Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Unalom, egyedüllét miatt...

Unalom, egyedüllét miatt alakulhat ki pánikbetegség?

Figyelt kérdés

A munkám is unalmas,ülök egy monitor előtt és ha hív valaki (naponta háromszor)akkor le kell naplózni és ennyi volt.

Napi 8 órában,lassan 2 éve !!

Aztán hazamegyek az üres lakásba és élem az életem .

Nagyon bele vagyok betegedve .

Hogy tudok ebből kijönni ?


2022. ápr. 8. 11:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy többet találkozol barátokkal, ismerősökkel, családdal. Vagy próbálj ismerkedni, akár interneten keresztül. Esetleg próbálj keresni más munkát, mert a monoton munkavégzéstől be lehet kattani.
2022. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Azt tanácsolnám, hogy keress fel szakembert. A pánikbetegség nem játék, te is írod, hogy már belebetegedsz. Nem szégyen segítséget kérni, segít majd megerősödni és aztán jöhetnek a változtatások, pl munkahely váltás
2022. ápr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy kialakulhat.


Az ember akkor boldog ha vannak céljai, álmai, hobbijai amiknek élhet.


Szerezz egy nagyon jó hobbit, ami lefoglalja a gondolataidat, és megéri űzni. Az majd adhat célt is neked.


Az hogy mi legyen ez a hobbi vagy cél nem mondhatom meg neked, főleg azért mert nem tudom az érdeklődési körödet, korodat, nemedet, semmit.


Magamról tudok beszélni, én hasonló munkát végzek mint te, és nap mint nap célt és színt visznek a világomba a hobbiaim. Számítógépes játékok, könyv olvasás, sőt, még regény írással is lekötöm magam, és állattartással, van egy nagyon szép kis kutyám aki igényli is a figyelmet és a törődést.

2022. ápr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Amikor a családdal barátokkal vagyok az nagyon jó.

Ha viszont dolgozni vagyok,mikor beèrek a munkahelyre,ideges lehangolt leszek ,figyelem magam,mit produkál a testem.

Miért kell pisilni,miért vagyok megint éhes,és még sorolhatnám.

Otthon is csak fekszem és nézek ki a fejemből általában,mert egyedül vagyok.



32 éves nő vagyok.

Olvasni ritkán szoktam, tv-t ha nézek az sem köt le mert inkább jár az agyam és magamra figyelek,mintha nem merném csak úgy hogy működjön a testem,csak akkor jó minden ha én figyelem.

Így tudnám leírni,nem bízok a testemben.

De miért !?

Ami érdekel az a divat a ruhák,de már azt sem nézem jó ideje.

Mindig álmom volt nyitni egy ruha boltot.

Szeretem a lakberendezést,a lakásom sincs teljesen kész,de az is abba maradt,mert az sem hoz lázban.

Azt hiszem,teljesen tönkre tett ez a semmittevés.

Jó ideje éreztem hogy rossz,jó ideje esténként jött egy rossz érzés,hogy úgyis meghalunk,aztán volt egy pánikrohamom egyik reggel a kávé után.

Azóta egyre rosszabb mert félek mikor leszek rosszul,meghalok.

Szörnyű tudom.

Az érzés is minden egyes nap.

2022. ápr. 8. 11:48
 5/18 anonim ***** válasza:

Párkereséssel hogy állsz? Mármint ezeken a problémákon segíthet, ha találsz magadnak egy társat akivel majd megéri tervezni. Akivel közösen majd lázba hoz a lakás felújítás is, akivel közösen mindennek lesz értelme?


Nem azt mondom hogy csak emiatt rohanj bele egy kapcsolatba, viszont megfontolandónak tartanám hogy nyitott legyél erre, hiszen egyedül az ember így-is úgy-is depressziós lesz. Ez a magány egyik velejárója, az ember társas lény.


Te lehet hogy nem érzed a motivációt a hétköznapokban semmihez, hiszen "csak magadnak csinálod".


Ha lenne párod, gyereked, már mindjárt más lenne a helyzet. Hiszen akkor ott lesz az a faktor, hogy már nem vagy egyedül, másoknak is csinálod a dolgaidat, és így azoknak van is több értelmük. Tehát a lakásfelújításnak is rögtön lenne értelme, hiszen a kis kölök szebb helyen nőhet fel, ha áthívja a barátait már láthatják hogy milyen szép helyen lakik, tehát érted.


A munkahelyemen a legtöbb munkatársnőmnek ezért van kirakva az asztalára / falra kép a gyerekről, a családról. Az a legjobb cél, azért megéri gürizni.

2022. ápr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Leginkább itt a munkahelyen érzem ezeket a rossz érzéseket.

Idegesség,pánik,rossz gondolatok,hogy csak a testem figyelem.

Jár a lábam is és nyugtatót is kell bevennem.

Otthon soha.

Ha a barátaimmal találkozom, társaságban vagyok,akkor jókedvű vagyok, nincsenek rossz gondolatok.

Otthon is rossz de itt .... rettentő nem tudom szavakban kifejezni.

Alig bírom tartani magam, mindig elaludnèk.

Ma még semmi nem történt,azt leszámítva,hogy itt írogatok veletek.

Egy hívás sem volt.

És ha tudnátok mekkora cégnél dolgozom.

Azt hittem arra nem lesz időm,hogy egyek vagy pisiljek.

2022. ápr. 8. 11:59
 7/18 anonim ***** válasza:
Ne temesd el még magad, hiszen fiatal vagy, még rád találhat a szerelem, lehet gyermeked, belekezdhetsz valami másba, ha ez a munka nem felel meg neked. De neked kell tenned érte. Első körben, ahogy a második hozzászóló is írta, akár szakember segítségével, ha másképp nem megy. Fel a fejjel!
2022. ápr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hát igen. Erre azt tudom mondani, eszembe jut róla a Mátrix filmben hallottak.


Az első Mátrixot hibátlanra csinálták. Mennyország volt, az emberek élhettek mint Marci hevesen, semmi dolguk nem volt, kényelemben éltek. Kudarc lett. Összeomlott és megbukott az egész.


Ebben annyi minden le van írva az emberi természetről, hogy magáért beszél.


Egyébként amiket írsz: nyugtatókat ne vegyél be, ha nem muszáj.. Függőséget okoznak. A függőség nem úgy fog jönni mint például az alkohol függőségnél hogy kívánod meg érzed h kell, hanem hogy megteremti a maga szükségességét, tehát már elvonási tünet miatt is szarul leszel. Konkrétan azért veszel be nyugtatót mert eddig még nem vettél be nyugtatót. Ne szokj rá.


Amúgy teljesen tiszta, milyen helyzetben vagy. Tehát el tudom képzelni. Túl sok a szabad időd, nem tudsz magaddal mit tenni, az agyad járna, dolgozna, de nincs min, így érzékeny leszel a testi tüneteidre, magadat figyeled. Ez teljesen természetes folyamat.


1 kiút van


Találj valami király hobbit amit a munkahelyeden is végezhetsz, vagy ha ennyire nem bírod az egészet, válts munkát, olyan munkát keresve ami tényleg lefog téged, tényleg igénybe vesz, és ami a legfontosabb, hasznosnak érezheted magad amiatt, amit teszel. Nem hiszem hogy jelenleg hasznosnak érzed magad. Pedig ez fontos egy embernek. Nagyon fontos.


Én azt javasolnám még, hogy vegyél egy e-book readert. Olcsó manapság, és ráfér majdnem 16 ezer könyv. Figyeld meg, ha megveszed az ebook readert (úgy hogy nem is olvasol) és ott lesz a kezedben tele könyvekkel, és az egyik (jó) könyvbe bele kezdesz, majd rákapsz az ízére az olvasásnak.

Nem fogod bírni majd letenni. Ezzel nagyon jól el lehet lenni, és az idődet is kitölti.


Esetleg nézz telefonon sorozatoakt, filmeket, hallgasd fülhallgatóval.


Ha nem kötöd le magad, bele is csavarodhatsz abba hogy csak egy helyben ülsz és nem csinálsz semmit. Ez természetes, emiatt nem te vagy a gógyi, bárkit megcsapna a semmittevés.

2022. ápr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nincs párom.

Munkában nem tudok ismerkedni...

Egy két pasi írogat de semmi komoly.

Ha elmegyünk valahova, megtalál mindig valaki,de azok is csak azt akarják.

Nehéz manapság komoly kapcsolatot találni,mert mindenki lazát akar,vagy csak engem találnak mindig meg az ilyenek .

És valóban jó lenne egy társ,nem egyedül kellene az estéket a hétvégéket tölteni,és akkor lehet lenne cél és a munka is jobban telne.

Köszönöm nektek, tényleg!

Megpróbálok felkeresni egy orvost,de szerintem amíg ez a nyomasztó munkahely van,lehet nem leszek jobban .

2022. ápr. 8. 12:08
 10/18 A kérdező kommentje:

Ezt a nyolcas kommentet kinyomtatom és kiteszem ide a falra.

Nem viccelek!

Köszönöm, tényleg!

Leírtad mindazt amire szükségem volt most ebben a szituációban!

2022. ápr. 8. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!