Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám gyógyszer nélkül...

Hogy tudnám gyógyszer nélkül megnyugtatni magamat?

Figyelt kérdés

Napi többször jön rám pánikroham, erősen szorongok.

Nem szeretnék gyógyszert szedni, de eddig csak a nyugtató hatott annyira, hogy ne akarjak megőrülni.

Amiket próbáltam: gyógyteák (levendula, kamilla, nyugtató keverék), Magne B6, relaxáció, meditáció, agykontroll, légzőgyakorlat, sport (futás, kardió), pszichológus, kineziológus.


De semmi, ezek lósz*rt sem érnek egy nyugtatóhoz viszonyítva, úgy érzem.


Szorongással, pánikbetegséggel küzdők, mivel nyugtatjátok le magatokat, ami nem gyógyszer? Vagy egy szint után esélytelen?



2022. ápr. 28. 20:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát az a baj, ha mentális betegséggel küzdesz, akkor az egészséges emberek nyugtatási technikái nem biztos, hogy használnak neked... Látom azért sok dolgot kipróbáltál. Ez is fejben dől el bizonyos szinten, és egy jó szakember tudna neked olyan technikákat mutatni, vagy tanítani, amik közül 1-2 hasznodra lehetne a leküzdésükben (a gyógyszer előtt).

Ez egyébként olyan szörnyű, rengeteg kérdést olvasok itt, akik több pszichológusnál, pszichiáternél jártak, és nem találtak segítséget...Szörnyű, hogy ha az ember bajban van, nagyítóval kell keresni azt, aki tényleg foglalkozik vele, és nem csak firkál valamit egy cetlire, hogy nesze, szedd be...

2022. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Legyen egy nagyon jó barátod, aki tudja hogy ez a gondod. Megbeszéled vele, hogy amikor rád tör a pánik, akkor felhívod, ráírsz, és arra kéred terelje el a figyelmed a pánikról. Pl kezdjetek el beszélgetni egy sorozatró vagy mit tudom én akármiről. Pániknál a lényeg az, hogy a fókuszt azonnal le kell venni arról hogy pánikban vagy. Azonnali figyelem elterelés.
2022. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2-es: ezt en is észre vettem, hogy jó lehet!

De nem merem elmondani senkinek, egyszer beszéltem egy barátomnak szorongásomról, de nem érdekli az embereket, utána mintha leprás lennék, láthatóan keveset keresett.


Más ismerőseim meg nem vevőek a negatívitásra, csak jó dolgokról lehet velük beszélni... (de lehet, nem igazán vannak barátaim)


Magam kell elterelnem a figyelmemet, az úgy hogy menne?

2022. ápr. 28. 22:38
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok. Ahogy írtam is, ne arról beszélj hogy húde pánikolok éppen, hanem teljesen másról és figyelj a másik emberre. Vedd le magadról a fókuszt.

Egymagad pedig: pl nincs semmi baj, nyugalom van, csak az agyam gerelálja, nem vagyok veszélyben, és megöntözöm a virágokat, hajat fogok mosni stb. Ilyesmik.

2022. ápr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Terápiát próbálj.
2022. ápr. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Van amikor muszáj gyszer.
2022. ápr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom próbáltad-e az alábbi technikákat, de nekem segítettek és nagyon hasznosnak gondolom őket:


3-3-3 szabály:

-nevezz meg 3 dolgot, amit látsz

-mozgasd meg 3 testrészed

-nevezz meg 3 hangot, ami hallasz épp


5-4-3-2-1 technika:

5 dolog, amit látsz

4, amit érzel/ meg tudsz tapintani

3, amit hallasz

2, amit szagolsz

1, amit megízlelsz


Szivárvány módszer

A szivárvány színeire (piros, narancs, sárga, zöld, kék és lila) keress dolgokat magad körül és nevezd meg őket.


Bevallom, eleinte kicsit szkeptikus voltam, azonban tényleg sokat segítettek, és rosszabb napokon még ma is ezekhez fordulok. Magne B6-t szedek néha, ez is tud segíteni (bár ezt írtad is, hogy nem használ sajnos eléggé).

2022. ápr. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Antidepresszáns, benzo átmenetileg. Pszichoterápia drága és sok a kókler, óránként 20 ezerért még te sajnálod, mennyire próbál kompetens lenni.
2022. ápr. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem 10 ezer a teráoián es jó.
2022. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha jó, akkor jó.Örülöan neki Én akikkel eddig találkoztam, hát hogymondjam, pedig helyi sztárok,4 hónapos előrejegyzéssel hát... Itt online 20 ezer egy óra lehúzás, de legalább érne valamit.
2022. ápr. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!