Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi pénz kell terápiára?

Mennyi pénz kell terápiára?

Figyelt kérdés

Tegyük fel találok egy nem lehúzós, normális pszichiátert, mekkora tőke kell, hogy megfejtse a problémáim, és eljussunk oda, hogy kielemzi mik okozzák a bajokat? általában hány session szokott ez lenni?


Amúgy a problémám, hogy nincsenek barátaim, szüleimtől meg agyrákot kapok néha. Most jobban zavar hogy nincsenek haverok. Azt érzem hogy a legjobb éveim elmentek számítógép előtt, mindenféle szórakozás helyett. Sportot abbahagytam 3 éve. 2 évig semmit nem csináltam. Pontosabban akkor még egyetemre járogattam, de azt otthagytam. Gimnáziumban volt egy baráti köröm de elég kétszínűek voltak, úgyhogy el is tűntek. De az életem folyamán, egyszerűen minden barátom haverom lelépett az életemből, és a legtöbb olyan volt, hogy max akkor volt bármi ha én kerestem őket. Ők engem soha. Olyan 2 évig nem zavart sőt kifejezetten élveztem, hogy egyedül vagyok teljesen, amíg elkezdett unalmassá válni és el nem kezdtem rájönni arra, hogy engem sose keres senki. Kapcsolatom sose volt (most alakul egy, talán az lesz), csak futókalandok. Egy két csaj barátom volt, de már velük sem beszélek. Szóval pár hónapja, egy gyerekkori barátomat kerestem meg. Találkoztunk, tök jót beszélgettünk ittunk, aztán lett egy baráti körrel valami összejövetel, és meghívott. Kártya, iszogatás, szivar, társas, beszélgetés, minden volt. Nagyon jól éreztem magam, és úgy láttam, hogy a többieknek sincsen velem baja. De eljöttem, egyszer kétszer írkáltam a haverommal, de mostmár csak leláttamozza az összes üzenetemet. Amikor kapcsolatot akartam, mert szerelmes lettem, azok is mindig tönkrementek. Valószínűleg a mostani se az igazi. Mindegy lényegtelen. Szóval soha senki nem keres vagy keresett engem. Közben meg megyek a városban mondjuk már sötétedéskor, mindenhol emberek, nagy baráti körök, de kétlem hogy nekik hegyet is meg kellett volna mászni bármi csepp érdeklődésért vagy figyelemért. Én bármikor bárkivel találkozik akarok, akartam, hetekbe telik, mert dolguk van, nem jó nekik, vagy választ se írnak. Egyszerűen nem tudom felfogni megérteni, hogy a baj meg mi lehet, mert azt már rohadtul senki nem mondja meg. Kapcsolati próbálkozásoknál is, mindig azt kaptam, hogy jaj nincs semmi baj veled, tök rendes vagyok, jófej vagyok, velük van a probléma, nem állnak készen, nem velem van a baj, stb. De, velem van a baj mert évek óta nem tudok olyat kifogni vagy találni, akinek nincsen magával baja. Pedig jól nézek ki, magas vagyok, sportos, jóképű, jó ruhákban járok, és belsőleg is jó értékeim vannak azt gondolom. De nem is ez a lényeges. Senki nem keres. Nincsenek és soha nem is voltak barátaim és már zavar, hogy nem tudok valakivel kiülni sörözni valahova.


2022. ápr. 6. 01:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Rendszeresen. Vagy elmenni ebédelni valahova. Akármi. Hívjanak buliba. Vagy legalább aki válaszra méltat.
2022. ápr. 6. 01:51
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Klinikai pszichológussal fogok számolni. Egy alkalom minimum 15.000Ft. Hetente kell menni általában. Az egy évben 52x15e egyenlő 780.000Ft. Mivel elég mélyen gyökerezőnek tűnik a problémád, két évig legalább járnod kell. Szerintem két, három milliót biztos rá kell szánnod.
2022. ápr. 6. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tb-re is tudnak kezelni. Nem tudom mennyire érdekel az állami. Tény hogy szerencsésnek kell lenni, hogy jó szakembert kapj, de egy próbát megér szerintem.
2022. ápr. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, azt lehagytam hogy mostanában olyan 10.000Ft-tól indulnak az árak. Lehet több is, attól függ merre laksz. Hogy hány alkalom kell, azt csak a szakember tudja nagyjából megmondani. Ha mindenképpen magánhoz szeretnél menni, akkor egy évvel számolj minimum, vagy kettővel.
2022. ápr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Havi 45ezer biztosan kell.
2022. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2022. ápr. 6. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!