Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetnék önmagam?

Hogyan lehetnék önmagam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én egy 19 éves fiú vagyok, és ami a kérdés is mutatja kicsit gondjaim vannak...

Az a problémám, hogy nem tudom, hogyan lehetnék önmagam. Ez egy általános sulis trauma okozta, mert hülyéskedtem a srácokkal, és a lányok meg mindenki rám mondta, hogy milyen gyerekes vagyok, nem is egyszer. Ez kicsit eldeformálta a személyiségemet, és azóta mindig próbálok másokhoz igazodni! Ezt onnan tudom, mert egyszer egy héten elkezdtem járni suli pszichológushoz de négy év után csak.


Személyiségem jellemzése: Kicsit csendes vagyok, komoly, van egy pici humorérzékem, nem szeretek bulizni és introvertált vagyok. Csak ha beszélek valakivel vagy mondjuk olyannal aki elég pörgős, egyszerűen van az bennem, hogy nekem is olyannak kell lennem. Ezt nem tudom, hogy kéne félretenni, mert ez olyan 6 éve már kifejlődött bennem, és ha picit is próbálom ezt megváltoztatni visszajön mert már a megszokás. Mintha nem merném felvállalni magamat. Ha valaki mondjuk mondd viccet és számomra nem vicces kényszerből nevetek néha. Sokszor hülyét csináltam magamból a viselkedésem miatt, a megfelelési kényszer vagy nem tudom. Bárcsak önmagam lehetnék és valaki azt mondaná, hogy unalmas vagyok. Nem szép, de legalább bizonyítja, hogy önmagamat tudtam adni.


UI: Tudom eléggé nyers amit írtam, csak kérlek tudnátok tanácsod adni mihez kezdjek? Nyilván talán sulin kívül is kéne egy pszichológus, de addig jól lenne egy mentőöv amit tudnánk használni bármikor.



2022. ápr. 27. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy magad is írtad megfelelési kényszeres vagy. Ez nem ritka, engem ebből (is) pszichoterápiával rángattak ki. Egy szóval nem lehet megoldást mondani, mert azt hiába mondja valaki, hogy holnaptól ne légy ilyen. Szakember vezetett rá engem is, hogy engedjem el ezt a tulajdonságot.
2022. ápr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet hülye kérdés de ez mennyi idő?
2022. ápr. 27. 15:44
 3/4 A kérdező kommentje:
Mármint, hogy lelkileg és mentálisan megszabadul az ember ezektől a gátlásoktól vagy problémáktól?
2022. ápr. 27. 15:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy folyamat, ahogy írtam nem megy egyik napról a másikra. A leírásod alapján magadtól nem tudsz megszabadulni tőle, marad a szakember. Neked elég egy pszichológus is, bár én pszichiáter párti vagyok.
2022. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!