Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség kezelése?

Pánikbetegség kezelése?

Figyelt kérdés

Hála istennek nem vészesen gyakori problémáról van szó, viszont tinédzser korom óta fenn áll sajnos. Orvosnál voltam vele, minden rendben volt ezért azt mondták mindig, hogy igyak sok folyadékot meg próbáljak ki nyugi teákat de az nyilvánvalóan nem vált be.

Amikor van egy ilyen pánik rohamom akkor eléggé megvisel.

Általában ilyenkor erősen dobog a szívem, izzadok és fázok egymás után, rettentően halál félelmem van és ilyen furcsa “tompa szédülés” van a fejemben. Körülbelül 10-15 percig tart aztán ha kortyonként megiszok 1dl vizet közben akkor helyre szokott tenni.

Aztán aznap éjjel is sokszor felébredek még utána erős szívdobogásra.

Rettentően kellemetlen és arra lennék kíváncsi, van-e valakinek erre bevált praktikája?!



#pánikroham #pánikbetegség #alternatív praktikák
2022. ápr. 24. 02:01
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Rendszereres, napi tudatos (mindfulness) meditáció, jóga, sport, érintés, ölelés
2022. ápr. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Nekem nagyon durva rohamaim voltak…

Elmentem pszichológus, majd onnan pszichiáterhez.

Először antidepresszánst és nyugatot akart adni, arra azt mondtam, hogy nem… inkább szenvedek, valami más megoldás kell..

Ekkor mondta a Remotiv Extra gyógynövényes cuccot, és tényleg jó volt, azóta semmi bajom nincsen.

Persze utána elkezdtem edzeni terembe is, heti 5 napot mentem kondizni, szerintem az is sokat segít egyébként.


Próbáld ki ezt a remotiv extrát.

Mivé gyógynövényes, ezért kb. 2 hét mire jó lesz. :)

De nem szoksz rá a laborban előállított antidepresszánsra, amiről szinte lehetetlen lejönni…

2022. ápr. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Ez kb. már 5 éve volt, tehát azóta nem jött roham, sőt ha koffeines italt iszok, akkor sincsen bajom.(mert az ugye kiválthatja)

Nem emlékszem meddig szedtem, talán egy egész telet, es amikor jött a nyár, az igazán meleg, akkor már nem.

2022. ápr. 24. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk a férjemnél jön ki sajnos időnként, rendszerint a felgyülemlett stressz miatt.

Eleinte nem tudtuk mi ez, mit lehetne vele kezdeni.

Majd nála elsősorban ilyenkor a séta szokott hatásos lenni kint, akár éjszaka is képes volt órákig kint lenni, hideg zuhany, majd a végén, amikor már semmi sem hat, olyankor be szokott venni egy nyugtatót és akkor talán enyhül és el tud aludni.

2022. ápr. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

4/4. Igen sajnos nekem is mindig nyugtató a vége. :/

2022. máj. 2. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!