy picit is jobban.

Valakinek van esetleg valami ötlete?



2022. ápr. 1. 20:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáfűznék, hogy vannak jobb napjaim amikor értékesnek érzem magam, de nagy általánosságban abban az ördögi körben vagyok, hogy amikor egyedül vagyok a gondolataimmal akkor egyre rosszabbul érzem magam, de társaságba nem szívesen megyek, így folyamatosan csak azon agyalok, hogy milyen rossz minden
2022. ápr. 1. 20:58
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kognitív viselkedésterápiával ismerkedjél, esetleg pszichológus aki ilyet is vállal. A másik út az antidepresszáns, de önmagában ezt a gyógyszer se fogja megoldani.
2022. ápr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem pont gyógyszerekkel, de voltak már gondjaim bizonyos szerekkel, így a gyógyszeres kezelésbe csak legvégső esetben mennék bele

Kivel érdemes beszélnem? Sima pszichológus, vagy van aki külön az általad leírt kognitív viselkedésterápiára szakosodott?

Csak az a baj, hogy elképzelhetetlennek tartom, hogy én beüljek a kocsiba és egyenesen egy pszichológushoz menjek, ahol teljes mértékben kitárulkozok, én nem az a fajta vagyok aki a problémájáról nagyon könnyen beszélne. Lehet ez is a "betegség" (már ha lehet ezt ennek hívni) miatt van, nem tudom már.

Egyébként nem tudom mennyire számít, de a kérdés kiírása óta minimális szinttel jobban vagyok, de ez általában nagyon ingadozni szokott nekem. Van hogy indokolatlanul mindent viccesnek tartok, de aztán megint visszasüllyedek ezekre a hasonló szintekre

2022. ápr. 1. 21:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha bezárkózol csak még jobban elszigeteled magad másoktól. Mindenek vannak problémái. Amit leírtál ez szerintem még viszonylag könnyen kezelhető. És igen kognitiv viselkedés terápiát ajánlom olyan pszichologus kell aki ilyet is vállal. Drága lesz, de mégtöbbe fog kerülni ha teljesen elszigetelted magad. Egybként te vállogatod meg , hogy kivel barátkozol. Minél elöbb lépsz annál könyebb lehet késöbb.
2022. ápr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sejtem hogy igazad van, de nagyon nehéz emberek közt lenni, szemkontaktust felvenni, minden apró kérdésre helyesen válaszolni, nagyon le tud fárasztani... De igyekszek megtenni mindent..
2022. ápr. 1. 21:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy még mindig alig írtál a belső állapotaidról.

"nagyon nehéz emberek közt lenni, szemkontaktust felvenni, minden apró kérdésre helyesen válaszolni, nagyon le tud fárasztani... "

Az magas fokú szorongásra utal. Én inkább antidepresszánst ajánlanék neked.

2022. ápr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szedd be amit felírnak.
2022. ápr. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!