Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki pszichológushoz jár...

Ha valaki pszichológushoz jár akkor az én esetem normálisanak mondható?

Figyelt kérdés
Felkerestem egy pszichológust, korábban még soha nem voltam. Eléggé nehéz problémám van...De ezt inkább nem részletezném. Már több mint egy hónapja mentem el először. Kaptam teszteket de mire mentem másodjára ki sem javitotta. Akkor ott kezdte el javitani előttem, nekem meg adott más tesztet. Harmadjára mikor mentem akkor is tetsztet töltöttem, és negyedjére is. Rengeteg dolgot nem is tudtam neki elmondani pedig annyira szerettem volna. Szinte alig szól hozzám. Amikor akarok mondani valamit akkor már áll is fel, megy az ajtó felé. A negyedik 'megbeszélés'után mondta, hogy ki kell elemezni a tesztet de másfél hétre rá kaptam megint időpontot. HIvtam, hogy legalább a tesztek eredményeit tudjam már mert az életemet előre kellene valamelyest terveznem de azt mondta ő nagyon elfoglalt, nincs ideje kijavitani. Egy ismerősöm pont velem egyidőben kezdett el járni egy pszichiáterhez akivel már rég maguk mögött tudják a tesztelést és már 'dolgoznak' a problémákon. Nem értem, hogy az én esetem normálisnak mondható, és legyek türelmes vagy jobb ha keresek mást. Mit gondoltok?
2010. szept. 15. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
keress mást
2010. szept. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is most kezdtem el járni.Első alkalom 1 órás volt,kérdezgetett a családomról,a problémámról,majd a végén kitöltetett velem egy tesztet,és kibeszéltük.A második alkalommal már azt tanultuk hogyan kezeljem higgadtan a stresszes helyzetet.Szóval,ajánlom keress új orvost,egyébként a barátnőm is kb.a 3.orvosnál ragadt le,mert ő is állandóan hülyékhez ment.
2010. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy ez magán, esetleg valami iskolai pszichológus?

Nálunk még teszt sem volt, csak a megbeszélés az elején (mi a problémám, meséljek magamról), következő alkalommal már bele is csaptunk a közepébe.

2010. szept. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szia! Ez magán pszichológus volt.
2010. szept. 15. 18:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Magán?!:-O Jesszus.. és ehhez jár valaki? Azért jópénzért már tényleg felháborító, ha csak tesztekkel szórakozik, és azt sem képes azelőtt átnézni mielőtt újra jössz. Szerintem mindenképp keress mást. Ennél csak jobbak vannak.
2010. szept. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azonnal keress mást! Ha már így kezdi, akkor Ő nem fog neked segíteni. Keress mást, és ezek után megfogsz lepődni..;)
2010. szept. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudjátok ez annyira gáz helyzet. Az ember végre rászánja magát, hogy felkeressen egy szakembert és utána meg van ez...Totál kiborultam.
2010. szept. 18. 10:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Megértelek.:-( Habár én szerencsésnek mondhatom magam a pszichológusommal, még így is tök sokáig kétség gyötört, amiatt, hogy ez egy egyoldalú viszony. Én elmondok magamról mindent, az meg majd kiderül menet közben, hogy ő milyen szakember, egyáltalán érdemes volt e megnyílni neki. Gondolj arra, hogy legalább itt a tesztelgetés során kiderült, hogy mennyit ér ő, és nem miután belemerültetek valamibe, azután csalódsz.

Nagyon sok esetben van ez így, hogy az ember elmegy, nem szimpatikus neki a pszichológus, és keres egy másikat. Végül is, Te sem töltöttél nála sok időt. Megnézted, nem tetszett, ez után biztos találsz egy sokkal jobbat! Ne add fel!

2010. szept. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!