Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A bipolárisokra jellemző a...

A bipolárisokra jellemző a túlzott kötődés vagy ragaszkodás?

Figyelt kérdés
Bipoláris vagyok és sajnos nem bírok az érzelmeimmel. Ha szerelmes vagyok egy lányba, nagyon durván kötődöm hozzá még évek múlva is, amikor már mást szeretek. Nagyon könnyen ki is alakul bennem az érzés, és teljesen ritkán múlik el. Ha bármelyik eddigi nagyobb szerelmem csak egy szóval is mondaná hogy próbáljuk meg együtt, hiába tudja az eszem hogy nem lenne jó, nem tudnék nemet mondani akkor sem ha csak szenvedés lenne a kapcsolatunk. A terapeuta szerint ezek nem mindig valós érzések, csak mániás állapotban ragad rám valahogy, nem is tudom már elmondani hogy fogalmazott. Nem csak szerelemben, sok minden másban is kötődök erősen. Tárgyakhoz, emberekhez, szokásokhoz, stb. Ugyanazok a barátaim, ugyanoda járok fodrászhoz, autószerelőhöz, stb. Ha csak valami nagyon durva összetűzésem nincs, a végletekig kitartok mellettük. A barátaimmal ezért jó a viszonyom. Nehezen tudom mérlegelni a dolgokat, van aki bármit tesz, nem tudok rá haragudni, van aki iránt meg olyan ellenszenvet érzek hogy inkább kerülöm, nehogy valami durvát mondjak neki. Nem nagyon tudom az érzéseket elrejteni vagy megjátszani sem. Van olyan is, hogy gyakorlatilag első látásra megtetszik egy lány, és ezt nehezen tudom leplezni, a testbeszédem mindent elárul. Van hogy bejelölöm őket, írogatok nekik, de ez nemigen jön be, inkább megijednek. Sokszor nem veszem észre magam és kicsit túlzásokba esek, a morbid vicceimmel is sikerült kiakasztanom pár embert. Nehéz személyiség lehetek, de aki ismer tudja hogy jó ember vagyok, sok szeretetet tudok adni. Az is durva hogy a szerelemben annyi a biztos pont nálam, hogy csak a nők tetszenek. De azon kívül semmi. Mindegy hogy fiatal vagy idősebb, szőke, barna, fehér, félvér, ázsiai, okos, butuska, komoly, vicces, szép vagy "érdekes arcú", ha bekattan a vonzalom, nem számít. Van hogy 2 hete ismerem de már azon jár az eszem hogy elvenném-e feleségül, meg micsoda végzet asszonya ez a nő, stb. Lehet-e ezeket a dolgokat elnyomni, és érdemes-e, vagy mit csináljak, mert néha nagyon nehéz és kínos is. Biztos van bennem egy nagy adag szeretethiány is, de akkor is durva. A terapeuta azt mondta hogy üljek le egy székre, pár percet meditáljak, nyugodjak le és engedjem el az érzéseket, tudatosítsam magamban, hogy nem valósak, mert szerinte jól tudom kezelni ezt. Hiába mondom neki hogy nem megy, és egy felpörgött, mániás, alváshiányos állapotú szerelmes bipoláris személynek mondhatják hogy üljön nyugodtan és engedje el az érzést, ez nem megy olyan könnyen.
2016. nov. 8. 05:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

hát gratulálok annak a terapeutának. ez kb olyan, mint ha egy amolyan hamisítatlan, éppen a legmélyebben lévő depresszióssal elkezdenél ordibálni, hogy térjen már magához és irány a diszkó a haverokkal, nem kell itt búslakodni ...


nem, ez ellen nem tudsz tenni sajnos, pont ezért cél a kilengések megelőzése vagy legalábbis redukálása valamilyen fázisprofilaktikummal na meg életvitellel.

Mit szedsz egyébként?


Viszont azt meg kell jegyezni, nagyon reálisan látod magad, azaz nagy baj nem lehet veled. ronda egy dolog a bipolaritás, de ha nem jár pszichotikus tünetekkel, talán el lehet lenni vele valahogy, persze ismétlem, a mérték a nem mindegy.


és a kérdésre: elméletileg én nem tudok ilyen összefüggésről, de tapasztalatilag meg azt kell mondom, hogy igen, elég gyakran megfigyelem én is. Itt a kulcs sztem szintén az amit írtál: "nehezen tudom mérlegelni a dolgokat" > hát persze, kb erről szól a zavar jellege. De ha ezt te tisztán látod, az már hatalmas előny.


"....ez nem megy olyan könnyen."

>>>pontosabban, sehogy se megy.

2016. nov. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem szedek semmi pszichiátriai gyógyszert, de sajnos lehet hogy előbb-utóbb muszáj lesz. Írtak fel ezt-azt de vagy nem szedtem, vagy ha igen, semmit nem ért vagy csak rosszul voltam tőle.

Pszichotikus tünetek nem jellemzőek, de fél éve mikor EMDR terápiát kezdett a pszichológus (akkor súlyos depressziós fázisban voltam) azt félbe kellett hagyni mert nagyon megviselt, napokig voltak hallucinációim utána.

2016. nov. 8. 17:40
 3/4 anonim ***** válasza:
de mik voltak azok konkrétan és milyen dózisban?
2016. nov. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Xanax SR 0,25 napi 3x, aztán Frontin 0,25 napi 2x + Sertralin 50mg napi 1 talán, aztán régen volt még valami más középsuliban, arra nem emlékszem, valerianára allergiás lettem, egyedül a Remotivot tudom szedni, de azt is csak akkor ha kezdek depressziós lenni, mert különben olyan felpörgést okoz, mint ha valami drogot tolnék. Nagyon érzékenyen reagálok minden agyra ható gyógyszerre. tanulássegítőnek gingko-biloba tablettát szedtem, de az is droghoz hasonlóan működött nálam. hiába mondom az orvosoknak, nem hisznek nekem, felírnak minden sz@rt meg lecsesznek hogy mér nem szedem, pedig mind méreg és nem old meg semmit.
2016. nov. 9. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!