Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavarral küzdők! Mi...

Bipoláris zavarral küzdők! Mi az, ami segített és ténylegesen javulást hozott számotokra?

Figyelt kérdés
Februárban állapította meg pszichiáter, hogy bipoláris zavarom van. Egyre gyakrabban váltakozik a két epizód, nagyon megvisel már testileg is. Most azon vagyok, hogy inkább végzek magammal. A környezetemben szerencsére nincsen senki, aki hasonló mentális problémával küzdene, ezért nem is nagyon szeretek erről beszélgetni senkivel. Ezért kérdezem a sorstársakat: mi volt, ami némileg mérsékelte a szélsőséges érzelmeket, szuicid késztetéseket?

2022. ápr. 22. 13:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
44%
Lamolepnek nincs mellékhatása. Jó esetben a stimulotonnak sem. Ataraxot nem ismerem. Ha jobban akarsz lenni, menj vissza. Gondold át, h melyik gyszer nem volt, jó melyik volt jó.
2022. ápr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%

Az atarax vmi nyugtató lehet, már a neve is vészjósló. A stimuloton egy SSRI típusú antidepi. A lamolep hangulatstabilizáló. Az nem elég, ha annyit írsz, hogy fél vagy egész. :) Milligrammot írj lécci. (Pl. kvetiapin hatóanyagú ketilept nevű gyógyszerből van 25, 50, 100, 200 és 300 mg-os.)


Ha a lamolep nem volt jó, akkor van: lítium, tegretol, valproát.


Ha az antidepi nem volt jó, akkor van másik 4 féle SSRI típusú, van 2 SNRI típusú, vannak atipikusak, ciklikusak.


Antipszichotikumot nem is kaptál, látom. Azok szoktak igazán szedálni, de ez egyéni. Engem pl. nem különsebben szedálnak még nagy mennyiségben sem.


Szóval a gyógyszerezéseden még nagyon nagyon bőven van mit javítani ill. változtatni.


Gyógyszer nélkül pedig nem fogod megúszni. Találtam egy jó helyen egy elég szimpatikus online is rendelő pszichiátert, ha gondolod, belinkelem neked ide, csak kissé borsos ára van...

2022. ápr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%

11

Lécci ne mondj ilyet, hogy nincs mellékhatása. NEKED nem volt/nincs. Nekem volt.


Általánosságban kijelenthető pl., hogy egy szer jól tolerálható, biztonságos (a lamolep pl. pont ilyen). Nekem pedig nagyon rossz mellékhatást okozott.

2022. ápr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
69%

Akkor azt írom, hogy nekem sem a lamolepnek, sem a stimulutonak nem volt mellélhatása.


Sok más gyógyszer van, ami beválhat.

2022. ápr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
60%
Kventiax, depakine krono, rivotril esetenként algopirin. Derékfájásra aklofef.kiut alszok nyuxok.mozogni kötelező.es nekem van reggel vérnyomás csökkentő,ha panikolok vagy nagy stressz ér bevehetek egyet és már a félig placebo is lenyugtat. Függ a kortól,testsulytol,nemedtol mi fog bevalni.szigoruan tilos hirtelen abbahagyni ezeket a szereket azért vagy felborulva. Magnézium, kamilla, citromfű tea esténként.de magnézium bármikor jó.multivitamin és kb normális étkezés.napi rutint kell kialakítani.nekem ezek váltak be.es menj bicajozni essétálni ne internetezzz!!! Majd a szervezeted elkezdi mutatni mire van szüksége. De először irány a pszichiáter. és vezess naplót. simán a frontok és a telihold is bebolondit mindenkit.az emberek is csak állatok végső soron.pihenj sokat és ha van kivel akkor szerezz örömet magadnak haha vagy egyedül is.;)
2022. ápr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
2022. máj. 4. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!