Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A halál jobb mint az élet?

A halál jobb mint az élet?

Figyelt kérdés

Naponta öngyilkos gondolataim vannak,semmi sincs,ami itt tartana.Reggelente gyűlölök felkelni,minden nap azt kívánom legyen vége,hadd haljak meg.

Az ég világon semmi értelme nincs az életemnek,csupa szenvedés jutott csak és gyötrelem.Ki akarok szállni.

A halál vajon jobb az életnél? 22/l



2022. ápr. 2. 19:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%

Nem jobb. Mert azzal vége mindennek.

Az élet jobb, ott még vannak lehetőségek. Akkor is, ha - jelenleg - ezt nem így látod.

2022. ápr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
22 évesen nincs itt az ideje, hogy feladjad. Vannak akiknek életük akár első 2 évtizede szenvedés, sok rosszat tapasztalnak de később helyrejön. (Nekem 14-30 éves koromig tartott a pokol) Az élet drága, fel kell használni a fejlődésre. Nem lehet következmények nélkül eldobni. Biztos vannak az életednek olyan területei, ahol fejlődhetnél, ami nincs lekorlátozva. Vannak akik genetikai eredetűen depresszióra hajamosak, nekik pedig gyógyszert kell szedni, nincs mese. Bár sok lelki bajra, így a depresszióra a szellemi, lelki keresés és fejlődés gyógyír lehet.
2022. ápr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem annyiból jobb hogy nem kell csinálni semmit.
2022. ápr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
Végre nem kell dolgozni, meg küszködni. Nem fog hiányozni semmi, és még gondolkodni sem kell. Bár ott már nem lesz a jó vagy rosz fogalma sem, mégis egy stabilabb valami lehet. Csak kicsit félelmetes is.
2022. ápr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
Én is öngyilkosságon gondolkozom már 3 éve annyira szerettem volna semmivé válni ahol megszűnik a fájdalom, de rá jöttem, hogy csak ebben a világban tudjuk felfogni, élvezni és értékelni a semmit. Ez elég beteg gondolat számomra való színű, már rég pszichológushoz kellett volna mennem, cdak nem merek annyira megalázónak érzem:D. Neked is ott a helyed sorstárs! 21F
2022. ápr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 hgwell ***** válasza:
24%

A hármak ereje létezik.A sérthetetlen! A rettenthetetlen! Amint kiszabadulok a dilihazbol felkötöm magam vagy leugrok 2999 méterről,talán csak 20 emeletrol repulogepig mar nem lenne idom eljutni mert azonnal elkapnak aztan nem tudom ellopni a portas doki telefonjat, hogy netezzek. Mindig ad nekem eselyt kedves lany, csak nem szereti a tobbi doki mert ő olyan okos.

Szegénynek rossz lehet neki egyedül.

En megertelek. Engem is mindig hatulrol erzem lokdos valaki almomban gyogyszerszedes utan de mikor felkelek nehezen kesobb akkor mar nincs baj csak olyan konnyen gurul a wc papir naprol napra.

A dokiasszony az olyan megerto.

Attol felek ot is lokdosik.

Most elhataroztuk hogy nem veszem be lefekves elott a gyogyszerem.

Volt mikor hallottam hangokat is.

Felelmetes volt.

Elotte pilota voltam csak becsusztunk az elnokkel egy arokba kolumbiaban es nem szivlelte hogy csak ketten maradtunk eletbe es csak en voltam ep o meg csak nezett de nem ertettem akkor meg miert.

Megakartam hivni ot sakkozni de mindig visszakuldi a leveleimet.

Ha kijutok ujra elviszem ot is a magasba.

Tudod engem ugy is szoktak becezni,hogy: A ló!

Mindig mondjak , hogy ott valami nem atlagos.

Lehet megint elemet kell cserelnem lassan jonnek vissza a dokik es nem hallom a lepeseiket.

Mert vissza kell dugnom a telefont toltore a kis dokiasszonyomnak.

....ugy nez ki hatott a gyogyszer erzem , hogy süt a nap...tehát én egy nagyothalló vagyok aki a parnaja ala rejti az Ön telefonjat, hogy ott biztonsagba elhelyezzek.pillanatig sem kell félnie.

Remélem meg tudtal bizonyosodni a biztonsagodrol!

:) :) bocsika. Most elnevettem magam. Hümmmmm.. :)

2022. ápr. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 hgwell ***** válasza:
50%

#6

Valószínűsítem, hogy skrizoféniában szenvedsz.

Kedves kérdező!

Ne vegyél komolyan, szerettelek volna megnevettetni.

Egyebkent stabilan nincs bajom. A repulogepem pedig szepen landolt csak nem en voltam a pilota.

Elnokot csak tv-ben lattam.

Nevetni nem igazan szoktam.

Heterocentrualis vagyok.

Dokik a kozelembe sem vannak.

Ne dobd el a szépet magadtól! 35 vagyok nekem is erdekes volt.

Parszor mar fel akartam mondani de ..... nem szabad.

Talald meg az ertelmét abban amiben élsz. Ha kezét nyujtaná valaki neked elfogadnád, hogy kivesznek onnan amiben vagy?

Mondj tobbet mi tortenik veled?

2022. ápr. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező enis erre gondolok már több napja, nekem este jönnek a gondolatok elalvas előtt, h csak egy kicsi kell h megtegyem..... Teljesen lebenulok a fájdalomtol alig tudok mozdulni, annyira fáj belül.....

Remélem jobban vagy.

25.N

2022. ápr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#8 soha nem leszek jobban

Ha tudnám van biztos,fájdalommentes mód,pl egy gomb amit megnyomhatok egy percig nem lennék életben

2022. ápr. 4. 00:35
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, olvasd el Elizabeth Wurtzel: Prozac ország c. könyvét. Egy fiatal depressziós lány írta, sorstárs.
2022. ápr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!