Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség,vagy "OCD",...

Pánikbetegség,vagy "OCD", hogyha néha "kellemetlen hallani/érezni" a saját légzésemet? Úgy értem, hogy van, amikor automatikus, de ha "odafigyelek rá", akkor van hogy olyan "kellemetlen lesz", és van, hogy rá is pánikolok, akár be is fulladok.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 8. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem OCD, max pánikbetegség.
2022. ápr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Meg tudod magyarázni, hogy miért vagy ebben olyan biztos? Tényleg érdekel. GYakran keverik a kettőt, és én magam sem nagyon tudok különbséget tenni.
2022. ápr. 8. 17:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem OCD, amikor szorong az ember akkor túlságosan figyeli a testi reakcióit, ettől ez még nem kényszeresség hanem a szorongás egyik tünete.
2022. ápr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem. Lehet ezt valahogy "nem figyelni"? Az a baj hogy nagyon makacsok a gondolataim és ha "beragad" akkor napokig figyelem és kellemetlen. Ebbe a kellemetlenségbe már sokszor a fejem is belefájdul meg megfeszülnek a nyaki izmok, szédülök, stb.
2022. ápr. 8. 17:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem anno pánikbetegséggel kezdődött, és egy ideig elmúlt, és sajna átalakult OCD-re. A kettő teljesen elüt hidd el nekem, és az OCD sokkal de sokkal erősebb szorongást okoz legalább is én visszakívánom a pánikbeteges időszakomat ehhez képest. Valószínűleg ez nálad inkább generalizált szorongás, de gyűjtőnevén pánikbetegség, bár az általában rohamokban jelentkezik. Nálam egész nap a nap 24 órájában tartott a befeszültség. Látogass el egy pszichológushoz, és mesélj neki erről segíteni fog, és ami a legnagyobb gyógyszer ebben, és megtanultam. Ez csak az agyadban van, ez nem létezik nem fogsz meghalni, nem lesz semmi bajod. Persze ha megnyugtat vizsgáltasd ki magad akár tüdőgyógyászaton stb... én is csak utána tudtam elengedni ezeket.
2022. ápr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Mizofónia.
2022. ápr. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ocd es a panik is a szorongás része
2022. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hgwell ***** válasza:

van egy afrikai noveny amitol nem lesz szorongasod de a mostani hirek szerint valami majomkor kering afrika nehany tartomanyaban es lehet a kecskepisi okozza amivel be lett hintve a noveny aztan megettek a majmok majd megkarmolt egy embert a majom aztan legyengult az immunrendszere az embernek es o is huggyozott egyet a viragra es megint megette egy majom majd azutan az egesz majomkozosseg trusszogni kezdett de az ottani emberek feldolgoztak de aki odamegy nyaralni europabol az behozza a kort ide es itt mind csimpanzok leszunk.

le kell vezetni a szorongast es a panikot le kell foldelni mint a villamharitokat mert a te szervezeted bizonyos reszeben is csapkodnak a toltesek.

probald jo dolgok fele iranyitani ha van ra eselyed es nem befolyasolja semmi:

ha megis beragadsz, aldozatot hozol magadnak.

2022. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hogy micsoda?
2022. máj. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!