Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki depressziós az hogyan jön...

Aki depressziós az hogyan jön helyre csak pszichológustól?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdés ihlette meg ezt a kérdést. Szóval a kérdező ilyeneket írt:


A depresszió enyhülhet, ha több siker ér és nem unatkozok otthon?


A pszichológusom mondta, hogy ha több sikerélményem lesz, azzal egyre jobb kedvem lenne és kevésbé ostrozonám mindig magam, még ha olyanokat is megteszek amiktől félek az is felér egy pozitívummal. Meg mióta nincs munkám azóta nagyon befordultam,


mennyire hatásosak ezek egy depressziósra?


Azt írták neki, hogy ez tényleg hatásos. Mivel van olyan kezelés depresszióra, ami gyógyszer nélkül, önmagában pszichológussal történik, ezért minden bizonnyal ezeket javasolhatja ő is.


Rendben, de mi van akkor ha fél napokat fekszik, ha nem bírja rávenni magát olyan tevékenységekre, amiket tényleg csinálnia kéne, akkor mi van?

Kap egy sallangot, hogy ha sikeres lennél és sikerélményed lenne, akkor javulna az állapotod. Úgy hogy képtelen belekezdeni bármibe amitől sikerélménye lehet?


Azért is érdekel engem, mert engem is depresszió ellen kezelnek, jó ideje, de nem értem ezt az egészet.


2022. ápr. 8. 11:45
 1/9 A kérdező kommentje:

Engem azért is bosszant ez az egész, mert a klinikai szakpszichológus legyint, hogy mit nyavalygok, adjam át a helyem betegebb embereknek. Meg ő klinikus, ő nem kezd el ilyesmivel foglalkozni mert ő klinikus és rendesebb betegséggel foglalkozik.

És akkor ott tartunk, hogy beszélünk a semmiről, meg hümmögünk nagyokat, de attól nem leszek jobban hogy tranzakció analízist tanít nekem. Vagy nem értem hogy mitől kéne jobban lenni.

2022. ápr. 8. 11:50
 2/9 A kérdező kommentje:

Mert többre értékelném ha adna valami kézzel fogható receptet, pl legyen kutyám és sétáltam napi háromszor. Vagy keljek fel 8-kor, sétáljak fél órát és csináljak meg 5 fekvőtámaszt.

Én komolyan többre értékelném, ha valami ilyesmit mondana.


Elnézést, hogy hosszú lett (most buktam ki ezen). Köszönöm, ha végig olvastátok.

2022. ápr. 8. 11:55
 3/9 anonim ***** válasza:
6%
Gyógyszer nélkül nem megy. Ugyanis az agyban nem megfelelően áramlik az ingerület. A szervezet szorongással válaszol a hiányra. A gyógyszerrel a kémiai folyamatok helyreállíthatók. Pszihiáterhez kell fordulni.
2022. ápr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké, rendben, én szedek gyógyszert, de mi van azokkal akik csupán pszichológushoz járnak.
2022. ápr. 8. 12:16
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem adhat konkrét tanácsokat, mert mindenkinek más segít, max javaslatot tehet. Depresszió ellen az egyik legjobb gyógyszer a mozgás, főleg a délelőtti órákban, de bizony időnként muszáj a gyógyszeres kezelés és terápia is, hogy az agyban felborult hormonokat helyre tegye, ehhez pszichiáter kivizsgálása szükséges. Úgy tűnik ez a klinikus nem passzol hozzád, keress valaki mást, akivel megvan a "kémia", akivel jól tudsz beszélgetni, és érzed hogy megért. Egy terápiában a kapcsolat a legfontosabb tényező, az gyógyít igazán, nem a módszerek.
2022. ápr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Már nem megyek hozzá. Viszont egyelőre új sincs. Egy ideig sajnos nem is lesz, mert anyagilag nem fér bele magán, tb-set meg szerintem nem fogok kapni.


De köszönöm a megerősítést a váltás kapcsán.

2022. ápr. 8. 12:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akinek enyhébb a depressziója és még rá tudja venni magát dolgokra, az a fentebb említett módon, apróbb sikereket elérve szépen ki tud mászni a gödörből. Aki már az ágyból is csak nehezen tud felkelni, annak kell a gyógyszer, hogy meg tudja csinálni ezeket a dolgokat. De a gyógyszer önmagában nem oldja meg a problémát.
2022. ápr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jó, volt enyhébb depresszióm, de ha megkérdezték mi az álom munkám, akkor azt mondtam, hogy ne legyen rossz és ne rugjanak ki, legyen hosszú távú.

Ilyenkor hogy talál ki az ember célt? Sehogy. Akkor honnan szed bármi ötletet, amit megvalósítson?

2022. ápr. 8. 14:02
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha érzelmi alapon nem tudsz célt kitalálni, attól még logikai alapon tudsz. Pl. több pénz jobb, mint a kevesebb. Vagy ha van bármilyen problémád, akkor ki tudsz tűzni olyan célt, ami ennek a problémának a megszüntetését célozza. Vagy mivel tudod, hogy a sport jó a depresszió ellen, ezért elmész sportolni.

Ha 8 órát le tudsz dolgozni, akkor valamennyi energiát az ilyen dolgokba is bele tudsz fektetni (még ha nem is minden szabadidődet töltöd vele, mint aki nagyon motivált)

2022. ápr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!