Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy ilyen jó pasi miért teszi...

Egy ilyen jó pasi miért teszi tönkre magát?

Figyelt kérdés

Baráti körömben van egy srác (nem érzek nála többet barátságnál mivel hülye de a tények azok tények) és fáj érte a szívem.


190 centi, izmos, nagyon helyes srác mindenben szerencséje van(annak ellenére hogy ezért semmit nem tett) ..a családja is támogatja mindenben amit szintén nem érdemel meg.


Havonta új csajjal van, de folyton depressziós, lelkibeteg, ez mellet még drogozik is, gyógyszereket szed, iszik, verekszik, bandákba keveredik bele...annak ellenére hogy tele van barátokkal akik normálisak vele.


Sok férfi szerintem örülne ha így nézne ki de ő ezt is leszarja...soha nem nevet csak ha bevan tépve. És le szakad a szívem néha miatta mert nagyon jó lelke van, mindenkit meghív kajára-piára ha meg lát minket, egy full jó szándékú srác, tökéletes beszélő partner is..ez mellett sokszor még is védett minket, nem egy beszari féle.


Tényleg közel áll hozzám, de azt hiszem (és a párom is) hogy a drogok elfogják vinni ha ezt tovább csinálja.


Lehet valahogy hatni az ilyen emberre? Tényleg szeretnék neki segíteni.


Köszi a válaszokat 19l a srác 25.


2022. ápr. 19. 23:51
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%

A szüleinek kellene elbeszélgetni vele.

Meg azért a drogozás se úgy van, hogy ma még szívom, holnap meg már rá se nézek. Főleg ha már régóta csinálja.

Ti amit tehettek hogy velemaradtok, mert ha a "jó" mármint a nem drogozó stb. barátai elhagynák emiatt, akkor tuti hogy teljesen elkallódna.

2022. ápr. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%

"nem érzek nála többet barátságnál mivel hülye"


ja, mert az automatikusan gátja a tetszésnek...

2022. ápr. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudom mi történhetett vele. Így segíteni sem tudok. Én csak azt tudom hogy én fele ennyire sem vagyok szerencsés, de még sem csinálok ilyet. Pedig minden okom meglenne rá...

Szerintem csak lelkileg gyenge. Ebből amit csinál valami féle erőt próbál meríteni. Láttam már ilyet. Szétcsúszott ember lett belőle. Semmi sem segít rajta. Valaki csak ilyen.


29/F

2022. ápr. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lenne jó pasi, nem lenne kár érte? Az irományod felében csak a külsején lovagolsz, mint valami megszállott tizenhárom éves.

Nem látsz bele a fejébe és a szűkebb magánéletébe, valószínűleg érte egy olyan törés, amit nem tud máshogy feldolgozni, elviselni. Meg kéne jobban ismerni a belső világát, nem pedig azt szajkózni, hogy mi a frász baja van, mikor olyan szerencsés. Nem a semmitől lesz valaki depressziós.

2022. ápr. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Elbeszélgetéssel nem. Valami defektje van. A pénz nem minden. Otthon nem stimmelhet valami, hogy így kisiklott az élete. Nem tehetsz semmit. Én nem engedném, hogy meghívjon.
2022. ápr. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Milyenek a szülei?
2022. ápr. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A külső nem minden, persze ezt fiatalon még nem igazán tudja felfogni az ember. Itt már valószínűleg szakemberre lesz szükség.
2022. ápr. 20. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: számodra jó pasi. Más számára meg más a jó pasi.

"Sok férfi szerintem örülne ha így nézne ki" -- Én mondjuk nem. Örülök, hogy 180 alatt vagyok, és soha nem akarok egy izomkolosszus lenni.


Másrészt: ez is csak bizonyítja, hogy a külső csak egy tényező. Nem attól lesz valaki okos, érzelmes, értelmes, kiegyensúlyozott, hűséges, stb., hogy hogyan néz ki. A személyiség nem a magasságtól, és az izommennyiségtől, meg az arcberendezéstől függ.


Harmadrészt: még ha tényleg minden adottsága "tökéletes" valakinek, attól még korántsem biztos, hogy az élete is az. A drogozás és a vedelés meg könnyen lehet, hogy csak valami tünet, mert valami problémával nem bír megküzdeni.


"a drogok elfogják vinni ha ezt tovább csinálja"

Minden bizonnyal. De ezt nem lehet megoldani egy "lécci, ne drogozz" mondattal. Itt a probléma sokkal összetettebb. Eleve egy balhés egyénről van szó, és az ilyeneknek általában régre visszavezethető okai vannak. Ismerek én is olyanokat, akik sokra vihették volna, de tanulás helyett jobb volt ugyebár piálni, később drogozni, 16-18 éves kor fölött pedig már nem sokat fog formálódni az ember személyisége.


Egyébként miért érzem úgy, hogy te inkább bele vagy zúgva?

2022. ápr. 20. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Te ehhez kevés lennél :D
2022. ápr. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%
Naná, hogy kevés hozzá. Hiszen olyan buta, hogy azt hiszi, hogy csak azért mert jól néz ki és buknak rá a csajok, már nem lehetnek problémái.
2022. ápr. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!