Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy győzzem le a vezetéstől...

Hogy győzzem le a vezetéstől való félelmem?

Figyelt kérdés

Eleinte imádtam vezetni, alig vartam, hogy meglegyen a jogsim, hogy szabadon mehessek ahova csak szeretnék. Az első útjaimon semmi félelem nem volt bennem. Majd autópályán mentem volna másik városba és a szüleim azt mondták, hogy nem, mert az autópálya a legveszelyesebb és meg fogok halni. Igaz elmentem, de akkor már nem éreztem magam komfortosan, majd odáig fokozódott a helyzet, hogy városon kívül is nagy a sebesség szóval az is veszélyes. Szóval ha én kocsival elhagyom a várost, lakott területen kívül bepanikolok, izzad a tenyerem, remegek, és nem tudok semmi másra koncentrálni csak arra, hogy mennyire félek. A városban élvezem a vezetést, élvezem a zenét, beszélgetek, persze nem úgy, hogy elterelodjon a figyelmem a vezetésrol, de lakott területen kívül nem tudok kikapcsolni, hanem panikolok. Sokszor ramjon egy ilyen ájulásszeru érzés. Talán attól félek a legjobban hogy egyszer pl elajulok és elveszitem az irányítást. Emiatt nem merek autópályára se menni, mert ott korulmenyesebb megallni, ha baj van, mint országúton. De országúton is ha olyan szakasz jön ahol tuti nem tudok felreallni,ott is nagyon panikolok. Egyébként nagyon ritka, hogy ténylegesen meg kelljen állnom, csak a tudat... Ha más is jön velem az se segít, sőt rosszabb, mert tudom hogy másért is felelek. Próbálom tudatosítani magamban, hogy ha figyelek nem lehet baj, de mi van, ha a másik sofőr hibázik. Mi van azzal a sok balesettel, amikor a kocsi a fának megy vagy az árokba borul?! Nem tudok bízni abban, hogy velem ez nem történhet meg, mert valahogy velük is megtörtént. Viszonylag gyakran vezetek országúton ettől függetlenül, de egyáltalán nem szűnik a félelmem, hiába nézek vele szembe. Viszont amint beerek egy városba egyből megnyugszom, még akkor is ha nagy város és nem ismerem, egyből elmulik minden félelmem.

23/L, másfél éve vezetek napi szinten.


2022. ápr. 26. 02:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Bárhova megyek a kocsit választom, mert tudom, hogy ha elkezdek vonatozni/buszozni akkor sose fog ez változni, de elrontja az összes élményem, mert én nem arra gondolok, hogy de jó helyre megyek, hanem hogy oda el kell jutnom balesetmentesen, majd ott meg az jár a fejemben, hogy haza kell onnan mennem balesetmentesen és amikor hazaerek akkor megnyugszom, de az egész kiruccanasbol annyi marad meg nekem nagyjából, hogy jajj de jó ezt is túléltem
2022. ápr. 26. 02:14
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
35%
Az a helyzet, hogy sokan vannak így, de kocsiba kényszerülnek, viszont pont ez a legrosszabb, mert az utakon ez a legkiszámíthatatlanabb sofőr. Így nem szabad vezetni. Régebben ezt úgy próbálták meg egyesek megoldani, hogy pl. lakott területen kívül vezettek gyakorlásképp és ha szerencséje van, akkor a gyakorlat meg a kocsiban való biztonságérzete felülmúlta ezt a félelmet,de amíg ez megvan, nem szabad vezetni olyan helyen ahol ez az érzete megvan.
2022. ápr. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, vannak, akik ezt mondják és ezzel is egyetertek. A többség viszont azt mondja, hogy menni kell, mert csak úgy fog elmulni a félelem.

Egyszer olyan ködben jöttem haza, hogy tényleg azt hittem, hogy nem érek haza, az borzasztó volt, semmit nem láttam. Akkor úgy voltam vele, hogy egy szavam nem lesz, ha látni is fogok valamit. Hat tévedtem, ugyanúgy félek.

2022. ápr. 26. 07:42
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Na jó, azért ködben meg nagy viharban, hóesésben más, ott azért valamennyire mindenki parázik.
2022. ápr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!