Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik ADHD/ADD kivizsgálásra...

Akik ADHD/ADD kivizsgálásra mentek, de végül mégse volt nekik (legyen az akármi, akár más, hasonló tünetekkel járó gond), mit mondtak nektek, mi történt utána?

Figyelt kérdés
Tehát tüneteket láttatok magatokon, el is küldött pszichiáter/orvos ilyenre, de kivizsgáláson kiderült, hogy nektek nincs.

2022. ápr. 26. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Asperger.
2022. ápr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az első válaszolóhoz annyiban, hogy olvastam egy csomó cikket mindkét témában az elmúlt 2 évben. (Nem, nem hiszem, hogy szakértő lettem.)

De láttam egy cikkben Aspergeres és ADHD-s agyakról készült felvételeket és a cikk arról szólt, hogy milyen sok a hasonlóság.

Annyira egyébként, hogy egy időben nem is kaphatott valaki együtt Asperger és ADHD diagnózist. Az orvosának választania kellett.

Nekem egyébként mindkettő diagnózis megvan, mert ezt a szabályt már eltörölték.

2022. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok és bocs, de lemaradt: Az első ADHD-s pszichiáter nekem is azt mondta, hogy nem vagyok ADHD-s, de átkerültem egy másikhoz és ő ugyanazon tesztek és vizsgálatok alapján már azt mondta, hogy de igen, ADHD-s vagyok.

Szóval szerintem érdemes megpróbálnod még egyszer újra, egy másik pszichiáternél, mielőtt elkönyveled hogy tényleg nem vagy ADHD-s.

2022. ápr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ja nem azért kérdezem, mert lettem volna. Csak készülök menni és félek, hogy mi van ha fölöslegesen megyek el és nincs semmim. Akkor mik történnek.


A válaszokat köszi!

2022. ápr. 27. 13:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hova jelentkeztél? 1 éves várólista van államiban. Magánban is már fél év. Nekem összejött 2 hónap alatt az összes vizsgálat szerencsére. Azok akiknél nem adhd-t állapítottak meg, azok asperger diagnózist kaptak magas százalékban.
2022. ápr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!