Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van erre esetleg valami...

Van erre esetleg valami gyógymód? Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, ha össze-visszaság lesz ez az egész, de valahogy muszáj kiadnom magamból mindent.

Azt se tudom hol kezdjem... Pár éve nagyon megváltoztam és ez azóta tart. Egyszerűen összejött velem minden rossz dolog. Depresszió, pánikbetegség, önbizalomhiány, szociális fóbia és még sok minden. Ezek most is tartanak. És mostanában már eljutottam arra a szintre, hogy elég. Véget akarok vetni ennek az egésznek és nem akarok több fájdalmat érezni. Mert napról napra csak rosszabb és kibírhatatlanabb. Nincs senki, aki mellettem lenne. A szüleim szinte semmibe veszik ezt az egészet. Apámmal nem túl jó a kapcsolatom, rá főleg nem számíthatok. Anyám meg úgy van vele, hogy "felesleges szomorkodnom, nem old meg semmit." Barátaim nincsenek, csak egyetlen egy, de ő is több mint 400 km-re lakik tőlem. Azt hittem, hogy ő majd megért és támogat valahogy. De persze folyamatosan engem hibáztat, mert mostanában magamba foruldtam és nem akarok senkivel se beszélni. Vele se. Mert tudom, hogy furán kezeli ezt az egészet. És nincs arra szükségem, hogy engem okoljon mindenért. Azért hibáztat, mert nem írok neki és akkor most milyen rossz ez neki. De nem gondol bele az én helyzetembe, hogy nekem meg főleg milyen rossz. Nem gondol bele, hogy szenvedek minden nap. Mert igenis nagyon szenvedek. Boldogtalan vagyok és sokat sírok. A házból is alig akarok kimenni, egyszerűen rosszul vagyok attól, ha ki kell mennem az udvarra, vagy valahova máshova. Emberek között egyből pánikolni kezdek és borzasztó nehéz közöttük lenni. Legszívesebben egész nap csak a sötét szobámban lennék és csak sírnék. Vagy véget vetnék ennek az egésznek, mert sokat gondolok arra, hogy mennyivel jobb lenne, ha megszabadulnék a fájdalomtól. Voltam már egy pszichológusnál, de őszintén szart se ért. Csak mosolygott, meg "Jaj semmi bajod" és ennyivel el lettem intézve. Pedig én érzem magamon, hogy nem oké velem valami. Egy lélekgyógyás is "megtisztított", de az sem ért semmit. Nincs kihez fordulnom, nem tudok senkire támaszkodni, senki nem önt belém lelket, senki nincs mellettem. Pont azért írtam ide, hátha volt/van valaki hasonló helyzetben és tudna valami tanácsot adni. Kérlek ne írjatok olyanokat, hogy "menj szerezz barátok". Mert ezzel nem oldódik meg semmi. Nekem még barátkozni is nehéz, mert félek, hogy megint csak csalódok valakiben és magamra maradok. Mert rengeteg kamubarátom volt már. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy volt már valaki hasonló helyzetben ? Mit javasolnátok nekem ? Mit tegyek, hogy könnyebb legyen minden ? Vagy esetleg milyen orvoshoz menjek el ?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. jún. 15. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a pszichológusod ennyivel elintézett hogy "jaj semmi bajod" akkor nem hiszem hogy túl jó szakember lehet. Ha meg fizettél is érte és úgy is így kezelt akkor meg végképp. Ha pedig tényleg nem jó szakember a véleménye ezáltal nem mérvadó. Az a fontos, te mit érzel. Esetleg megpróbálni egy másikat keresni?

Az írásodból elég nyilvánvaló, hogy nagyon mélyen vagy most. Nehéz tanácsot adni, főleg így tök idegenként. De igazából ugyanazokat tudok írni, amit magam is alkalmazok, ha pocsékul érzem magam. Próbáld meglátni az életedbe, azokat a dolgokat, amik boldoggá tesznek, vagy valamikor még boldoggá tettek. Muszáj kimozdulnod ebből az állapotból, mert ez csak rosszabb lesz. És sajnos erre nem képes más rajtad kívül. Ez a szomorú valóság, hogy az emberek sok esetben még a családtagok sem veszik egymás problémáit komolyan illetve nem "foglalkoznak vele" (sok esetben azért mert maguknak is van elég). A családod esetében, nem hiszem, hogy a szeretet vagy a törődés hiánya lenne az, hogy úgy érzed nem érdekli őket a problémád, csak ebbe a rohanó világba amíg nem történik valami nagyon rossz egyszerűen nem ocsúdnak fel , hogy ez igenis komoly. Ezt azonban nem szabad megvárni, ezért kell megpróbálnod magadnak rendbe tenni a dolgokat.

A barátnődnek azért van benne némi igaza, hogy haragszik rád amiért nem beszélsz vele. Úgy értem, ha te eltaszítod magadtól, nem várhatod el, hogy huzamosabb ideig elviselje ezt. Főleg, hogy ilyen távol éltek egymástól. És én megértelek tényleg, sokszor nekem sincs kedvem beszélgetni senkivel, de tudom, ha hetekig magamba gubózok és eltűnök, azokról a felületekről, ahol a barátaimmal érintkezek akkor előbb utóbb azt érem el, hogy senkim nem marad és teljesen egyedül leszek. Ezért kell mindig erőt venned magadon neked is, hogy ne veszítsd el azt az egy embert is a lelki problémáid miatt, aki törődik veled.

Tudom klisés de előbb utóbb lecsengenek a szarabb napok és jön néhány jó nap amikor látod, hogy "igen, megérte kitartanom, talán még lehet ennél jobb is".

Hogy valami konkrét tanácsot is írjak próbálj meg keresni valami olyan hobbit, ahol új emberekkel találkozhatsz. Talán egy kis változatosság az életedbe, egy új tevékenység amit szeretsz csinálni kibillentene ebből a rossz lelkiállapotból. De ne mástól várd a csodát, magadnak kell megtenned az első lépéseket a javulás felé mert ez máshogy nem megy.

Kitartást. :)

2017. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is szinte teljesen ugyanebben a helyzetben vagyok évek óta. Annyi kivétellel, hogy próbálkozok kimozdulni, és igényelném az emberi társaságot, de nem akaródzik összejönni, semmilyen formában sem. Valamint baromira utálok a négy fal között lenni, de sajnos ez jellemzi mostanában az életemet.


Sokat ugyan nem segít, de ne az öngyilkosságon és hasonló dolgokon agyalj, hanem hogy hogyan kerülhetnél ki ebből a helyzetből. Én is ezt csinálom jó ideje, megpróbálom mindne oldalról megközelíteni a problémám, az életem, nyilván eddig totálisan eredménytelenül, de hátha egyszer sikerül. Most írhatnám azt, ha van kedved hasonló emberrel dumálni, akkor írj rám, de gondolom nem sok kedved van hozzá.

2017. jún. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok. Még egy módszert amit ajánlok. Amikor úgy érzed tényleg eleged van, totál ki vagy, fogj egy word vagy bármilyen jegyzettömb alkalmazást és írd ki magadból. Hogy jobban leszel tőle? Sajnos nem. De ha már nincs kinek kiadnod magadból a dolgokat, akkor legalább van egy személyes kukád, amibe aztán mindent írhatsz minden cenzúra nélkül hogy úgy mondjam. Nekem néha segít, néha nem. Néha ha elolvasom, milyen rosszakat gondoltam régebben, és most mennyire rosszakat gondolok, néha javít a hangulatomon, hogy némileg azért van egy két dolog ami már jobb az életembe, még ha a többség nem is az.
2017. jún. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg rájönni mi okozza ezeket az érzéseket és miért. Onnantól kezdve talán könnyebben tudod majd átlátni a saját helyzetedet és megoldást találni, motiválni önmagad a változás érdekében.
2017. jún. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!