Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iskolai szorongás valami jó...

Iskolai szorongás valami jó ötlet?

Figyelt kérdés
Tavaj depressziós lettem a szorongásból majdnem egy éve azóta már voltam nagyon jól de most 3 hetet hiányoztam az iskolából és egyszerűen rettegek hogy rosszul leszek bent. Hányingerem van és nehézlégzés/légszomjam. Ma voltam iskolában egész jól voltam csak egyszer voltam nagyon rosszul. Valami ötlet mivel enyhíthetném ezt a szorongás? Egyfolytában ezen agyalok hogy nem fogok tudni bejárni. Nagyon sokat hiányoztam idén covid miatt és már lehet osztályzóznom kell emiatt nem hiányozhatok a szorongás miatt és a pszichológus is mondta hogy csak az segít hogy ha bejárok. Nektek iylenre mi vált be?

2022. ápr. 8. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
kor,nem?
2022. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Talalj ki valamit, ami elveszi erről a figyelmed. Vegyél egy szinezőt (van olyan is ami komolyabb nem kisgyerekeknek való pl: mandalák vannak benne), vagy vigyél be egy könyvet, ha magadban olvasol akkor máson nem tud járni az agyad. Tudom hogy a mai gyerekek nem szeretnek olvasni, de nagyon jol kikapcsol. Vagy nézz vicces videókat. Beszélgess másokkal.
2022. ápr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Szia! Hány éves vagy?

Ugyanezzel küzdök / küzdöttem.

Próbálkozz másra koncentrálni, ha elkezdődik a szorongás menj a barátaidhoz beszélgetni, ha órán van akkor nagyon figyelj a tanárra, kezdj el rajzolni, színezni. Vond el a figyelmedet. Vigyél könyvet, vagy akármit ami leköt. Tényleg bármit, ha nagyon nem jut eszedbe semmi keress egy pókot a falon😂.

Nekem egyébként volt hasonló 3hetes hiányzásom, a lelkiállapotom kihatott a fizikaira is. Már féltem bemenni aztán egy hétfőn úgy ébredtem, hogy mondogattam magamnak, hogy "nem érdekel, én ma bemegyek és megmutatom magamnak is, hogy több vagyok ennél. Félek, de muszáj. Nem akarom magamat még jobban kikészíteni, nem akarok osztályozózni, jegyet kell szereznem, már nincs sok." Próbáld meg úgy felfogni, mintha nem lenne más lehetőség. Ezután visszarázódtam, 4kor kelés, 15:30kor hazaértem 16-20ig tanulás (kemény suliba járok, sokat kell tanulnom így sokszor van/volt, hogy inkább felkelek 3kor hogy minden meglegyen), 20-22 esti rutin és alvás. És visszarázódtam. Örültem, hogy nem maradtam le semmiről, a dolgozatokról se és emiatt nem kellett folyton pótolnom. A barátaimmal lehettem. Ez a szorongás is enyhült. Le tudod győzni, csak akarat kell hozzá. 💗

2022. ápr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 14 lassan 15 lány.
2022. ápr. 9. 11:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem a nehézlégzés akaszt ki...ha csak bedugul az orrom Máris pánikolok hogy megfulladok...és utána persze hogy csak erre figyelek és még rosszabb

Napközben egyedül vagyok, szüleim dolgoznak,ilyenkor rosszabb.

Erre esetleg valami tipp?

2022. ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!