Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a túlzott ragaszkodás...

Mi lehet a túlzott ragaszkodás lelki oka?

Figyelt kérdés

Gyerekkori trauma miatt alakulhatott ki, hogyha túlzottan ragaszkodunk a párunkhoz?


(pl állandóan vele akarunk lenni, beszélgetni vele, többet adunk neki, mint amennyit magunkkal foglalkozunk, féltékenyek vagyunk stb) Én hasonló vagyok, és addig nem akarok kapcsolatot, amíg nem segítek magamon! 27N


2022. ápr. 18. 00:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szeretet hiány... A másik elvesztésétől való félelem..félelem az egyedülléttől...
2022. ápr. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy gyerekkorában nem kapott meg kellő törődést a szülőktől. Van egy ilyen pár ismerősöm, az egyiknek tényleg katasztrófa volt a gyerekkora, ő a férfi és állandóan együtt akar lenni a lánnyal. Mondtam nekik, hogy ebből probléma lesz később, de persze nem változtat semmin. Nem egészséges ez az állapot, olyan mintha a kezdeti hetek fellángolása tartana, csak már 6 éve, meg fogja egyik fojtani a másikat előbb utóbb.
2022. ápr. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

En a szeretethianyomat es feltekenysegem egy nagydarab olelgetest puszilgatas szereto orzovedo kutyaval potoltam be. Bujik hozzam mindig,jon oda,aholvagyok a lakasban. Akkora a mellbosege,mint az enyem. Ha megolelem,olyan,mintha egy embert olelnek meg. Cane corso,roti ,amstaff,amiket ajanlok.


Azota nem vagyok feltekeny,megjavult a parkapcsolatom.


A kutyat buntetlenul oldlgethetem es puszilgatharom. De egy ferfi ugyanezert mar kirugna.

2022. ápr. 19. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Oké, én barátságban vagyok ragaszkodó, de valamennyire hasznos lehet a válaszom.

Nekem azért alakult ki, szerintem, mert volt egy időszak a suliban, amikor nem álltak velem szóba, és amolyan kiközösitett voltam. Több éven át meg a csapatjátékok nem a jót jelentették számomra, mert mindig én maradtam ki. Tehát egyedül hagytak és megtanultam, semmit se érek csapatmunkaban. Ez a kiközösítés általánosban történt, de részben érezhető volt középsuliban is, csak már enyhén.


És talán akivel érzem, hogy kicsit jobb, ahhoz elkezdek ragaszkodni és nehezen engedem el.

2022. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!