Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavarral küzdők! Mi...

Bipoláris zavarral küzdők! Mi az, ami segített és ténylegesen javulást hozott számotokra?

Figyelt kérdés
Februárban állapította meg pszichiáter, hogy bipoláris zavarom van. Egyre gyakrabban váltakozik a két epizód, nagyon megvisel már testileg is. Most azon vagyok, hogy inkább végzek magammal. A környezetemben szerencsére nincsen senki, aki hasonló mentális problémával küzdene, ezért nem is nagyon szeretek erről beszélgetni senkivel. Ezért kérdezem a sorstársakat: mi volt, ami némileg mérsékelte a szélsőséges érzelmeket, szuicid késztetéseket?

2022. ápr. 22. 13:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Az, amikor nagyjából kezdett rendbejönni az életem.

Bár nekem szuicid hajlamom nem volt.

2022. ápr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%

Antipszichotikum és hangulststabilizáló.


Szedsz valamit?

2022. ápr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nagyon későn, 45 éves korom körül diagnosztizálták, most évekkel később is még teljesen beállítatlanok a gyógyszereim. Nagyon sok gyógyszert szedtem, ami valakinek jó, az nekem nem és fordítva. Nekem mondjuk nem havonta, hanem félévente van fázisváltás (van, hogy még ritkábban).


Itt egy tanulmány, tegnap olvastam el kutyafuttában, mielőtt a pszichiáteremmel beszéltem.


[link]


A lítiumról itt is írják, de tényleg így van, hogy jó az öngyilkossági gondolatokra és késztetésekre.

2022. ápr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szedtem gyógyszert, de annyira elnyomott, hogy abba kellett hagynom a szedését.
2022. ápr. 22. 16:01
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Azt tudod azért, hogy elég sokféle antidepi, antipszichotikum és hangulatstabilizáló van?


Mit szedtél és mennyit?

2022. ápr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%
Amitrex és Lamolep nem nyom le? Ezt érdemes lenne próbálnodm? A többi engem is leszedt.
2022. ápr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Ki a f.szom pontozza le a válaszokat ezeknél a kérdéseknél?? Fel tudnék robbanni, komolyan.
2022. ápr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%
6-os. Ez kijelentes volt, csak elírtam.
2022. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
Engem is lepontoztak, pedig gyszer a kezelési módja ennek.
2022. ápr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom kinek a passziója a lepontozgatás, de mindegy is..ha ez számít, nekem sokat segítettek a válaszok.

Lamolepet szedtem napi 2x 2 hétig, aztán napi egyet 1 hónapig, mellé ataraxot, napi 3x felet, meg stimulont napi 2x. Ez így nagyon sok volt, nem tudtam normálisan végezni sem az egyetemet, sem a szakmai gyakorlatot. De így, hogy leálltam a gyógyszerekkel, csak felerősödött a depressziós és a mániás epizód is, és így sem tudom teljesíteni a kötelezettségeimet. Orvoshoz meg egyszerűen nincs időm elmenni, annyi dolgom van. Szóval patthelyzet.

2022. ápr. 22. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!