Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt már nem úszom meg gyógysze...

Ezt már nem úszom meg gyógyszer nélkül? Valamint hogyan jutok el pszichiáterhez, amennyiben szükségem van rá?

Figyelt kérdés

Pszichológushoz járok, mert deresszív tüneteim vannak. Egy éve járok, de mindenféle beszélgetés, terápia ellenére sem javul.

Pedig tennék ellenne. Elmegyek a szakemberhez, betartom azokat, amiket javasolt, de mégis kedvetlen vagyok, semmi sem okoz örömöt, egész nap aludnék, nincs igényem emberi társaságra, nincs igényem arra, hogy képezzem magam és a munkámat is csak azért végzem el, hogy ne haljak éhen. Szerintem ha be kéne járnom az irodába és nem dolgozhatnék home office-ban, már kirúgtak volna, mert vannak napjaim, mikor az ágyat sem bírom elhagyni. Ennek hála egyre nehezebb betartani a pszichológus által javasoltakat. De amíg betartottam sem láttam javulást, nagyon nehezen végzem el a teendőimet, a takarítást, a bevásárlást is már házhoz rendelem. A libidóm nulla, a kapcsolatom is haldoklik emiatt. A társamat sem viselem már el, utálom ha hozzám szól, sokszor ordibálok vele. Minden felidegesít, mindenen sírok és legszívesebben egész nap aludnék, nyugiban. Tudomást sem akarok venni a köröttem lévő világról.

Szeretnék meggyógyulni, de ez a pszichológushoz járás nem elég...nem elég, mert rosszabbul és rosszabbul leszek.

Hogyan jutok el pszichiáterhez? Háziorvos beutal? A házirovosnak mit mondanom, a depresszív tüneteimet? Szerintem szükségem lenne rá egy orvosra.

Magán v. állami? Ha magán, akkor mindenféle előzetes vizsgálat nélkül bejelentkezhetek? Nem állunk fényesen anyagilag, de magam és a párom érdekében szánnék rá, a pszichológusra is szánok.

Nagyon szharul vagyok, elkezdtem levelezőn egy szakot, ott halasztanom kellett, nem bírok vele, a munkámban sem tudok koncentrálni, a kapcsolatomat nem tudom ápolni, bunk0 és rideg vagyok. Motiválatlan és igénytelen. Étvágyam sincs, alvászavarom meg van. Az sem zaklatna ha meghalnék. Nem akarok meghalni, de nem ijednék meg a haláltól.

Szerintem valamiféle fóbiám is lehet, mert félek kimenni az utcára, pánikrohamot kapok, szinte rohanok végig dobogó szívvel ha mennek kell bizonyos dolgok miatt. Félek ha köszönnöm kell, félek attól, hogy elcsuklik a hangom, félek a szembejövő emberektől.

27 éves nő vagyok.


2022. ápr. 18. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom, az állami pszichiátria (ahova tartozol) nem beutalóköteles. Ha több is rendel, esetleg háziorvost megkérdezheted, hogy "a betegeknek akiket oda küldött, melyikkel volt jó tapasztalatuk".
2022. ápr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
Jó vicceid vannak! 😀 Félsz a szembejövőktől. Még meg is sajnáltalak volna, ha nem írtad volna, hogy a pároddal bunkózol és ordibálsz. Úgy kell neked, ha félsz a szembejövőktől, nem is érdemelsz mást, ha te magad ilyen bunkó vagy másokkal.
2022. ápr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Úristen, a kettesnek szerintem szintén pszichiáterre van szüksége...
2022. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ez kezelhető, de pszichiáter kell. az állami ingyenes. kérj gyorsan időpontot és kérdezd meg, hogy kell-e beutaló.
2022. ápr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Úristen kettes, akkor ne hidd el, kit érdekelsz...

Ez van, leírtam. Máshogy viselkedik egyébként az ember egy számára idegen, vagy megszokott “biztos” környezetben.

A hasznos válaszokat köszönöm.

2022. ápr. 18. 21:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

gyógyszer, pl. SSRI segít nagy valószínűséggel

és szellemi megoldást találni az élet értelmére, nagyobb perspektívában elhelyezni magad. egy jó életfilozófia segít egyensúlyba jönni és megmaradni, nehézségek esetén is

2022. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

állami pszichiáterhez nem kell beutaló, csak fel kell hívnod a területi gondozót és időpontot adnak. ott biztos, hogy gyógyszert írnak fel.

magánban pszichiáter-pszichoterapeutához kellene menned, azért ha egy év alatt nem javult semmit az állapotod lehet cserélni kellene

2022. ápr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!