Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért támadják be az embert,...

Miért támadják be az embert, ha valamilyen traumát nem tud feldolgozni?

Figyelt kérdés
Sok helyen kapok kliséket, hogy lépjek túl rajta, az a múlt miért foglalkozol vele? Ez miért van?

2022. ápr. 4. 15:45
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Azért, mert egy traumának a feldolgozását sok körülmény befolyásolja, amit mások nem ismernek. A támadás meg egy általad mért érzelmi hatás, más nem tudhatja azt, hogy ebben az esetben milyen reakciót vált ki belőled,de ahhoz, hogy tudd élni az életed, túl kell lépni ezeken az érzelmi hatásokon, senki sem várja és várhatja el azt, hogy elfelejtsd.
2022. ápr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Lépjél túl rajta, az a múlt, miért foglalkozol vele?
2022. ápr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
A pszichológus azt mondta, hogy aki gyorsan nem lép túl rajta, az élvezi, szereti ezt az állapotot és nem is akar változni, változtatni rajta csak az ellenkezőjét mondja, hogy sajnálják, figyelmet kapjon mert önmagában kevés, hogy ezt elérje.
2022. ápr. 5. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
#3;Lehetséges, de mi a gyors túllépés?
2022. ápr. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
pár napon belül és ha egyedül nem megy, elmegy a pszichológushoz és akkor ott meg azonnal befejezi a traumával és hatásával való foglalkozást
2022. ápr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ez biztosan nem így van. Azért vannak olyan traumatikus élmények, amik pár nap alatt nem rendeződnek.
2022. ápr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem szexuálisan zaklatott a saját családom. nem tudom feldolgoni. De ilyet hogy valaki direkt nem akar egy ilyet pl elfelejteni... ez vicc.
2022. ápr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

3.: Attól a pszichológustól kellene s.o.s.-ben elvenni a praxisát a diplomáját meg megetetni vele, mert az egy kókler sarlatán.


Nem tudom, mit nem adnék meg azért, hogy a gyerekkorom bizonyos emlékeit, illetve 2019 és az azt követő időszakom traumáit semmissé tegyem. Senki sajnálatára nem tartok igényt, sosem kellett, kifejezetten rühellem, ha sajnálnak. Megoldások kellenek, de azok nincsenek számomra. Külsős meg sem mondaná rólam, hogy milyen állapotban vagyok, annyira tudom takarni. Ennyit erről, hogy bárki sajnálata vagy figyelme kellene nekem. Ezer örömmel átadom a 2019-es évemet bárkinek, főleg az ilyen sarlatán agyturkászoknak.

2022. ápr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!