Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline miatti álmodozással...

Borderline miatti álmodozással, emberekre való rákattanással hogy lehet leállni? Valakinek valamilyen bevált módszer?

Figyelt kérdés

Most is ott tartok hogy elkezdem nezegetni, ami órákig tart, amiből csak a letargia születik, hogy nincs itt velem, ezért kérdezem…

Régóta így élek, hogy kényszeresen almodozom emberekrol, szituációkról, de az elmúlt másfél évben még rosszabb lett.

Kinezek magamnak valakit, aki nagyon tetszik, nyilván ez mindig elérhetetlen akar filmszereplő is lehet, aztán csinálok egy saját filmet a fejemben, aminek mi vagyunk a főszereplői és ez megy a fejemben egesz nap..

vagy szó szerint órákon keresztül nézegetem a neten, ami egyrészt nagyon jó, mert imádom nézni, másrészt letargiat és depressziót okoz, mert tudom hogy soha nem találok ilyet mint ő. Ilyenkor mi a jobb? Ha nézem tovább vagy ha egyáltalán nem foglalkozom vele?

Sokszor mar lelkiismeret-furdalásom van hogy felnőtt fejjel hogy lehetek így rakattanva egy emberre, mint mások a drogra…

Valós kapcsolataim nincsenek, akik élőben jöttek, ok hidegen hagytak mindig, meg amúgy is szociális fóbiám van…


2022. ápr. 2. 13:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Mindfulness nagyon hasznos lenne nektek, hogy segítsen megtanulni a jelenben maradni és nem elmerülni a gondolataitokban, álmodozásban. Én el tudom képzeni, hogy ez már egy rossz szokás is, amit nem tudtok elengedni.
2022. máj. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
#21-te gyakorlott vagy benne? Vagy csak hallottál róla?
2022. máj. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

18, részben tudok egyet érteni azzal hogy ez csak azért van mert tul inaktív vagyok, jelenleg valóban az vagyok, de olyan is volt hogy külföldön dolgoztam ed alig vártam hogy haza érjek, hogy álmodozhassak. Pedig ott voltak körülöttem emberek.

De egyébként én ezt kb 7 éves korom óta csinálom. Csak mára mára komplex filmek vannak a fejemben.

Nem csak ismert emberre sikerült eddig rakkatannom, kb 5 évente egyszer sikerül találkozni az eletben is olyannal, akivel ez megtörténik.

Volt olyan, aki meg akarta velem csalni a barátnőjét, részben meg is tette, ehhez képest annyira tetszett hogy a mai napig a fuggoje vagyok. Pedig nyilván undorító hogy gondolkodás nélkül megcsalja a csaját

“Vicces” mert volt olyan ismert pasi, akit egy csodának és életem szerelmének gondoltam és sajnos pont kiderült róla, hogy rendőrségi ügyei vannak… De sajnos még így sem sikerült “lekattannom” róla

2022. máj. 28. 10:16
 24/25 anonim ***** válasza:
22-es igen, végeztem mindfulness tanfolyamot és ez alapján ajánlom (21-es voltam)
2022. máj. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
56%
Én megtanultam kezelni, én nekem egy kicsit hasznomra is vált az álmodozás. A könyvek segítettek meg az írás, akikről álmodoztam beletudtam rakni a könyvek történetébe és tartalmába és így sokkal több mindent jegyeztem meg a könyvből. Ha pedig írtam letudtam írni azokat az érzéseket ami a hullám völgyeimbe voltak nagyon nehéz szavakba önteni, de nekem sikerült. Én szerintem nem borderlineos vagyok hanem biporális, de nem voltam még orvosnál ezzel.
2022. máj. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!